Jak usunąć boty w CS:GO?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak usunąć boty w CS:GO?

Nieodłącznym elementem poważnego grania w Counter-Strike’a: Global Offensive są treningi mające na celu poprawę naszych umiejętności. Oczywiście nie każdy ma czas oraz chęci na dodatkową praktykę, ale gracze, którym zależy na osiąganiu lepszych wyników, zdecydowanie powinni rozważyć tę opcję. 

Jednym z lepszych sposobów trenowania są rozgrywki z botami, które pozwalają m.in. na ćwiczenie celności w bardziej realistycznych warunkach. Z niniejszego artykułu dowiecie się, jak dodać graczy kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, jak zmienić ich poziom trudności, a także jak usunąć boty w CS:GO.

Spis treści:

Czym są i do czego służą boty w CS:GO?

Boty w CS:GO to dodatkowi gracze, którzy są kontrolowani przez sztuczną inteligencję. Zachowaniem mają przypominać prawdziwych zawodników, ale oczywiście sterowani przez SI nie są w stanie (przynajmniej jeszcze) dorównać poziomem najlepszym graczom i dysponują dość przewidywalnymi ruchami. 

Z pomocy botów korzysta się zazwyczaj dla zyskania praktyki, gdy np. chcemy poćwiczyć celność w warunkach zbliżonych do tych z normalnej rozgrywki. W takim przypadku możemy stworzyć własny serwer i dodać do niego boty za pomocą komendy „bot_add t/ct” – wpisując w niej „t” albo „ct”, dokonujemy wyboru, po której stronie rywalizacji pojawi się komputerowy gracz.

W CS:GO warto trenować z botami.
W CS:GO warto trenować z botami.

Dodatkowo możemy ustawić poziom trudności botów w rozgrywce niestandardowej. Istnieją cztery dostępne poziomy zaawansowania – easy, normal, hard oraz expert. Każdy z nich da się zmienić za pomocą komendy „bot_difficulty X” – w miejsce „X” wpisujemy cyfrę od 0 do 3, która oznacza wybrany przez nas poziom trudności:

 • 0 – easy;
 • 1 – normal;
 • 2 – hard;
 • 3 – expert.

Rozgrywkę z botami można modyfikować na rozmaite sposoby, dlatego poniżej przedstawiamy listę komend, dzięki którym dostosujecie graczy sterowanych przez komputer do własnych upodobań:

 • bot_knives_only – sprawia, że boty używają wyłącznie noży;
 • bot_freeze – uniemożliwia botom poruszanie się;
 • bot_stop – sprawia, że boty nie mogą wykonywać żadnych akcji;
 • bot_loadout – umożliwia wyznaczenie ekwipunku, z jakiego mają korzystać boty;
 • bot_allow – umożliwia wyznaczenie konkretnego rodzaju broni, z którego mogą korzystać boty;
 • bot_ignore_players – sprawia, że boty nie reagują na gracza;
 • bot_crouch – sprawia, że boty kucają.

Jak usunąć boty w CS:GO? Komendy na usunięcie botów

Może jednak szukacie odpowiedzi na pytanie, jak usunąć boty w CS:GO? Jeśli chcecie dokonać podobnej zmiany w rozgrywce, wystarczy, że użyjecie za pośrednictwem konsoli komendy „bot_kick”. Polecenie to można zmodyfikować na kilka różnych sposobów, które przedstawiamy poniżej:

 • bot_kick ct/t – wpisując „ct” lub „t”, wybieramy stronę, z której chcemy usunąć boty (terrorystów lub antyterrorystów);
 • bot_kick 0/1/2/3 – wpisując cyfrę od 0 do 3, określamy poziom zaawansowania botów, które chcemy wyrzucić z gry;
 • bot_kick nick – wpisując w miejscu „nick” imię bota, wyrzucamy tego o tym konkretnym imieniu.
Jak usunąć boty w CS:GO? To proste
Usunięcie botów z gry jest prostą czynnością.

Warto wiedzieć, że komenda „bot_kick” całkowicie usuwa boty z naszego serwera, dlatego jeśli chcemy pozbyć się ich wyłącznie na czas trwania danej rundy, musimy użyć polecenia „bot_kill”, które wyeliminuje wybranego przez nas bota lub grupę botów na okres obecnej rundy. Do komendy możemy użyć dodatkowych ustawień, dzięki którym pozbawimy życia bota o konkretnym imieniu lub poziomie trudności. Jeśli zastanawialiście się, jak usunąć boty w CS:GO, teraz macie już pod ręką wszystkie narzędzia potrzebne do wykonania tego zadania.

Jak przywrócić boty do CS:GO?

Gdy już poznaliście sposoby, jak usunąć boty w CS:GO, warto, abyście wiedzieli również, jak przywrócić je do gry. Istnieją na to dwa sposoby:

 1. Pierwszym sposobem jest komenda „bot_add”, którą omówiliśmy już nieco wyżej. Należy z niej skorzystać, jeśli wyrzuciliśmy boty za pośrednictwem polecenia „bot_kick”. 
 2. Drugi sposób na przywrócenie botów w CS:GO to specjalna komenda, która sprawia, że po każdej śmierci komputerowi gracze zostają wskrzeszeni do życia. Jest to przydatne, gdy zależy nam na treningu, w którym nie dbamy o przebieg rund. Aby aktywować wspomniany mechanizm, musimy wpisać w konsoli – „mp_respawn_on_death_ct/t 1” – w miejscu „ct/t” wybieramy stronę, po której mają odradzać się boty.

Zobacz inne komendy w CS:GO:

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik pozwolił Wam zapoznać się z najważniejszymi ustawieniami rozgrywki z graczami kontrolowanymi przez komputer. Teraz wiecie już m.in., jak dodać boty do własnego serwera, jak wybrać im broń oraz jak usunąć boty w CS:GO. Wiedza ta na pewno przyda się osobom pragnącym potrenować bezpośrednio w strzelance Valve.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO