Jak grać w Fortnite Battle Royale, aby być lepszym? Może w końcu wygrasz

| autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak grać w Fortnite Battle Royale, aby być lepszym? Może w końcu wygrasz

Jak wygrać w Fortnite? – to pytanie, które zadaje sobie wielu, zarówno tych grających już trochę, jak i rozpoczynających przygodę z szalenie popularną grą typu battle royale. Fortnite to gra, w którą łatwo się wciągnąć, ale zarazem trudno ją opanować na wyższym poziomie.

Z właściwym podejściem wszystko jednak jest możliwe. Przy odrobinie wytrwałości, samozaparcia i nauczeniu się taktyki, jak też spędzeniu trochę czasu w opcjach, wygrana będzie w zasięgu ręki. W poniższym poradniku staramy się podpowiedzieć, jak lepiej grać w Fortnite Battle Royale.

Fortnite – porady i triki dla początkujących

Jak grać w Fortnite? Oto kilka sposobów na to, jak być lepszym w Fortnite:

  • Dopasuj czułość celowania pod swoje potrzeby
  • Pobaw się opcjami sterowania
  • Nie wyskakuj od razu z latającego autobusu
  • Myśl i działaj strategicznie
  • Wyciągaj wnioski z każdej śmierci, nie respawnuj się od razu
  • Sprawdź, na jakim sprzęcie gra Ci się najlepiej
  • Zwracaj uwagę na to, skąd dobiegają dźwięki

Poniżej wyjaśniamy, dlaczego te triki sprawią, że będziesz lepszy w Fortnite.

Grasz w Fortnite na telefonie? Przejdź do poradnika: Fortnite na telefon – jak zainstalować?

Dopasuj czułość celowania pod swoje potrzeby

Zarówno wysoka, jak i niska czułość mają swoje dobre, jak i złe strony.

  • Niska czułość sterowania jest lepsza dla początkujących. Umożliwia stabilniejsze celowanie i śledzenie ruszającego się celu. Nagłe ruchy nie sprawią, że celownik odskoczy zbyt daleko. Natomiast mniej czułe sterowanie gorzej sprawdza się, gdy potrzeba nagle odwrócić się i wycelować w podkradającego się przeciwnika.
  • Przy obraniu wyższej czułości celowania będziesz mógł reagować znacznie szybciej w każdym typie sytuacji, a rywalom będzie trudniej cię podejść. Natomiast mankamentami wysokiej czułości jest trudniejsza kontrola celowania co sprawia, że ciężej jest konsekwentnie sadzić headshoty.

Zobacz także: Jak ustawienia myszki mogą poprawić celność strzelania w grze?

Pobaw się opcjami sterowania

Oprócz modyfikacji czułości celowania, warto również spędzić odrobinę czasu na konfiguracji sterowania. Warto włączyć turbo budowanie – dzięki czemu nie trzeba będzie ciągle wciskać przycisków za to odpowiadających.

Tak samo przydatne może okazać się włączenie automatycznego biegania („domyślny sprint”), jak również opcji „sprint przerywa przeładowanie”, aby móc szybciej reagować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji.

Nie wyskakuj od razu z latającego autobusu

Jak grać w Fortnute

Gdy tylko rozpoczyna się runda Fortnite Battle Royale, większość osób ma odruch, aby jak najszybciej wyskoczyć z latającego autobusu. Nie bądź jednym z nich.

Szybka wysiadka wielu osób na raz to większe ryzyko śmierci.

Jeśli tylko nieco poczekasz, to wylądujesz w odleglejszym miejscu i będziesz mieć mniej oponentów, a to oznacza, że pożyjesz dłużej. Będziesz też mógł na spokojnie pozbierać i wypróbować bronie, a także wybudować rampy i fortece. Odizolowanie się od reszty graczy także da więcej przestrzeni i swobody, aby ogólnie wyćwiczyć się w grze.

Myśl i działaj strategicznie

Po pierwsze unikaj biegania na otwartej przestrzeni. W ten sposób inni łatwo cię wypatrzą, a ty będziesz najbardziej narażony i odkryty na ich ataki. Staraj się poruszać wokół budynków lub trzymać się przy drzewach, aby zyskać nieco osłony. Nawet zasłanianie się kawałkiem krzewu przy kucaniu może uratować ci niejednokrotnie życie.

Gdy z kolei kogoś już wypatrzysz, nie zawsze najlepszą taktyką jest strzelać do tej osoby od razu. Najlepiej upewnij się, że będziesz mógł trafić swojego przeciwnika, bo inaczej – nawet jeśli uda ci się go podejść – twoje strzały jedynie zwrócą jego uwagę i stracisz przewagę.

Warto też przemyśleć sposób, w jaki konstruujesz fortyfikacje. Jedna z lepszych budowli obronnych ma kształt litery „U” – trzy ściany i schody na środku. Taka konstrukcja pozwoli ci osłonić się przed ostrzałem z przodu i z boków, a także szybko przejść na górę, gdzie lepiej wypatrzysz przeciwnika i sam odpowiesz mu ogniem.

Wyciągaj wnioski z każdej śmierci, nie respawnuj się od razu

W Fortnite Battle Royale będziesz ginąć często – to nieuniknione. Wykorzystaj te chwile do tego, by zrozumieć, co poszło nie tak, oglądając powtórki. W ten sposób unikniesz dalszych błędów, jeśli np. pozwoliłeś się komuś podkraść.

Sprawdź, na jakim sprzęcie gra Ci się najlepiej

Fortnite Battle Royale jest dostępny praktycznie na każdą platformę do grania. Niemal każda wersja ma swoje zalety. Jeśli nie idzie Ci rozgrywka na PC, możesz spróbować swoich sił na PS4/5 lub Xbox Series X|S (ewentualnie Nintendo Switch).

Produkcja Epic Games jest bardziej wymagająca na komputerze osobistym ze względu na brak wspomagania celowania przy grze myszką i klawiaturą.

Zwracaj uwagę na to, skąd dobiegają dźwięki

Aby lepiej wyczuć sytuację warto sięgnąć po słuchawki gamingowe.

Fortnite ma doskonale zaprojektowany dźwięk przestrzenny, a dobry zestaw słuchawkowy pozwoli określić, czy ktoś jest obok, pod lub nad nami.

Dźwięk to doskonałe narzędzie do tego, aby wyśledzić rywali, dlatego warto zwrócić dużo uwagi na ten aspekt gry.

Słuchawki gamingowe w przystępnych cenach znajdziesz w rankingu: Tanie słuchawki gamingowe. Jeśli masz większy budżet koniecznie zobacz te propozycje: Ranking słuchawek gamingowych 2023

Popularne słuchawki gamingowe:

Jak zmienić postać w Fortnite?

Domyślnie Fortnite Battle Royale losowo przydziela graczowi wygląd i płeć postaci przy każdym kolejnym rozgrywanym meczu.

Modyfikacja wyglądu oraz wybór płci możliwy jest wyłącznie po zakupieniu co najmniej jednego Karnetu Bojowego za pomocą wewnętrznej waluty w grze znanej jako V-dolce.

Po dokonaniu zakupu, gra umożliwi przejście do zakładki Szafka, skąd można wybrać Stroje, co daje dostęp do skinów, a także opcji zmiany płci postaci.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO