Jak sprawdzić, ile czasu spędziłem w LoLu?

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak sprawdzić, ile czasu spędziłem w LoLu?

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: „Ile mam godzin w LoLu?”, to znajdujesz się w dobrym miejscu. Nasz poradnik wyjaśni Ci krok po kroku, jak sprawdzić godziny w LoLu (czyli League of Legends). Istnieją na to dwa sposoby, choć trzeba już na samym początku zaznaczyć, że raczej żaden z nich nie odda czasu spędzonego w grze ze 100-procentową dokładnością.

Niestety studio Riot Games odpowiedzialne za stworzenie produkcji nie udostępnia bezpośrednio tego typu informacji, dlatego trzeba trochę pokombinować, żeby je zdobyć. Nie jest to jednak takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jak sprawdzić godziny w LoLu?

Pierwszy sposób, dzięki któremu odpowiesz sobie na pytanie: „Ile mam godzin w LoLu?”, to sprawdzenie statystyk w samym League of Legends (co wymaga jego uruchomienia). Co prawda nie poznasz pełnej liczby godzin spędzonych w LoLu, ale możesz zobaczyć wartości dla poszczególnych sezonów, a nawet trybów rozgrywki – począwszy od 2018 roku. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, gdzie dokładnie trzeba zajrzeć, aby się tego dowiedzieć.

Zakładka statystyk pokazująca, ile godzin w LoLu spędziłeś.
Tak wygląda zakładka statystyk, z której dowiesz się, ile godzin w LoLu spędziłeś do tej pory.

Po uruchomieniu gry League of Legends należy kliknąć na zakładkę swojego profilu. Następnie z menu, które załaduje się poniżej, wybierz podstronę ze statystykami (ostatnia zakładka). Aby dowiedzieć się, ile godzin w LoLu spędziłeś do tej pory, wystarczy zerknąć na lewy dolny róg, gdzie znajdziesz czasowe podsumowanie obecnego sezonu. Znajdują się tam również opcje pozwalające zajrzeć do statystyk z poprzednich lat

Ci, którzy zainteresowani są sprawdzeniem łącznego czasu przeznaczonego na grę, muszą sięgnąć po alternatywy. Te niestety nie zachwycają. Jedną z najpopularniejszych obecnie metod na to, aby sprawdzić liczbę godzin spędzonych w LoLu, jest strona Wasted on LoL (wol.gg). 

Za pomocą wol.gg łatwo i szybko zweryfikujesz, ile godzin w LoLu masz już za sobą. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres wol.gg, a następnie podać swój nick i wybrać odpowiedni region.

Tak wygląda informacja o tym, ile masz godzin w LoLu.
Po wybraniu regionu i wpisaniu swojego nicka powinieneś otrzymać informację o tym, ile masz godzin w LoLu.

Czy dane ze strony wol.gg są wiarygodne?

Nie do końca. Wasted on LoL raczej należy traktować z przymrużeniem oka. Nawet jeśli pominąć skargi graczy, że strona nie działa wcale, to dochodzą do tego jeszcze inne niedogodności. Wiele osób twierdzi, że podane tam dane wcale nie są tak dokładne, za jakie można by je uważać.

Ilość godzin w LoLu ze strony wol.gg.
Wynik otrzymany na wol.gg (Wasted on LoL) jest przeliczany na minuty, godziny, a nawet dni.

Jest to jednak jakiś podgląd, ile godzin w LoLu masz za sobą – oczywiście pod warunkiem, że uda Ci się z tego skorzystać (mi osobiście się to nie udało). Nawet jeśli są to dane nieco odbiegające od rzeczywistości, to wol.gg w czytelny sposób pokazuje, ile już „zmarnowało się na LoLa” (jak sama nazwa strony wskazuje). Można sprawdzić nawet, ile w tym czasie np. przeczytałoby się książek.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO