Kultowy pad do Xbox 360 wraca do sprzedaży. Poznajcie Hyperkin Xenon

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kultowy pad do Xbox 360 wraca do sprzedaży. Poznajcie Hyperkin Xenon

Z okazji 17-lecia konsoli Xbox 360 firma Hyperkin przygotowuje wierną replikę kontrolera, który swego czasu trafił do sprzedaży z drugą konsolą Microsoftu. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na jego temat.

Nowy pad będzie znany jako Xenon

Xenon to nawiązanie do kodowej nazwy Xboxa 360. Design produktu ma być wierny oryginalnemu wyglądowi, ale nie zabraknie współczesnych rozwiązań i kompatybilności z Xboxem One, Xboxami Series X/S oraz systemami Windows w wersji 10 i 11.

Hyperkin Xenon wyposażony zostanie w przyciski z najnowszych kontrolerów – jak Share, Menu oraz View. Oprócz tego dostępne będzie również wejście na zestaw słuchawkowy.

Tym samym pady Xenon nie będą kompatybilne z konsolą, do której nawiązują, czyli Xboxem 360. Można było jednak się tego spodziewać.

Oprócz standardowej wersji w kolorze czarnym, pojawią się również edycje: różowa, czerwona i biała. Co ciekawe, oryginalne pady dostępne były w dwóch wariantach: bezprzewodowym i przewodowym. Produkt Hyperkin działać będzie natomiast tylko z kablem, mimo iż można go odłączyć.

Tak będą prezentować się wierne repliki padów do Xboxa 360.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy wspomniany producent wypuszcza na rynek podobny produkt. Swego czasu dostarczył również replikę kontrolera do pierwszego Xboxa. Nigdy nie był to raczej szczególnie wygodny pad, choćby z uwagi na jego niską ergonomię. Hyperkin Duke pojawił się z okazji 20-lecia pierwszej konsoli Microsoftu.

Kiedy premiera Hyperkin Xenon?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Hyperkin Xenon trafi do sprzedaży. Nie znamy też jego ceny. Możemy natomiast przypuszczać, że będzie wyceniony podobnie, jak jego poprzednik, czyli na 70 dolarów, co w przeliczeniu daje około 320 zł. Pozostaje czekać na dodatkowe informacje.


Pady do Xbox One:


Pady do Xbox Series:

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO