Jak wypłacić pieniądze ze Steam na konto bankowe, PayPal i nie tylko?

| autor: Aleksandra Wosz | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak wypłacić pieniądze ze Steam na konto bankowe, PayPal i nie tylko?

Steam od wielu lat jest jednym ze światowych liderów zajmujących się cyfrową dystrybucją gier wideo. Codziennie korzystają z tej platformy dziesiątki milionów użytkowników. Każdy z nich za pośrednictwem swojego konta wydaje ciężko zarobione pieniądze, choć nie tylko, ponieważ dzięki sprzedaży przedmiotów związanych z grami można tu również zarobić. Niniejszy artykuł przybliży Wam funkcjonowanie usługi wirtualnego portfela. Wyjaśni, jak on działa, jak go zasilić, a przede wszystkim – jak wypłacić pieniądze ze Steam na konto bankowe, PayPal czy Paysafecard. Poniżej prezentujemy Wam aktualne zestawienie najprostszych sposobów na dokonanie wypłaty z platformy Valve.

Najważniejsze informacje:

3 sposoby wypłacania pieniędzy ze Steam:

Steam Wallet – co to jest?

Portfel Steam to w praktyce nic innego jak wirtualne saldo. Po zalogowaniu się aktualna kwota dostępnych środków wyświetli się w prawym górnym rogu ekranu niezależnie od tego, czy korzystacie z aplikacji na komputerze, telefonie, czy też w przeglądarce. Dostępnymi pieniędzmi można zapłacić za kupowane gry oraz oferowane na steamowym rynku przedmioty i skiny. W to miejsce trafią również należności za sprzedane przez Was produkty.

Jak dodać środki do swojego Steam Wallet?

Korzystanie z Portfela Steam jest wygodne, ponieważ pieniądze znajdują się już bezpośrednio na koncie, co sprawia, że nie trzeba sięgać po kartę kredytową lub robić przelewu przy każdej transakcji. Aby móc korzystać z tego użytecznego rozwiązania, należy jednak najpierw zasilić swój portfel.

Doładowanie Portfela Steam zaczyna się od kwoty 20 zł.
Doładowanie Portfela Steam zaczyna się od kwoty 20 zł.

To zadanie nie jest wcale trudne. Aby dodać środki, należy przejść do Portfela Steam i odszukać „+ Dodaj środki do swojego Portfela Steam”. Link przeniesie Was na stronę, gdzie będziecie mogli wybrać odpowiadającą Wam kwotę doładowania. Najtańszy wariant to 20 zł. Po dokonaniu wyboru system przejdzie do finalizacji transakcji. Następnie trzeba wybrać formę płatności, zaakceptować warunki oraz kliknąć zielony przycisk „Kup”.

Jeśli ktoś nie chce korzystać z tej opcji, świetnym rozwiązaniem są również karty przedpłacone, nazywane kartami podarunkowymi. Można je nabyć w wielu sklepach stacjonarnych lub salonach prasowych, a widniejący na nich kod sprawnie zasili Portfel Steam.

Czy można wypłacić pieniądze ze swojego Steam Wallet?

Tutaj zaczynają się schody. Jak czytamy na oficjalnej stronie pomocy technicznej Steam, środków przypisanych do konta nie można podarować, wypłacić ani przelać. A więc z punktu widzenia serwisu, jeśli uda nam się zebrać jakąś kwotę, sprzedając przedmioty, lub zostaną nam środki po transakcji, nie będzie można ich spieniężyć.

Użytkownicy już od dawna proszą o wprowadzenie możliwości wypłacania środków z Portfela Steam. Administracja platformy zdaje się jednak nie zauważać tych komentarzy. W związku z tym nasuwa się pytanie: jak wypłacić pieniądze ze Steam na konto? Okazuje się, że jest parę możliwości.

Jak wypłacić pieniądze ze Steam na Paypal za pomocą SkinCashier?

SkinCashier to platforma, która zajmuje się skupem skinów ze Steam – z takich gier, jak CS:GO, Rust, Dota 2 oraz Team Fortress 2. Sprzedaż na tej stronie może okazać się sprawnym sposobem na to, jak wypłacić pieniądze ze Steam – w tym przypadku akurat na konto PayPal.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że wspomniana platforma skupuje wyłącznie skórki, więc najpierw należy się w nie zaopatrzyć na rynku Steam i pamiętać o ewentualnym okresie blokady wymiany na skinie, który np. w CS:GO wynosi 7 dni. Po tym czasie można przystąpić do sprzedaży w serwisie.

Jak wypłacić pieniądze ze Steam na Paypal za pomocą SkinCashier?
Logowanie na SkinCashier odbywa się poprzez konto Steam.

Cały proces sprzedaży jest bardzo prosty. Oto, jak wypłacić pieniądze ze Steam na Paypal:

  1. Należy przejść na stronę SkinCashier i tam zalogować się za pośrednictwem swojego konta Steam. 
  2. Algorytmy dokładnie wycenią Wasz ekwipunek i zaproponują określoną kwotę. 
  3. Następnie musicie wybrać przedmioty, które chcecie sprzedać.
  4. W kolejnym kroku wprowadzacie dane do płatności.

Pozostaje tylko pamiętać, że choć serwis obsługuje różne metody wypłaty, takie jak PayPal czy kryptowaluty, to nie oferuje opcji wypłaty na konto bankowe.

Jeśli jednak zależy Wam na tym, aby pieniądze znalazły się na koncie, nie ma co załamywać rąk. Problem może rozwiązać wypłata PayPal – gdy środki trafią na konto PayPal, da się je bezpłatnie przelać na konto bankowe, z którym połączone jest dane konto w tej usłudze. Należy jednak pamiętać, że zajmie to więcej czasu i wydłuży się o kolejny dzień roboczy. Niemniej jest to dobra odpowiedź na pytanie, jak wypłacić pieniądze ze Steam na nasze konto bankowe.

Jak wypłacić pieniądze ze Steam na konto bankowe dzięki znajomym?

Prostym i bardzo pewnym sposobem na przeniesienie swoich pieniędzy ze Steam na konto bankowe jest transakcja ze znajomymi. Oto kolejne wyjście dla osób, które głowią się nad tym, jak wypłacić pieniądze ze Steam na konto bankowe. Mianowicie dowiedzcie się, czy któryś z Waszych przyjaciół nie ma na oku jakiejś nowej gry. Jeśli tak, to skontaktujcie się z nim i zaproponujcie wymianę. 

Znajomy przeleje Wam pieniądze za grę, na przykład na Wasze konto bankowe. W zamian, w formie prezentu, zakupicie dla niego wybrany tytuł, płacąc środkami znajdującymi się w Portfelu Steam. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać metodę płatności „Steam Wallet”.

Jeśli zastanawiacie się także nad tym, jak wypłacić pieniądze ze Steam na Paysafecard, to niestety – w tym przypadku nie ma prostego rozwiązania. Możecie jednak poprosić znajomego, aby w ramach transakcji nie przelewał pieniędzy na Wasze konto, tylko zapłacił Wam doładowaniem Paysafecard. Trzeba jednak pamiętać, że takie doładowania są ograniczone konkretnymi pełnymi kwotami, takimi jak 20 czy 30 zł, co może nie odpowiadać cenie kupowanej pozycji.

Jak wypłacić pieniądze ze Steam przy pomocy aukcji sprzedażowej?

Ostatni z patentów jest bardzo podobny do przedstawionego powyżej, tylko nie angażujecie tu znajomych. Korzystając z serwisów aukcyjnych, wystawiacie ofertę sprzedaży gry. W takiej transakcji kupujący płaci za produkt, a Wy dostarczacie go w postaci podarunku na konto Steam.


To już wszystkie sposoby na to, jak wypłacić pieniądze ze Steam. Nasz artykuł przedstawia najwygodniejsze metody spieniężenia środków z Portfela Steam. Pozostaje mieć nadzieję, że Steam któregoś dnia wysłucha swoich użytkowników i udostępni możliwość wypłaty pieniędzy bezpośrednio z wirtualnego salda. Nie ukrywamy, że znacznie ułatwiłoby to cały proces.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w grudniu 2022 roku, wcześniej tworzyła teksty tylko hobbystycznie. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Posiadaczka bardzo różnorodnego gustu i talentu do odnajdywania w każdej, nawet słabej, produkcji jasnych stron.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (15 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO