The Sims 4 za darmo – jak pobrać grę na komputer lub konsolę?

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 4 za darmo – jak pobrać grę na komputer lub konsolę?

The Sims 4 – jedyna w swoim rodzaju symulacja życia – wciąż może pochwalić się ogromną popularnością, i to pomimo czasu, jaki upłynął od jej debiutu. Czwarta odsłona serii miała swoją premierę w 2014 roku i wtedy trzeba było jeszcze za nią zapłacić. Teraz możesz cieszyć się grą zupełnie bezpłatnie! Ten poradnik pokaże Ci, jak zainstalować The Sims 4 za darmo zarówno na PC, jak i konsolach Xbox oraz PlayStation.

Spis treści:

Czy można legalnie pobrać The Sims 4 za darmo?

Tak, teraz możesz pobrać The Sims 4 za darmo i cieszyć się podstawową wersją gry bez konieczności wydawania pieniędzy. Przez długi czas był to tytuł płatny, ale 18 października 2022 roku deweloperzy zdecydowali się przejść na model free-to-play. Nie zapomnij jednak, że istnieją także płatne dodatki do The Sims 4, które choć mogą wzbogacić Twoje doświadczenie, to wymagają od Ciebie niemałych zasobów finansowych.

W momencie pisania tych słów na oficjalnej stronie EA dostępne są łącznie 72 dodatki, w cenach od około 20 do 190 złotych – w zależności od tego, czy jest to pakiet akcesoriów lub rozrywki, czy rozszerzenie. Warto być na bieżąco, ponieważ nierzadko trafiają się okazje, aby złapać również fajne promocje, a nawet darmowe dodatki do The Sims 4.

The Sims 4 za darmo? Tak, to prawda, ale dodatki do gry wymagają już wydania pieniędzy. W grudniu 2023 wyszedł kolejny z nich – Do wynajęcia.

Jak pobrać The Sims 4 za darmo na PC?

Czwartą część symulatora życia na PC można pobrać poprzez różne aplikacje, ale dziś skupmy się na tych najbardziej popularnych metodach. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zainstalować The Sims 4 za darmo na komputerze z systemem Windows.

Jak pobrać Simsy za darmo za pośrednictwem EA App (dawniej Origin):

  1. Otwórz aplikację EA App.
  2. Wpisz „The Sims 4” w pasku wyszukiwania.
  3. Po znalezieniu gry kliknij „Pobierz”.

Jak pobrać Simsy 4 za darmo za pośrednictwem Steam:

  1. Otwórz aplikację Steam.
  2. Wyszukaj The Sims 4 i wejdź w zakładkę gry.
  3. Kliknij „Zagraj”, aby dodać grę do swojej kolekcji, i rozpocznij instalację.

W obydwu przypadkach po zakończeniu instalacji wystarczy wejść do biblioteki i uruchomić grę, aby rozpocząć przygodę w The Sims 4.

Jak pobrać The Sims 4 za darmo na komputerach Mac?

Jeśli posiadasz któryś z komputerów Apple z systemem macOS, proces instalacji wygląda podobnie, a jedyną różnicą jest aplikacja, której musisz użyć. Właściciele Maców mogą skorzystać z Origin. Schemat przebiega identycznie jak w przypadku EA App i PC z Windowsem – po otworzeniu programu szukasz gry, a następnie pobierasz i instalujesz ją na swoim urządzeniu. 

Po wejściu w „Pobierz Origin” zostanie pobrany plik, który uruchamia asystenta instalacji programu Origin. To pozwoli Ci zdobyć The Sims 4 za darmo.
Po wejściu w „Pobierz Origin” zostanie pobrany plik, który uruchamia asystenta instalacji programu Origin. To pozwoli Ci zdobyć The Sims 4 za darmo na komputerach z system macOS.

Jak zainstalować The Sims 4 za darmo na konsolach?

W przypadku konsol sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy odpalić sprzęt – Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One albo PlayStation 4.

  1. Z menu głównego otworzyć sklep odpowiedni dla każdej platformy, czyli PlayStation Store lub Xbox Store.
  2. Następnie należy wyszukać i pobrać grę. Instalacja odbędzie się automatycznie.

Inne popularne artykuły w tematyce The Sims:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO