Ile kosztują bilety na IEM Katowice 2023? Warto się wybrać?

Autor
Patrycja Ulatowska
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (6 głosów)
| autor: Patrycja Ulatowska |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Ile kosztują bilety na IEM Katowice 2023? Warto się wybrać?

Po raz 11. do Katowic zawita najbardziej prestiżowy cykl turniejów e-sportowych. Już w lutym rozpocznie się wydarzenie Intel Extreme Masters o łącznej puli nagród sięgającej 1,5 miliona dolarów. Atrakcje jednak nie czekają wyłącznie uczestników. Czego mogą spodziewać się fani e-sportu, którzy zdecydują się na podróż do stolicy województwa śląskiego oraz w jakiej cenie dostępne są bilety na IEM Katowice 2023? Warto sprawdzić, bo już za dwa dni rozpocznie się sprzedaż trzeciej tury biletów. Niestety będzie to ostatnia szansa na zakup wejściówki na IEM.

Ważne! 18 listopada o godzinie 15:00 rusza ostatnia tura sprzedaży biletów na IEM Katowice 2023.

Spis treści:

Co to jest Intel Extreme Masters?

Intel Extreme Masters to seria międzynarodowych turniejów e-sportowych. Biorą w nich udział najbardziej uzdolnieni zawodnicy z całego świata. Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w 2006 roku, natomiast od 2013 światowe finały turnieju odbywają się w katowickim Spodku. Podczas IEM Katowice 2023 zorganizowany zostanie turniej Counter-Strike: Global Offensive. Najlepsze zespoły powalczą w nim o pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Pojawią się też atrakcje dla fanów StarCraft II – spośród 36 graczy zostanie wyłoniony niekwestionowany mistrz rozgrywki, a łączna pula nagród wyniesie 500 tysięcy dolarów.

Kiedy odbywa się IEM Katowice 2023?

Fani nie mogą doczekać się rozpoczęcia IEM Katowice 2023. Data startu wydarzenia IEM 2023 to formalnie 31 stycznia. Na początku jednak impreza będzie odbywać się bez udziału publiki.

Widownia ujrzy swoich faworytów w dniach 10-12 lutego w Spodku (gdzie o najwyższy laur powalczą gracze CS: GO) oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym (w którym w szranki staną gracze StarCrafta II).

Na IEM musimy poczekać. Zobacz najbliższe wydarzenie gamingowe:
Poznań Game Arena 2022
PGA 2022 już wkrótce – czy warto kupować bilety?
IEM Katowice 2023 - bilety

Format turnieju – CS: GO

Jak już było wspomniane, inauguracja IEM Extreme Masters 2023 nastąpi 31 stycznia. Wówczas, aż do kolejnego dnia, odbywać się będzie faza Play-In w drabince podwójnej eliminacji. Potrwa ona do 1 lutego. Mecze otwarcia rozgrywać się będą w serii do jednego zwycięstwa, natomiast kolejne – do trzech. Najlepszych 8 zespołów awansuje do fazy grupowej. Ta z kolei odbędzie się w dniach 2-5 lutego. Faza grupowa składa się z dwóch grup po osiem drużyn, każda z nich rozgrywana jest w formacie GSL i w serii do trzech zwycięstw. Z każdej grupy 3 najlepsze zespoły awansują do fazy play-off:

 • zwycięzcy fazy grupowej awansują do półfinałów,
 • wicemistrzowie fazy grupowej awansują do ćwierćfinałów jako High Seeds,
 • drużyny zajmujące trzecie miejsce w fazie grupowej awansują do ćwierćfinałów jako Low Seeds.

Play-offy odbędą się w dniach 10-12 lutego przy udziale publiczności w katowickim Spodku. Ćwierćfinały i półfinały będą rozgrywane w systemie do trzech zwycięstw, a następnie odbędzie się emocjonujący finał.

Jesteś fanem CS:GO? Zobacz przy okazji:

Format turnieju: StarCraft II

W kontekście turnieju StarCrafta II sprawa wygląda bardzo podobnie, co w przypadku CS:GO. Do walki o tytuł stanie łącznie 36 graczy. Rywalizacja w fazie Play-in rozpocznie się w pierwszym tygodniu lutego. Podczas fazy wstępnej gracze będą rywalizowali do dwóch zwycięstw, a kwalifikacjach do trzech. 

Czterech zwycięzców, którym uda się je przebrnąć, trafi do fazy grupowej, gdzie będzie już czekała ścisła światowa czołówka. Wszyscy zostaną podzieleni na 4 grupy po 6 graczy. W nich będą toczyli boje każdy z każdym do dwóch zwycięstw. Osoby, które wygrają każdą z grup, automatycznie dostaną się do najlepszej ósemki. Natomiast gracze z miejsc 2-3 będą walczyć, by do nich dołączyć.

Faza finałowa, w której rywalizacja będzie toczyła się do trzech zwycięstw, odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Wszystkie mecze zostaną rozegrane z udziałem publiczności. 

Dodatkowe atrakcje na IEM

Organizatorzy szykują również dodatkowe atrakcje. Nie chodzi tutaj tylko o konkursy czy możliwość spotkania z idolami ze świata gamingu oraz e-sportu.

Organizatorzy zapowiedzieli powrót w pełnej krasie IEM Expo, czyli wielkiej wystawy, na której nie zabraknie chociażby prezentacji nowych technologii.

Co istotne, wstęp na nią będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych, więc z atrakcji skorzystają nie tylko kibice przybyli do Spodka.

Ile kosztują bilety na IEM 2023?

Pierwsza tura sprzedaży biletów na IEM 2023 ruszyła 22 września. Podczas niej można było skorzystać z rabatu sięgającego 42%. Kolejna szansa na ich zdobycie pojawiła się 27 października. Jeśli nie udało Wam się kupić wejściówek na IEM w drugiej turze, to będziecie mogli podjąć jeszcze ostatnią próbę 18 listopada 2022 roku. W tym dniu o godzinie 15:00 rozpocznie się sprzedaż trzeciej tury biletów na IEM Katowice 2023.

Bilety rzecz jasna różnią się ceną w zależności od miejsca, które chcemy zająć (sektor zielony, czerwony, niebieski), i tego, czy interesują nas dodatkowe atrakcje. Jak widać na poniższej grafice, strefy IEM Expo (żółte), które otwarte są dla wszystkich zwiedzających, zapewniają znikomą widoczność sceny.

IEM Katowice 2023 - bilety z podziałem na sektory
Mapa sektorów IEM 2023, źródło: pro.eslgaming.com

Bilety wstępu IEM na 1 wybrany dzień (CS:GO):

Bilet premium (sektor zielony) – 265 zł:

 • blisko sceny;
 • open bar z napojami bezalkoholowymi;
 • plakietka uczestnika premium;
 • dostęp na sesje autografów.                                   

Bilet regularny (sektor czerwony – niższy) – 145 zł

Najtańszy bilet na IEM to bilet regularny 1-dniowy (sektor niebieski – wyższy) na CS:GO, który kosztuje 95 zł.

Bilet wstępu IEM 3-dniowy: 10 lutego – 12 lutego (CS:GO):

Bilet premium (sektor zielony) – 830 zł:

 • goodiebag;
 • sektor blisko sceny;
 • open bar z napojami bezalkoholowymi;
 • plakietka uczestnika premium.

Bilet regularny (sektor czerwony – niższy) – 365 zł

Bilet regularny (sektor niebieski – wyższy) – 240 zł

Bilety na turniej StarCrafta 2:

Teoretycznie wstęp na turniej StarCrafta 2 będzie darmowy dla wszystkich odwiedzających IEM Expo. Jeśli jednak ktoś chce mieć zagwarantowane najlepsze miejsca, wówczas musi wykupić wejściówki.

Bilet premium IEM StarCraft II – 650 zł:

 • goodiebag;
 • sektor blisko sceny;
 • trzydniowy wstęp w dniach 10-12 lutego;
 • plakietka uczestnika premium;                           
 • open bar z napojami bezalkoholowymi.

Bilet podstawowy StarCraft II – 320 zł

Jakie są obostrzenia organizatorów IEM 2023?

Jak czytamy w oficjalnym FAQ, wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać „lokalnych restrykcji”. Dodatkowych szczegółów nie podano.

Jak dojechać na IEM Katowice 2023?

Turniej odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek, zlokalizowanej w samym centrum Katowic przy rondzie generała Jerzego Ziętka.

 • Bez problemu można dojechać tam samochodem, z uwagi na bliskość autostrady A4 oraz A1. Dookoła Spodka znajdują się liczne parkingi.
 • Wybierając się na wydarzenie pociągiem, z Dworca Głównego PKP można dostać się na teren imprezy pieszo (w ok. 15 minut), taksówką lub tramwajem, wysiadając na przystanku “Katowice Rondo”. Dojechać można tam liniami T2, T11, T13, T23, T43 w 8 minut.
 • Spodek jest zlokalizowany 30 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach-Pyrzowicach, skąd podróż samochodem zajmuje około pół godziny. Do centrum z lotniska dostać można się również taksówką lub busem, z przystanku “Katowice Sokolska” lub “Katowice Hotel Novotel”.

Co warto ze sobą zabrać na turniej IEM 2023?

Niezależnie od tego, ile dni planujesz spędzić w Katowicach, warto pamiętać o kilku przydatnych rzeczach, oprócz tych całkowicie podstawowych, jak ubrania lub kosmetyki. Niezbędny będzie:

 • dokument tożsamości,
 • a w przypadku młodszych uczestników (13-16 lat) pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.
 • być może będzie trzeba zabrać ze sobą również maseczki ochronne.

Co jeszcze przyda się podczas turnieju? Na pewno smartfon – dzięki niemu można bez problemu prześledzić program wydarzenia, zrobić zdjęcia lub skontaktować się ze znajomymi, którzy razem z Tobą uczestniczą w wydarzeniu. Nie zapomnij również o ładowarce.

Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą powerbanka – jeśli Twój telefon nie ma bardzo wytrzymałej baterii, to szybko może się rozładować (robienie zdjęć i kręcenie filmików pobiera mnóstwo energii), a szukanie wolnego kontaktu, gdy właśnie trwa zacięta rywalizacja na pewno nie jest zbyt przyjemne!

Podczas IEM spotkasz z pewnością wiele znanych postaci e-sportu, a także swoich idoli. Dlatego warto mieć również długopis i notes, aby zbierać autografy. Nie zapomnij też zabrać gotówki lub karty płatniczej i najważniejszego – świetnego nastroju!

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO