Ile kosztuje abonament World of Warcraft? Gdzie kupisz go najtaniej?

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ile kosztuje abonament World of Warcraft? Gdzie kupisz go najtaniej?

World of Warcraft miał premierę w 2004 roku. Od tego czasu „król MMORPG-ów” doczekał się dziewięciu pełnoprawnych dodatków. Każdy z nich wprowadził szereg usprawnień i nowości. Pomimo wielu lat na karku dzieło Blizzarda cieszy się dużą popularnością. Niestety barierą dla wielu graczy jest to, że World of Warcraft wymaga opłacania comiesięcznego abonamentu. W niniejszym tekście tłumaczymy, ile kosztuje subskrypcja WoW, a także jak ją zakupić, aby w pełni cieszyć się hitowym produktem Blizzarda. Podejmujemy także kwestię możliwości uzyskania dostępu do MMORPG-a za złoto zdobywane podczas grania. Z artykułu dowiecie się, ile golda należy wydać na abonament WoW.

Spis treści:

Jak wygląda abonament do grania w WoW?

World of Warcraft od początku bazuje na modelu biznesowym pay-to-play. Jak sama nazwa wskazuje, żeby cieszyć się grą, należy płacić comiesięczny abonament. Jeszcze do niedawna było to utrudnione z uwagi na fakt, że gracze musieli dodatkowo wykupić wszystkie dodatki (inaczej nie można było w nie zagrać). Jednak wraz z premierą Battle for Azeroth ograniczenie to zostało przez Blizzarda zniesione.

W efekcie już samo opłacanie abonamentu World of Warcraft wystarczy do grania w podstawową wersję gry, a także prawie wszystkie dodatki. Sprawa nie dotyczy jedynie najnowszego rozszerzenia Dragonflight, które należy zakupić oddzielnie. No dobrze, ale ile kosztuje abonament WoW i gdzie można go kupić? Jaką cenę ma token WoW? Spieszymy z odpowiedziami na te pytania.

Gdzie najtaniej kupić abonament World of Warcraft

Cena WoWa często ulega zmianie. Ile kosztuje wow?
Warto śledzić promocje, ponieważ cena WoWa często ulega zmianie

Gdzie najtaniej kupić podstawową wersję World of Warcraft? Oczywiście trzeba pamiętać, że w momencie zakupu subskrypcji należy być zalogowanym na swoje konto. Jeśli jeszcze go nie macie, to wystarczy, że klikniecie na stronie Battle.net w ten link. Proces rejestracji jest prosty i trwa dosłownie chwilę.

Aby kupić abonament World of Warcraft, należy przejść na oficjalną stronę sklepu gry. Blizzard przygotował dla graczy różne warianty subskrypcji. Dzięki temu możemy sprawdzić, ile kosztuje WoW. W momencie pisania artykułu obowiązywała promocja na dłuższe okresy – ta okazja może jeszcze obowiązywać lub też powrócić, dlatego podajemy cenę zarówno po obniżce, jak i standardową.

Oto, jak wygląda cennik WoW – ostateczna cena abonamentu uzależniona jest od wyboru opcji:

 • 1 miesiąc abonamentu – 12,99 euro (około 61 złotych)
 • 3 miesiące abonamentu – 35,97 euro (około 168 złotych), standardowa cena to 38,97 euro (około 182 złote)
 • 6 miesięcy abonamentu – 65,94 euro (około 309 złotych), standardowa cena to 77,94 euro (około 365 złotych)

Najbardziej opłacalna jest ostatnia, czyli najdroższa opcja abonamentu. Po jej zakupie do konta zostanie dołączony również specjalny wierzchowiec – Jade, Bright Foreseer. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wykupienie subskrypcji pozwala na granie w World of Warcraft ze wszystkimi dodatkami, aż do Shadowlands włącznie. Ponadto subskrypcja WoW gwarantuje możliwość zabawy na klasycznych serwerach Wrath of the Lich King. Jeśli więc nie mieliście okazji towarzyszyć bohaterom Azeroth w walce z Arthasem Menethilem, to korzystajcie, póki możecie.

Wspomnę jeszcze, że abonament World of Warcraft można zakupić taniej w zewnętrznych sklepach. Proces sprowadza się do nabycia karty podarunkowej, a następnie przedłużenia rozgrywki przy użyciu wygenerowanego kodu. 

Ile kosztuje token WoW?

Zakup abonamentu przy użyciu powyższego sposobu nie jest jedyną metodą na przedłużenie zabawy w MMORPG-u Blizzarda. Twórcy World of Warcraft przygotowali dla graczy specjalny żeton – token, którym można sfinansować 30 dni zabawy. Ile kosztuje token WoW? Aktualnie trzeba za niego zapłacić 20 euro (około 94 złote).

Ile kosztuje abonament WoW?
To, ile kosztuje token do Wow-a jest względne, ponieważ zapłacić można nie tylko prawdziwymi pieniędzmi

Istnieje jednak możliwość zakupienia tokena za ciężko zarobione złoto. Ile golda kosztuje token, dający abonament WoW-a na miesiąc? Wszystko zależy od serwera, na jakim znajduje się nasza postać. W moim przypadku w momencie pisania artykułu było to prawie 330 tysięcy golda. 

Jak kupić World of Warcraft: Dragonflight?

Jak już wcześniej pisałem, World of Warcraft otrzymał od czasu premiery dziewięć dodatków. Oto ich lista:

 • World of Warcraft: The Burning Crusade
 • World of Warcraft: Wrath of the Lich King
 • World of Warcraft: Cataclysm
 • World of Warcraft: Mists of Pandaria
 • World of Warcraft: Warlords of Draenor
 • World of Warcraft: Legion
 • World of Warcraft: Battle for Azeroth
 • World of Warcraft: Shadowlands
 • World of Warcraft: Dragonflight

Najnowszym rozszerzeniem do WoW-a jest Dragonflight, który zabiera graczy na Smocze Wyspy oraz podnosi maksymalny poziom postaci do 70. Oczywiście jest to tylko ułamek nowości. O pozostałych możecie przeczytać tutaj. 

Ile kosztuje World of Warcraft: Dragonflight?
Dodatek World of Warcraft: Dragonflight nie należy do najtańszych, jednak otwiera przed graczami wiele możliwości.

Trzeba się liczyć z tym, że w celu odblokowania pełni możliwości, jakie daje World of Warcraft, należy kupić najnowszy dodatek. Jest on dostępny w oficjalnym sklepie Blizzarda w trzech różnych edycjach:

 • Base Edition – 49,99 euro (około 234 złote)
 • Heroic Edition – 69,99 euro (około 327 złotych)
 • Epic Edition – 89,99 euro (około 421 złotych)

Zakup najnowszego dodatku wymaga wyłożenia niemałych pieniędzy, jednak jest to w pełni uzasadnione. Moim zdaniem World of Warcraft: Dragonflight jest najlepszą rzeczą, jaka spotkała tę produkcję w ostatnich latach. Warto wspomnieć, że każda z powyższych edycji rozszerzenia oferuje różne bonusy. W zależności od wydanej kwoty gracze mogą otrzymać przedmioty kosmetyczne, specjalnego wierzchowca czy też dodatkowy czas gry. 

Podobnie jak w przypadku abonamentu, dodatek również można kupić taniej w wielu internetowych sklepach z grami.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO