Ile kosztują robuxy? Aktualna cena oraz instrukcja, jak kupić walutę w Roblox

| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ile kosztują robuxy? Aktualna cena oraz instrukcja, jak kupić walutę w Roblox

Roblox to wielka wirtualna platforma, na której zagrasz w przeróżne gry, a nawet stworzysz własną rozgrywkę w kreatorze Roblox Studio. To obecnie jedna z najpopularniejszych „gier” na świecie. Radość czerpią z niej zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest ona dostępna na PC, konsolach Xbox One, a także na smartfonach oraz tabletach zupełnie za darmo, ale posiada własną specjalną walutę – ile kosztują robuxy, czyli pieniądze, które wykorzystasz w Roblox?  

Oczywiście płacenie za nią to część obecnych tutaj mikropłatności. W naszym tekście wyjaśniamy, na czym ten aspekt dokładnie polega. Ile kosztują robuxy w Roblox i Żabce? Do czego służą i jakie profity wynikają z ich posiadania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Spis treści:

Czym są robuxy w Roblox?

Zanim dowiesz się, ile kosztują robuxy w 2023 roku, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czym one są. Robuxy to wirtualna waluta premium, czyli cyfrowy odpowiednik rzeczywistych pieniędzy – można je wydawać podczas rozgrywki w Roblox. Tak jak w prawdziwym życiu, służą one do kupowania rozmaitych rzeczy. Posiadane robuxy możesz wydać na kilka sposobów, nabywając za nie różnego rodzaju przedmioty, ulepszenia i tym podobne.

Jeśli na przykład chcesz, aby Twoja postać wyróżniała się wśród innych, warto zainwestować w robuxy. To właśnie za nie kupisz elementy kosmetyczne zmieniające wygląd wirtualnego awatara.

Istnieje również możliwość zakupu Roblox Premium, czyli specjalnej przepustki, która – oprócz comiesięcznej puli robuxów do wydania – zapewnia szereg różnorodnych korzyści i ułatwień. Subskrybenci otrzymują m.in. dostęp do ekskluzywnych przedmiotów, zniżek, a także poziomów premium i usprawnień rozgrywki.

Jak widać – kto ma robuxy ten rządzi światem Roblox i wyciąga z zabawy znacznie więcej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wirtualne robuxy kupuje się za prawdziwe pieniądze. Transakcji powinna więc dokonywać wyłącznie osoba dorosła i jedynie poprzez sprawdzone źródło dystrybucji.

Ile kosztują robuxy i jak je kupić?

Ile kosztują robuxy w Roblox i w jaki sposób kupuje się wirtualną walutę premium? Należy udać się na oficjalną stronę gry i zalogować na swoje konto. Następnie podać dane swojej karty, która będzie pełnić funkcję metody płatności, i wybrać interesujący Cię nominał, by zasilić swój wirtualny portfel robuxami. 

Poniżej znajdziesz oficjalny cennik producenta Roblox – już w naszej walucie, dlatego nikt szukający odpowiedzi na pytanie, ile kosztują robuxy w Roblox, nie musi przeliczać kwot na złotówki.

Robuxy cena w 2023 roku:

  • 400 robuxów – 29,99 zł,
  • 800 robuxów – 59,99 zł,
  • 1700 robuxów – 119,99 zł,
  • 4500 robuxów – 299,99 zł,
  • 10 000 robuxów – 599,99 zł,
  • 22 500 robuxów – 1149,99 zł.

W ten sam sposób odbywa się proces zakupu subskrypcji. Dostępne są trzy warianty abonamentu Roblox Premium. Różnią się one wyłącznie wysokością comiesięcznej puli robuxów – reszta bonusów pozostaje taka sama. Ceny poszczególnych wariantów prezentują się następująco:

  • 450 robuxów miesięcznie – 29,99 zł,
  • 1000 robuxów miesięcznie – 59,99 zł,
  • 2200 robuxów miesięcznie – 119,99 zł.

Jeśli nie chcesz podawać danych swojej karty płatniczej, rozważ zakup karty podarunkowej Roblox, która powinna być dostępna w większości stacjonarnych sklepów. Głowisz się, ile kosztują robuxy w Żabce czy gdziekolwiek indziej? Do wyboru są doładowania za 50 lub 100 zł. Aby z nich skorzystać, zaloguj się na swoje konto i wpisz kod PIN w przeznaczonej do tego zakładce, a następnie potwierdź transakcję. Po krótkiej chwili odpowiednia ilość robuxów pojawi się na Twoim koncie.

Czy da się zdobyć robuxy inaczej, niż płacąc za nie?

Robuxy to waluta premium i nie da się jej zdobyć inaczej, niż płacąc za nią prawdziwymi pieniędzmi. W sieci znajdziesz zewnętrzne aplikacje i generatory robuxów, które oferują tę walutę za darmo. To jednak oszustwo i lepiej trzymać się od nich z daleka. Nie daj się nabrać i zawsze sprawdzaj źródło, z którego pochodzi dana oferta. Przede wszystkim nie pobieraj żadnych podejrzanych aplikacji i nie podawaj nikomu swojego hasła.

Robuxy są płatne, więc każda oferta obiecująca dużą ilość wirtualnej waluty zupełnie za darmo to po prostu próba naciągnięcia Cię lub zdobycia poufnych danych.

Dzięki naszemu artykułowi wiesz już, ile kosztują robuxy. Trzymaj się oficjalnej metody ich nabywania i nie daj się skusić ofertom darmowej waluty, a unikniesz niepotrzebnych kłopotów i potencjalnych przykrości oraz rozczarowań.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO