Jak dobrze ustawić mikrofon w CS:GO?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak dobrze ustawić mikrofon w CS:GO?

W Counter-Strike’u: Global Offensive mamy możliwość komunikacji z naszymi sojusznikami nie tylko poprzez czat tekstowy, lecz także za pośrednictwem kanału głosowego. Jest to niezwykle przydatne podczas rozgrywki, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie szybko przekazać ważne informacje naszej drużynie. Oczywiście, aby móc tego dokonać, potrzebujemy dobrze skonfigurowanego sprzętu. Z niniejszego artykułu dowiecie się, jak ustawić mikrofon w CS:GO, żeby zawsze było Was wyraźnie słychać.

Spis treści:

Jak ustawić lub zmienić mikrofon w CS:GO?

Nie wiecie, jak ustawić w CS:GO mikrofon, by poprawnie działał? Już wyjaśniamy. Najpierw trzeba przejść do ustawień całego Steama, bowiem strzelanka Valve właśnie z nich domyślnie korzysta. Żeby tego dokonać, należy udać się do zakładki „Steam” (w lewym górnym rogu ekranu) i tam przejść do kategorii „Ustawienia”. Następnie wypada odszukać opcję „Głos” i już można zabrać się za konfigurowanie mikrofonu.

Jak ustawic mikrofon w CS:GO
Jak ustawić mikrofon w CS:GO? Najpierw zajrzyjmy do zakładki „Ustawienia” na Steamie.

Będąc już we właściwym miejscu, powinniśmy zainteresować się zakładką „Urządzenie wejścia”, umożliwiającą wybór urządzenia, z którego chcemy korzystać podczas gry. Teraz wiemy już, jak ustawić mikrofon w CS:GO.

To tutaj możemy wybrać nasz mikrofon.
To tutaj możemy wybrać nasz mikrofon.

A jeśli mikrofon w CS:GO nie działa?

Bywają takie sytuacje, że sam wybór odpowiedniego urządzenia przechwytującego dźwięk może nie wystarczyć i w CS:GO mikrofon wciąż nie będzie działał. W tym przypadku należy wykonać kilka kolejnych kroków, które powinny pomóc w rozwiązaniu problemu. Dalszy tekst odpowie Wam na pytanie, jak ustawić w CS:GO mikrofon tak, aby bez przeszkód korzystać z niego w grze.

1. Uaktualnienie sterowników urządzenia

W przypadku niedziałającego sprzętu warto zacząć od sprawdzenia, czy nasze sterowniki są aktualne. Najlepiej zrobić to za pomocą oprogramowania pochodzącego od producenta danego urządzenia, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że sterowniki są sprawdzone i oryginalne.

Jeśli nie wiecie, jak ustawić mikrofon w CS:GO, gdy sprzęt jest starszy, możecie skorzystać z programów wyszukujących najnowsze sterowniki.

2. Udzielenie CS:GO uprawnień do korzystania z mikrofonu

Jeżeli CSGO nie wykrywa naszego mikrofonu, istnieje prawdopodobieństwo, że dostęp do sprzętu został zablokowany w ustawieniach systemowych komputera. Aby je zmienić, należy w Windowsie odnaleźć „Ustawienia prywatności”, a następnie wybrać zakładkę „Uprawnienia aplikacji” z kategorią „Mikrofon”. To właśnie tam możemy określić, którym aplikacjom i programom chcemy umożliwić korzystanie z mikrofonu.

W przypadku CSGO powinniśmy odszukać opcję „Zezwalaj aplikacjom klasycznym na dostęp do mikrofonu” i upewnić się, że została ona włączona. Jeśli nie jest aktywna – właśnie znaleźliśmy clou naszego problemu. Teraz wystarczy zaznaczyć „Włączone” i sprawdzić, czy gra wykrywa już nasze urządzenie. Być może wtedy nie będziecie już musieli dalej się zastanawiać, jak dobrze ustawić mikrofon w CS:GO.

CSGO potrzebuje dostępu do mikrofonu.
CSGO potrzebuje dostępu do mikrofonu.

3. Weryfikacja integralności plików gry

Ostateczną metodą na rozwiązanie problemów z mikrofonem w CS:GO może być jeszcze opcja „Sprawdzanie spójności plików gry”. Znajdziemy ją we właściwościach danego tytułu w zakładce „Zainstalowane pliki”. Po uruchomieniu tej funkcji odpowiednie narzędzie sprawdzi integralność naszych plików ze sprzętem i jego sterownikami. Gdy zajdzie taka potrzeba, naprawi też wykryte problemy.

Jak dobrze ustawic mikrofon w CS:GO
Sprawdzenie integralności plików gry może być odpowiedzią na to, jak dobrze ustawić mikrofon w CS:GO.

Powyższe porady powinny Wam pomóc, dzięki czemu nie będziecie musieli dłużej szukać, jak ustawić mikrofon w CS:GO w najbardziej optymalny sposób. Jeśli jednak po ich zastosowaniu Wasze urządzenie nadal nie działa, warto rozważyć sprawdzenie innego sprzętu. Być może ten, którego chcecie użyć, jest po prostu wadliwy. Pamiętajcie, że komunikacja w grze to rzecz bardzo istotna, bo może zadecydować o zwycięstwie lub porażce podczas rozgrywki w strzelance Valve.


Mikrofony gamingowe


Słuchawki gamingowe z mikrofonem

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO