Ile osób gra teraz w Fortnite? Liczba graczy Cię zszokuje!

| autor: Aleksandra Wosz | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ile osób gra teraz w Fortnite? Liczba graczy Cię zszokuje!

Wielu może zastanawiać się, ile osób gra w Fortnite. Zanim przejdziemy do tej kwestii, warto wiedzieć, czym wspomniana gra jest. Fortnite to sieciowa strzelanka opracowana przez Epic Games. Obecnie oferuje trzy rodzaje rozgrywki – tryb kooperacyjny Fortnite: Ratowanie Świata, który polega na odpieraniu nadciągających hord potworów, oraz tryb kreatywny, dający pełną swobodę tworzenia map i torów. Trzeci, najpopularniejszy z nich, to Fortnite: Battle Royale opierający się na systemie „gracz kontra gracz”. Stu użytkowników trafia na arenę, która zmniejsza się stopniowo, zmuszając do walki o teren. Za zwycięzcę uznaje się ostatnią osobę lub drużynę pozostającą na wyspie.

Fortnite już w pierwszych miesiącach po premierze osiągnął niesłychany sukces, skutecznie przyciągając wielu graczy. Od debiutu minęło już jednak kilka ładnych lat i nasuwa się pytanie: ile osób gra w Fortnite teraz, w 2023 roku? Spróbujemy sobie na nie odpowiedzieć.

Spis treści:

Oficjalnie nie wiadomo, ile gra osób w Fortnite, ale są źródła podające przybliżoną ilość użytkowników.
Oficjalnie nie wiadomo, ile gra osób w Fortnite, ale są źródła podające przybliżoną ilość użytkowników.

Ile osób gra w Fortnite?

Fortnite nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością. To przede wszystkim zasługa nieustannie zmieniającego się świata oraz regularnych aktualizacji. Tytuł ten jest darmowy, zasady rozgrywki ma przejrzyste, a to dodatkowo przyciąga graczy. Nie dziwi więc zainteresowanie losami tej produkcji i zastanawianie się nad tym, ile osób gra w Fortnite – teraz, nie rok czy dwa lata temu, żeby ocenić, czy liczba fanów battle royale’a Epic Games nadal prezentuje się wyśmienicie. 

Niestety, ani na stronie Fortnite, ani na platformie Epic Games producent nie udostępnia oficjalnych danych na ten temat. Z pomocą przychodzi jednak serwis PlayerCounter, który przybliża liczbę zalogowanych jednocześnie kont w grze, co pozwala określić nam, ile osób gra w Fortnite.

Wiemy zatem, iż wskaźnik liczby graczy Fornite waha się od 2,5 do nawet 4 milionów użytkowników.

Dzięki danym ze strony PlayerCounter wiemy, ile osób gra w Fortnite w konkretnym momencie – przybliżona liczba robi wrażenie.
Dzięki danym ze strony PlayerCounter wiemy, ile osób gra w Fortnite w konkretnym momencie – przybliżona liczba robi wrażenie.

W jakim kraju jest najwięcej graczy w Fortnite?

PlayerCounter poinformuje Was nie tylko o tym, ile osób gra w Fortnite teraz, w 2023 roku, lecz także, z jakiego kraju pochodzi najwięcej graczy.

  • Miejsce 1: Stany Zjednoczone – 21%
  • Miejsce 2: Rosja – 7,58%
  • Miejsce 3: Brazylia – 5,50%
  • Miejsce 4: Polska – 5,40%

Najwięcej użytkowników, bo aż ponad 21%, loguje się ze Stanów Zjednoczonych. Kolejno po USA w tym zestawieniu plasują się Rosja, osiągająca rezultat 7,58%, oraz Brazylia – 5,50%. Polacy zajmują czwarte miejsce z wynikiem 5,40%.

Tylko dzieci? Jaki jest przedział wiekowy graczy w Fortnite?

W Internecie można znaleźć wiele badań, które wykazują, że ponad połowa graczy w Fortnite to osoby w wieku 18–24 lat. Publikacje te w znacznym stopniu przekłamują jednak rzeczywistość, sugerując, że podany przedział to najniższy z możliwych (sprawdź przy okazji: Od ilu lat jest Fortnite?). Pomija się w ten sposób młodsze grupy wiekowe, które w dużej mierze tworzą społeczność tej gry. 

Swego czasu gracze postanowili przygotować własną ankietę. Wynikało z niej, że najpopularniejsze grupy wiekowe to 16–17 lat oraz 19–21 lat. Daleko za nimi, niemniej nadal na trzecim miejscu, znajdują się osoby w wieku od 13 do 15 lat, co o wiele lepiej oddaje realia, jeśli chodzi o użytkowników tego tytułu.

Z czego wynika szalona popularność Fortnite?

Wiemy już, ile osób gra w Fortnite w 2023 roku, pozostaje zatem inna kwestia: co przełożyło się na tak ogromny sukces tej strzelanki? Z pewnością wpłynął na to fakt, że jest ona darmowa – wystarczy ją pobrać, żeby móc w nią grać bez ograniczeń. Ponadto twórcy aktywnie wspierają swoją produkcję, m.in. regularnie dodając nową zawartość, a mikropłatności pozwalają dodatkowo spersonalizować rozgrywkę i kierowaną przez nas postać. 

Należy nadmienić także, że Fortnite jest dostępny na komputerach, konsolach PlayStation i Xbox (również tych nowej generacji), Nintendo Switch, a nawet na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

Gra ta jest tak ochoczo wybierana ze względu na swoją dostępność. Jednak na dłużej zatrzymuje w niej przede wszystkim barwna, komiksowa oprawa, proste zasady rozgrywki i popkulturowy miszmasz, wnoszący do zabawy charakterystyczny chaos. Te elementy sprawiają, że odpowiedź na pytanie, ile gra osób w Fortnite, może imponować. Epic Games stworzyło tytuł, którego popularność cały czas wyraża się dużą liczbą użytkowników.

Zobacz także inne popularne gry:
Najpopularniejsza gra na świecie
Najpopularniejsze gry na świecie – TOP 10
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w grudniu 2022 roku, wcześniej tworzyła teksty tylko hobbystycznie. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Posiadaczka bardzo różnorodnego gustu i talentu do odnajdywania w każdej, nawet słabej, produkcji jasnych stron.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO