Jak pobrać i zainstalować mody do The Sims 4?

| autor: Agnieszka Adamus | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak pobrać i zainstalować mody do The Sims 4?

Do The Sims 4 powstało wiele modów. Część z nich ułatwia nam rozgrywkę lub dodaje jej dodatkowej głębi. Do gry można również wprowadzić nowe obiekty, takie jak meble czy ubrania dla Waszych Simów. W poniższej instrukcji wyjaśniamy, jak pobrać mody do The Sims 4, a także jak je zainstalować.

Jak pobrać mody do The Sims 4?

Nie wiecie, jak ściągnąć mody do The Sims 4? Sprawa jest prostsza, niż myślicie! Wystarczy, że udacie się na stronę pokroju Patreon, The Sims Resource lub Curse Forge. Tam odszukujecie pożądany przez Was element i klikacie w odpowiedni przycisk. Zazwyczaj będzie on podpisany jako „download”. Następnie wystarczy chwilę poczekać, aż rozpocznie się ściąganie.

Jak zainstalować mody do The Sims 4?

Kolejna kwestia dotyczy tego, jak wgrać mody do The Sims 4. Gdy już pobierzecie wybrany mod do The Sims 4, to pozostaje Wam go zainstalować. W przypadku tej produkcji jest to banalnie łatwe. 

Wszystkie mody do popularnego symulatora życia mają rozszerzenie .package. Aby taki plik został odczytany przez grę, musi znajdować się w folderze: Users\”User name”\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Mods.

  • Jeśli pobieracie pojedyncze pliki, to możecie przenieść je do powyższej ścieżki.
  • Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisywać mody bezpośrednio do właściwej lokalizacji.
  • W przypadku, gdy pobieracie większe modyfikacje, zazwyczaj pliki są skompresowane. Wtedy musicie je wypakować do wspomnianej ścieżki.

To jednak nie koniec instrukcji dotyczącej modów do The Sims 4. Po uruchomieniu gry musicie wejść w znajdującą się w ustawieniach zakładkę „inne”. Tam sprawdzacie, czy macie włączone opcje – „włącz zawartość zmodyfikowaną” i „włącz modyfikacje ze skryptami”. Jeśli tak, to możecie bez przeszkód cieszyć się nową zawartością. Jeśli nie, to musicie zaznaczyć wspomniane funkcje, zapisać zmiany, a następnie uruchomić ponownie The Sims 4. Od tej chwili modyfikacja powinna działać bez problemów.

Do instrukcji, jak wgrać mody do The Sims 4, trzeba dorzucić jedną rzecz – zmianę w ustawieniach gry.
Do instrukcji, jak wgrać mody do The Sims 4, trzeba dorzucić jedną rzecz – zmianę w ustawieniach gry.

Musicie mieć również na uwadze, że takie strony jak The Sims Resource lub Curse Forge dla dodatkowego ułatwienia pobierania i instalowania modów oferują własne menedżery plików. Korzystanie z nich nie jest jednak obowiązkowe.

Jak więc widzicie, sprawa jest prosta i nie trzeba już dłużej szukać w wyszukiwarce odpowiedzi na pytanie, jak pobrać i zainstalować mody do The Sims 4. Wystarczy skorzystać z opisanych wyżej kroków.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Współpracowniczka działów encyklopedii i newsroomu GRYOnline.pl. Fanka strategii ekonomicznych, symulatorów, samochodówek i gier sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego ma również słabość do horrorów klasy B oraz muzyku metalowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO