Procesory Intel 14. generacji oficjalnie. Sprawdź, co oferuje Raptor Lake Refresh

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Procesory Intel 14. generacji oficjalnie. Sprawdź, co oferuje Raptor Lake Refresh

Intel pokazał światu 14. generację swoich procesorów. Nie można jednak nazwać ich nowymi, ponieważ w rzeczywistości to odświeżone wersje tego, co oferowała 13. generacja. Najnowsze procesory Intel oparte zostały o konstrukcję Raptor Lake z hybrydową architekturą, łączącą typy rdzeni: P-Core (Raptor Cove) i E-Core (Gracemont). Czas zatem zastanowić się, czy warto inwestować pieniądze w Raptor Lake Refresh.

Intel Core 14. generacji – co oferują?

Na korzyść 14. generacji procesorów Intela przemawia ich kompatybilność z obecnymi płytami głównymi z podstawką LGA 1700. Jeśli więc nadal posiadasz starszy procesor, a nie chcesz wymieniać całego sprzętu, to nowy Intel może być dla Ciebie dobrą opcją. Zwłaszcza że Intel Core 14 oferuje technologię Application Optimization, zapewniającą lepszą wydajność podczas grania.

Procesory Intel Core 14 generacji nie będą wymagały nowej płyty głównej

Istnieje również możliwość podkręcania procesorów, bo pierwsze modele mają odblokowany mnożnik. W tym celu udostępniono aplikację Intel XTU, która wykorzystuje do pomocy sztuczną inteligencję. Dzięki temu nawet osoby stawiające pierwsze kroki w tym temacie powinny sobie poradzić.

Jeśli chodzi o konkretne modele z najnowszej generacji, to w przypadku Core i5 oraz Core i9 można liczyć na wyższe taktowanie rdzeni. W przypadku Core i7 dodano cztery rdzenie E-Core, więc jest to opcja o wiele ciekawsza. Warto zaznaczyć, że w każdym przypadku procesory mają zapewniać większą wydajność od poprzedników.

Intel Core 14 generacji zaoferują lepsze osiągi

Ile kosztują procesory Intel 14. generacji?

Sprzedaż pierwszych procesorów Intel Core 14. generacji ruszy dzisiaj, czyli 17 października. Nie należą one do najtańszych, a także nie zapewniają skoku technologicznego względem poprzedniej generacji. Aczkolwiek wprowadzone w nich zmiany zapewniają większą wydajność w grach, co czyni z Raptor Lake Refresh dobrą alternatywę. Docenią ją zwłaszcza osoby posiadające aktualnie starsze podzespoły Intela.

Najnowsze procesory Intel 14. generacji:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO