Znamy wymagania sprzętowe Immortals of Aveum

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Znamy wymagania sprzętowe Immortals of Aveum

W sieci pojawiły się zwiastuny Immortals of Aveum, czyli debiutanckiego projektu studia założonego przez Breta Robbinsa – pracującego wcześniej przy grach z serii Call of Duty oraz pierwszym Dead Space. Jego nowy zespół, Ascendant Studios, również znajduje się pod skrzydłami Electronic Arts, bo współpracuje z firmą w ramach programu EA Originals. Poza zwiastunami ujawniono także datę premiery, cenę, ogólną charakterystykę oraz wymagania sprzętowe Immortals of Aveum.

Immortals of Aveum – wymagania sprzętowe

Karta produktu w serwisie Steam została zaktualizowana o informacje na temat wymagań sprzętowych. Znajdziecie je poniżej. 

Minimalne wymagania Immortals of Aveum na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)
 • Procesor: Intel Core i7-9700 lub AMD Ryzen 7 3700X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080 Super (VRAM 8GB) lub AMD RX 5800XT (VRAM 8GB)
 • DirectX: wersja 12
 • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 110 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania Immortals of Aveum na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)
 • Procesor: Intel Core i7-12700 lub AMD Ryzen 7 5700X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3080 Ti (VRAM 12GB) lub AMD Radeon 6800XT (VRAM 16GB)
 • DirectX: wersja 12
 • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 110 GB dostępnej przestrzeni


Immortals of Aveum – cena i data premiery

Standardowa edycja kosztuje 279 zł na PC lub 369,90 zł na konsolach. Przedpremierowe zamówienia można składać także na wydanie Deluxe, które na PC kosztuje 319 zł, a na konsolach 419,90 zł. Dla tych graczy, którzy złożą preorder, przewidziane są dodatkowe przedmioty, które będą mieć przełożenie na rozgrywkę. Jeszcze więcej tego typu dodatków znajdziemy w edycji Deluxe.

Immortals of Aveum ukaże się 20 lipca 2023 roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Immortals of Aveum na pierwszym gameplayu

Twórcy opublikowali pierwszy pokaz rozgrywki Immortals of Aveum. Możemy więc przyjrzeć się „magicznemu FPS-owi”, który swoim charakterem przypominać będzie najnowsze odsłony serii God of War. Na poniższym zwiastunie możemy zauważyć, że każdy typ magii będzie mieć nieco inne właściwości.

Zielona magia to szybkostrzelna moc zadająca stosunkowo niewielkie obrażenia; czerwona jest wolniejsza, ale bardziej dewastująca; niebieska natomiast ma sprawdzić się w walce dystansowej oraz zapewnić obronę. Każdy z rodzajów magii zdaje się mieć również dodatkowe właściwości, wpływające np. na poruszanie się.

Można zauważyć, że w trakcie walki ważne będzie umiejętne korzystanie z otoczenia, a także odpowiadanie konkretnymi zachowaniami na dane sytuacje – trochę jak w Doom Eternal. Poza walką możemy przyjrzeć się także rozwiązywaniu zagadek. Widać, że i tutaj moce będą miały istotne znaczenie. Na materiale możemy zobaczyć, jak odpowiedni czar otwiera przejście.

Pierwszy zwiastun Immortals of Aveum

Jak dotąd można było się poniekąd spodziewać, że Immortals of Aveum będzie „kolejnym klonem Call of Duty”. Oficjalna zapowiedź i pokaz rozgrywki wskazują. Będzie to gra akcji w perspektywie FPP, której bliżej będzie do najnowszych przedstawicieli serii God of War. Większość poziomów ma być dość korytarzowa w budowie, ale pojawi się też kilka większych, bardziej otwartych lokacji.

W trakcie gry będziemy nie tylko walczyć, ale też sporo eksplorować, rozwiązywać zagadki, rozmawiać z napotkanymi postaciami i rozwijać bohatera – a następnie powracać do znanych już lokacji, aby zdobyć niedostępne dotychczas przedmioty. Do wyboru otrzymamy wiele czarów i talentów, które podzielone zostaną według koloru. Każdy z typów ma być mocno charakterystyczny, trochę jak w Forspoken.

W Immortals of Aveum pojawi się także możliwość wytwarzania ekwipunku. Całość ma być bardzo filmowa i zaoferuje jedynie tryb dla jednego gracza, co znów w teorii przypomina dzieło studia Santa Monica. Ukończenie kampanii fabularnej zajmie około 25 godzin. Wcielimy się w Jaka, który stanie w obronie świata jako członek elitarnego zakonu magów. W międzyczasie odkryje on mroczną przeszłość tytułowej krainy.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO