Jak trenować, aby poprawić strzelanie w CS:GO? 6 porad

| autor: Ekipa Komputronik | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak trenować, aby poprawić strzelanie w CS:GO? 6 porad

Jak grać w Counter-Strike: Global Offensive i odnosić sukcesy? Jednym z najważniejszych aspektów serii Counter Strike jest aim, czyli umiejętności strzeleckie. Jak trenować aima w CS:GO? Jak ogólnie poprawić strzelanie w CS:GO? Istnieją różne sposoby. W poprawie umiejętności pomoże przede wszystkim ćwiczenie pamięci mięśniowej, które przekłada się na uzyskiwanie coraz lepszych wyników w grze. Na trening strzelecki składa się kilka czynników, do których należy podchodzić z entuzjazmem, traktując jako formę przyjemnego i aktywnego odpoczynku.

Jak poprawić strzelanie/celność w CS:GO? Twoje umiejętności poprawią:

  1. Optymalizacja ustawień myszki
  2. Deathmatch i aim-mapy
  3. Prefire
  4. Movement
  5. Analiza gry i lepsze strzelanie w CS:GO
  6. Pewność siebie i czas

Należy także pamiętać, że każde rozpoczęcie Faceita lub meczu w trybie rankingowym powinno być poprzedzone rozgrzewką, poprawiającą skupienie i zwiększającą pewność siebie. 

Optymalizacja ustawień myszki

Bardzo ważną kwestią, która nie jest związana z samym trenowaniem, jest dobór odpowiednich ustawień. Jak ustawienia myszki mogą poprawić celność w grze? To pytanie należy zadać sobie już na samym początku.

Kluczem do sukcesu w rozwoju umiejętności strzeleckich jest bowiem zarówno systematyczny trening, jak i wybór najlepiej dopasowanej myszki gamingowej oraz jej odpowiednia konfiguracja.

Optymalizacja ustawień takich jak czułość myszki wpływa na szybkość i precyzję strzelania.

Ustawienia myszki CS:GO

Deathmatch i aim-mapy

Trening aima przez serwery deathmatch umożliwia szybką, energiczną i efektywną rozgrzewkę, polegającą na zabijaniu przeciwników dowolną bronią. Jak poprawić strzelanie w CS:GO? 

Aim-mapy stanowią podstawę treningów strzeleckich każdego gracza.

Korzystanie z tego typu map pozwala wyćwiczyć pamięć mięśniową i techniki strzelania. Taki trening wymaga skupienia. Na początku warto zacząć od powolnego celowania w głowy botów, a następnie przejść do szybszych pociągnięć myszką. Cała procedura powinna zostać zakończona oddaniem serii bardzo szybkich strzałów, tzw. flickshotów.

Jak poprawić strzelanie w CS:GO

Prefire

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zapoznanie się z miejscówkami na mapach. Dzięki znajomości struktury danej mapy zyskasz bezcenną wiedzę, która ułatwi eliminację przeciwników oraz zdobycie przewagi w grze.

Movement

Aspektem decydującym o dobrej grze jest movement. Umiejętność strzelania to nie tylko poruszanie celownikiem, ale również zdolności polegające na:

  • wychylaniu się,
  • przeskokach,
  • czy zajmowaniu lepszych pozycji.

Umiejętne przemieszczanie się na mapie pozwala uzyskać przewagę nad przeciwną drużyną.

Jak poprawić swoją grę w CS:GO? W tym celu warto zastosować jedną z popularnych metod utrudniania zadania wrogowi, tj. ruch A-D. Szansa na trafienie Cię przez przeciwnika będzie znacznie mniejsza, jeśli wykorzystasz sposób polegający na:

Naprzemiennym naciskaniu przycisków A i D na klawiaturze i zatrzymaniu się w momencie strzału.

Metoda ta jest cenną umiejętnością w CS:GO, jednak wymaga długich ćwiczeń.

Analiza gry i lepsze strzelanie w CS:GO

Oglądanie meczów profesjonalnych graczy może stanowić alternatywę dla samodzielnych treningów lub ich uzupełnienie. To idealny sposób na analizę zachowania zawodników w danej sytuacji.

Warto także oglądać i analizować własne mecze oraz pamiętać o zapisywaniu wniosków z oglądanych gier w postaci wskazówek dotyczących podejmowania odpowiednich działań we właściwych momentach.

O transmisjach na żywo przeczytasz w artykule: Co to jest Twitch i co tam się dzieje?

Jak poprawić celność CS GO

Pewność siebie i czas

Niezwykle pomocna w celnym strzelaniu będzie pewność siebie, dzięki której gracz jest w stanie podjąć szybką, właściwą decyzję.

Odstresowanie się przed meczami wpływa z kolei na umiejętne radzenie sobie w trudnych sytuacjach, natomiast trening aima pozwala osiągnąć lepsze wyniki w rozgrywkach.

Jak poprawić celność CS:GO? Istotną kwestią jest refleks, którego odpowiedni poziom wymaga wypoczynku oraz pełni sił.

Ćwicząc umiejętności strzeleckie, należy pamiętać, że poprawa nie nastąpi od razu. Efekty treningów będą widoczne dopiero po dłuższym czasie systematycznych treningów. Brak natychmiastowej poprawy nie powinien być powodem do rezygnacji czy zwątpienia. Wynagrodzeniem dobrze poświęconego czasu na trening będą przyszłe sukcesy w rozgrywkach CS:GO, Call of Duty czy Battlefield.

Autorem artykułu jest: Łukasz Stachurski

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO