Jak podłączyć pada od PlayStation do PC?

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak podłączyć pada od PlayStation do PC?

Według niektórych graczy pady od konsol PlayStation nie mają sobie równych. Do ich zalet z pewnością można zaliczyć wyjątkową ergonomię oraz – w niektórych przypadkach – także dotykowy panel, który nie jest tylko bajerem podnoszącym cenę. Wydawać by się mogło, że gracze posiadający komputery stacjonarne mogą tylko pomarzyć o podłączeniu pada od PS3 lub PS4 do swojego PC. Jest to jednak możliwe i w poniższym tekście wyjaśniamy, jak to zrobić. 

Spis treści:

Jak podłączyć pada od PS3 do komputera?

Jak podłączyć pada od PS3 do PC?
Autor grafiki: Nikita Kostrykin

DualShock 3 jest już wiekowym urządzeniem. Nie oznacza to jednak, że podłączenie go do komputera nie jest możliwe. Poniżej przedstawiamy sposoby na podłączenie kontrolera PS3 do PC.

Podłączenie pada od PS3 do PC możliwe jest bezprzewodowo oraz przewodowo. W obydwu przypadkach pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest podłączenie kontrolera do komputera za pomocą kabla USB. Sprawi to, że urządzenie zostanie wykryte przez PC. Wymagane będzie również zainstalowanie oprogramowania ScpToolkit. Dzięki niemu na komputerze wylądują sterowniki do pada od PS3.

Po zakończeniu procesu instalacji programu należy wcisnąć przycisk „Run Driver Installer”. Trzeba też upewnić się, że zaznaczone zostało pole „Install DualShock 3 Driver”. Następnie należy rozwinąć sekcję „Choose DualShock 3 controllers to install” i zaznaczyć opcję „PLAYSTATION®3 Controller”.

Jak podłączyć pada do PC bezprzewodowo?

W przypadku bezprzewodowego połączenia musimy posiadać odpowiedni adapter, dzięki któremu nasz komputer będzie w stanie nawiązać połączenie Bluetooth. Jeśli PC jest w niego wyposażony, należy zaznaczyć pole „Install Bluetooth Driver”, a po rozwinięciu „Choose Bluetooth dongle to install” wybrać adapter z listy dostępnych urządzeń.

Podłączanie pada od PS3 do PC

Po zaznaczeniu wszystkich pól należy kliknąć przycisk „Install” znajdujący się w prawym górnym rogu okna. Rozpocznie się proces, w trakcie którego na PC zainstalowane zostaną sterowniki pada od PS3. Po jego zakończeniu można już korzystać z kontrolera DualShock 3. 


Popularne pady do PC:


Jak podłączyć pada od PS4 do PC?

Jak podłączyć pada os PS4 do PC?
Autor grafiki: Alexey Savchenko

Wielu graczy PC z pewnością ma w swoich komputerach zainstalowaną aplikację Steam. Sparowanie z nią kontrolera PS4 będzie najprostszym sposobem na ogrywanie gier z wykorzystaniem DualShocka 4. Aby to zrobić, trzeba wykonać następujące kroki:

 • Włączyć moduł Bluetooth w komputerze lub podłączyć kontroler za pomocą micro USB
 • Uruchomić aplikację Steam
 • Uruchomić kontroler, jednocześnie przytrzymując przycisk „Share”
 • W aplikacji wybrać zakładkę „Steam” znajdującą się w lewym górnym rogu oraz kliknąć opcję „Ustawienia”
 • Przejść do sekcji „Kontroler”, a następnie wybrać opcję „Ogólne ustawienia kontrolerów”
 • Zaznaczyć pole „Obsługa konfiguracji kontrolera PS”
 • Dokończyć konfigurację pada

Należy pamiętać, że nie we wszystkie gry można grać przez Steam. Dlatego też warto się zastanowić, jak podłączyć pada od PS4 do PC bezprzewodowo lub przy użyciu kabla z pominięciem tej platformy.

Podłączenie pada PS4 do PC bezprzewodowo

Zacznijmy od pierwszego wariantu. Przed przystąpieniem do parowania urządzenia należy się upewnić, że na komputerze zainstalowany został program DS4Windows. Bez niego pad nie będzie działać. Następnie trzeba wykonać następujące kroki:

 • Włączyć moduł Bluetooth na komputerze
 • Przytrzymać jednocześnie przyciski „Share” oraz „PlayStation” na padzie
 • Kliknąć opcję „Dodaj urządzenie” znajdującą się w zakładce „Bluetooth i inne urządzenia”
 • Wybrać pozycję „Wireless Controller”
 • Jeśli na ekranie otworzy się okno do wpisania kodu, wystarczy wpisać 0000
 • Po sparowaniu pada należy uruchomić program DS4Windows i sprawdzić, czy znajduje się on na liście w zakładce „Controllers”

Podłączenie pada PS4 do PC przewodowo

Podłączenie pada od PS4 do PC przewodowo wymaga od użytkownika zainstalowania aplikacji DS4Tool. Warto również pamiętać, że potrzebny będzie kabel micro USB. W celu sparowania kontrolera DualShock 4 przy użyciu kabla należy wykonać następujące kroki:

 • Podłączyć pada do komputera przy użyciu kabla micro USB
 • Przytrzymać jednocześnie przyciski „Share” oraz „PlayStation” w celu jego włączenia
 • Uruchomić program DS4 Tool
 • Skonfigurować ustawienia kontrolera

Jak widać, podłączenie pada od PS3 lub PS4 do PC nie jest zbyt skomplikowane. Kilka minut konfiguracji sprawi, że uzyskacie o wiele lepsze doznania z gry, niż gdybyście używali klawiatury oraz myszki.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 - (11 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO