Jak sprawdzić, ile wydałem na LoLa? Poradnik

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak sprawdzić, ile wydałem na LoLa? Poradnik

„Ile pieniędzy wydałem na LoLa?” – na tak postawione pytanie wbrew pozorom niełatwo odpowiedzieć. League of Legends jest w końcu grą dostępną za darmo. Tytuł zarabia na siebie poprzez mikrotransakcje, skłaniające graczy do małych, aczkolwiek częstych zakupów różnych elementów. Mowa tutaj o takich rzeczach, jak dostęp do dodatkowych postaci lub skórek. Przez takie podejście łatwo pogubić się w przeprowadzonych transakcjach, a w rezultacie i w wydanej sumie pieniędzy.

W tym artykule podpowiadamy, jak dowiedzieć się, ile wydaliśmy na produkcję Riot Games i jak sprawdzić wartość konta LoL.

Spis treści:

Ile wydałem na LoLa? Jak to sprawdzić?

W 2019 roku Riot Games, czyli producent League of Legends, udostępnił stronę internetową, pozwalającą sprawdzić, ile pieniędzy wydaliśmy na LoLa na przestrzeni wszystkich lat gry. To podstawowa metoda do uzyskania tych kluczowych danych.

Odpowiedź na to, ile wydałem na LoLa,  znajdziesz na stronie wsparcia technicznego gry.
Każdego gracza League of Legends może kiedyś zastanowić: „Ile wydałem na LoLa?”. Odpowiedź znajdziemy w sekcji „FAQ i przewodniki” na stronie wsparcia technicznego gry.

Aby sprawdzić wartość konta LoL – tj. ile pieniędzy wydało się na grę:

  1. Najpierw trzeba wejść na stronę wsparcia technicznego League of Legends.
  2. Tam należy kliknąć „Zaloguj się”, a następnie wpisać login i hasło.
  3. Po tym zostaje jedynie wybrać opcję „Pokaż wydatki”.

Po wykonaniu tych kroków dowiecie się, ile wydaliście na LoLa,  a konkretnie – ile pieniędzy przeznaczyliście na Riot Pointsy, czyli wirtualną walutę używaną w League of Legends. Niestety strona nie podaje dokładniejszych statystyk – nie mówi, na co w przeszłości wydawaliśmy Riot Pointsy (brakuje podziału np. na skórki, chromy, skrzynki, itp.), ani jak kształtują się średnie wydatki graczy. Nie pokazuje też, z jakich metod płatności do tej pory korzystaliśmy.

Ile wydałem w League of Legends?
Ile wydałem w League of Legends? Pokazuje to powyższy obrazek.

Wydana kwota zostanie przedstawiona na obrazku w walucie, w której dokonujemy zakupów Riot Points. Dobrze jest w ten sposób od czasu do czasu kontrolować, ile pieniędzy wydajemy na LoLa. Jak już wspomnieliśmy, League of Legends ze swoim modelem finansowym może łatwo sprawić, że gracz zatraci się w przeznaczaniu na grę kolejnych, nierzadko dużych sum.

Czy mogę sprawdzić, ile wydałem na LoLa na wszystkich serwerach?

Warto tutaj nadmienić, że podlinkowana wyżej strona pokazuje tylko kwotę wydaną na serwerze przypisanym do regionu, w którym gramy. Innymi słowy, jeśli w przeszłości graliśmy w jakimś innym regionie, po czym przenieśliśmy konto, wydatki ze starego regionu nie będą już pokazywane.

Natomiast jeżeli posiadamy kilka kont, musimy powtórzyć powyższe kroki na każdym z nich, aby poznać swoje całkowite wydatki na grę.

Czy dużo wydaję na LoLa?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy wydało się na LoLa zbyt dużo. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego z nas, ze szczególnym uwzględnieniem zasobności portfela. Niektórzy nie zapłacili nic w ciągu wielu lat zabawy, a inni byli w stanie wydać łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

League of Legends zostało tak zaprojektowane, aby można było w nieskończoność wydawać pieniądze na mikrotransakcje, dlatego przede wszystkim zalecamy zdroworozsądkowe podejście. Niezależnie od tego, czy przeznaczyliśmy na LoLa 50 złotych, czy też 50 tysięcy złotych (a są i tacy gracze!), powinniśmy mieć pewność, że dobrze się bawimy, a wydatki na grę nie utrudniają nam prowadzenia godnego życia w rzeczywistości.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO