Jak podnosić rzeczy w The Sims 4?

| autor: Żaneta Żydek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak podnosić rzeczy w The Sims 4?

Podstawowy tryb budowania w The Sims 4 pozwala na dowolne projektowanie w obrębie siatki. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można zbudować urocze mieszkanie albo parcelę publiczną. Niestety, różne obiekty mogą ze sobą kolidować, więc jak podnieść rzeczy w The Sims 4?

Spis treści:

Jak podnieść obiekt w The Sims 4 na PC? Jak podwyższać przedmiot?

Podnoszenie i obniżanie rzeczy w The Sims 4 na komputerze możliwe jest po uruchomieniu trybu kupowania/budowania. Jeżeli jest to przedmiot umieszczony na ścianie, np. obraz, wystarczy przytrzymać przycisk Alt (lub Ctrl) + chwycić przedmiot lewym przyciskiem myszy i dowolnie go przesuwać w obrębie siatki na ścianie. Niestety, w tym trybie trzeba zwracać uwagę na kolidujące obiekty, które mogą blokować podnoszenie lub obniżanie przedmiotów. 

Jak podnieść rzeczy w The Sims 4, które nie wiszą na ścianie, np. łóżka czy szafki? Niezbędna będzie do tego konsola kodów, którą można uruchomić za pomocą klawiszy Ctrl + Shift + C.

W pokazanym powyżej okienku trzeba wpisać kod na podnoszenie przedmiotów w The Sims 4.
W pokazanym powyżej okienku trzeba wpisać kod na podnoszenie przedmiotów w The Sims 4.

Po uruchomieniu konsoli w lewym górnym rogu pojawi się biały pasek, w którym można wpisać kod na podnoszenie przedmiotów w The Sims 4, czyli: bb.moveobjects on. Dzięki niemu można podnosić i opuszczać rzeczy w tym słynnym symulatorze życia. 

Jak podnosić obiekty w The Sims 4? Jednym z rozwiązań jest wpisanie kodu.
Jak podnosić obiekty w The Sims 4? Jednym z rozwiązań jest wpisanie kodu.

Po naciśnięciu przycisku Enter wyświetli się komunikat informujący o aktywowaniu kodu – jeśli się natomiast nie pojawi, oznacza to, że kod, który został wpisany, jest błędny.

Komunikat w konsoli kodów informujący o uruchomieniu kodu „bb.moveobjects on”.
Komunikat w konsoli kodów informujący o uruchomieniu kodu „bb.moveobjects on”.

Następnie wystarczy skorzystać z kombinacji klawiszy 9 i 0. Aby podwyższyć rzecz na komputerze, należy kliknąć wybrany obiekt i nacisnąć Alt/Ctrl + 9, aby obniżyć – Alt/Ctrl + 0. Tyle trzeba wiedzieć o tym, jak podwyższyć przedmiot w The Sims 4.

Jak podnieść rzeczy w The Sims 4 na konsolach PS4/PS5 i Xbox?

Jak podnosić rzeczy w The Sims 4 na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One? Jest to równie łatwe jak na komputerach – tutaj również wystarczy skorzystać z konsoli kodów

Do uruchomienia pola tekstowego pozwalającego na wpisanie kodów na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5 należy wcisnąć jednocześnie wszystkie przyciski na padzie: L1 + R1 + L2 + R2. Natomiast na konsoli Xbox One trzeba przytrzymać klawisze: LB + RB + LT + RT. Kolejnym krokiem jest wpisanie w oknie właściwego kodu, czyli bb.moveobjects ON. Po poprawnym wprowadzeniu kodu powinien pojawić się komunikat informujący o aktywacji MoveObjects.

Aktywacja kodu „bb.moveobjects ON” w The Sims 4. 
Aktywacja kodu „bb.moveobjects ON” w The Sims 4. 

Po wpisaniu kodu pojawia się możliwość podnoszenia i obniżania przedmiotów w The Sims 4. Po wybraniu obiektu, który chcemy podnieść, wystarczy wcisnąć:

  • na PlayStation 4 / PlayStation 5 klawisze L2 + R2 + przycisk kierunkowy w górę lub w dół;
  • na Xboksie One klawisze LT + RT + przycisk kierunkowy w górę lub w dół.

Kod na podnoszenie przedmiotów w The Sims 4

Jak wspomnieliśmy, kod na podnoszenie przedmiotów w The Sims 4 to bb.moveobjects ON. Pozwala na omijanie siatki budowania, dzięki czemu można dowolnie przesuwać przedmioty bez kolidowania z innymi obiektami.

Podniesione przedmioty w The Sims 4 dzięki skorzystaniu z kodu „bb.moveobjects ON”.
Podniesione przedmioty w The Sims 4 dzięki skorzystaniu z kodu „bb.moveobjects ON”.

Dzięki powyższemu kodowi można nagiąć prawa fizyki i zawiesić dowolny obiekt w powietrzu. Jednakże należy pamiętać, że gdy umieścimy przedmiot np. poza zasięgiem sima, nie będzie on w stanie z niego korzystać.

Popularne w tej tematyce:
Wszystkie kody do The Sims 4

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanka japońskiej literatury i kinematografii oraz gier wideo, głównie RPG i MMO. Odnajduje się w świecie kulinarnym i wyznacza sobie nowe ścieżki smaku. Zawodowo zajmuje się korektą, ale próbuje swoich sił jako autorka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO