Ile kosztuje Prime w CS:GO? Niestety – jest drożej! 

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ile kosztuje Prime w CS:GO? Niestety – jest drożej! 

Counter-Strike: Global Offensive to darmowa gra, ale nie brakuje w niej mikropłatności w postaci przedmiotów kosmetycznych czy specjalnego statusu Prime. W niniejszym artykule zajmiemy się drugą ze wspomnianych kwestii, dzięki czemu dowiecie się m.in., co daje i ile kosztuje Prime w CS:GO.

Spis treści:

CS:GO Prime – co to jest i jakie bonusy zapewnia

Status Prime w CS:GO to płatne ulepszenie do gry, zapewniające więcej możliwości. Najważniejszym bonusem, który otrzymujemy, jest możliwość rozgrywania gier rankingowych oraz dodatkowy system dobierania – będziemy dobierani do rozgrywki wyłącznie z graczami, którzy również wykupili ten status. To przydatna opcja dla fanów CS:GO – niezależnie od tego, ile kosztuje. 

Przede wszystkim Prime gwarantuje większą pewność, że nie natrafimy na cheaterów, ponieważ można spodziewać się, że raczej nie zaryzykują bana na koncie z wykupionym płatnym statusem. Z tego samego powodu nie powinniśmy spotkać w grze tzw. „smurfów”, czyli osób, które posiadają wysoką rangę w CS:GO, ale grają obecnie na innym koncie ze znacznie niższym poziomem.

Musimy posiadać status Prime, aby rywalizować w grach rankingowych w CS:GO.
Musimy posiadać status Prime, aby rywalizować w grach rankingowych w CS:GO.

Jeśli posiadamy status Prime w CS:GO, mamy również szansę na zdobywanie punktów doświadczenia (PD) i tym samym otrzymywanie medali za służbę, widocznych na naszym profilu. Dodatkowo Prime pozwala na cotygodniowe odbieranie skrzyń z bronią oraz graffiti.

Jak mogę kupić CS:GO Prime?

Najbezpieczniejszym sposobem zakupu statusu Prime w CS:GO jest oczywiście zrobienie tego poprzez platformę Steam. Pod opcją pobrania rzeczonej gry dostępna jest możliwość nabycia statusu Prime. Po finalizacji transakcji możemy cieszyć się nowymi opcjami, które gwarantuje to ulepszenie. Pewnie zastanawiacie się teraz, ile kosztuje Prime CS:GO – obecnie cena wynosi 66,95 zł. Warto zaznaczyć, że zakupiony status zostanie przeniesiony do nadchodzącego CS2.

Status Prime CS:GO najlepiej kupić na platformie Steam.
Status Prime najlepiej kupić na platformie Steam.

Może Was kusić, aby sprawdzić, ile kosztuje Prime do CS:GO w innych serwisach internetowych, ale zdecydowanie odradzamy ten sposób jego nabycia. Zakup statusu (a raczej konta z nim) poza oficjalną dystrybucją może wiązać się m.in. ze stratą pieniędzy, narażeniem się na oszustwo czy po prostu banem. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupno statusu Prime poprzez Steama, wtedy nie musicie się martwić, że będziecie stratni na tej transakcji.

Czy Prime w CS:GO ma realny wpływ na rozgrywkę?

Mimo że Prime zapewnia całkiem sporo bonusów, należy wiedzieć, że wśród nich nie ma żadnych, które umożliwiałyby realny wpływ na rozgrywkę i przewagę nad pozostałymi graczami. Innymi słowy, nie jest to funkcja „pay-to-win”. Jedynym znaczącym usprawnieniem zabawy w CS:GO, które uzyskujemy dzięki statusowi Prime, jest dostęp do meczów rankingowych.

Jednak nie ma tu mowy o żadnej przewadze podczas samej gry (np. w postaci szybszego ruchu czy dodatkowej amunicji) – zarówno osoby ze statusem, jak i bez niego zawsze mają takie same szanse na zwycięstwo. Counter-Strike od początku był produkcją stawiającą na indywidualne umiejętności gracza, jego zmysł taktyczny i współpracę w drużynie. Jakiekolwiek elementy „pay-to-win” zabiłyby całą magię tego tytułu.

Nie musisz sprawdzać, ile kosztuje Prime CS:GO, nie ma on realnego wpływu na rozgrywkę.
Na szczęście Prime nie ma realnego wpływu na rozgrywkę w CS:GO.

Ile kosztuje Prime CS:GO? Nowa cena statusu

Cena statusu Prime zmieniała się na przestrzeni lat – i nie ma w tym nic dziwnego. Ile kosztuje Prime CS:GO teraz i o ile ta cena wzrosła? Rok temu status ten kosztował 53,99 zł, a obecnie cena wzrosła o kilkanaście złotych.

Aktualnie cena Prime CS:GO wzrosła do 66,95 zł.

Teraz wiecie już wszystko na temat płatnego statusu w strzelance Valve – czym jest Prime w CS:GO, ile kosztuje oraz gdzie najlepiej go nabyć. Mimo że gra jest dostępna za darmo, to aby rozpocząć przygodę z potyczkami rankingowymi, trzeba wyłożyć wspomnianą wyżej kwotę.

Cena statusu Prime na szczęście nie jest szczególnie wygórowana (chociaż uległa wzrostowi), a nabycie go zapewni Wam ten sam status również w nadchodzącym CS2. Warto też pamiętać, że dawniej status Prime dostawało się za osiągnięcia w grze, więc ci z Was, którym udało się go zdobyć w taki sposób, nie muszą się martwić jego zakupem.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.2/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO