Howrse, czyli najpopularniejsza gra o koniach online

| autor: Jakub Bielecki | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Howrse, czyli najpopularniejsza gra o koniach online

Howrse to gra o koniach online. Nie ogranicza się jednak do robienia w kółko tego samego. W Howrse konie przewijają się w wielu działaniach gracza. Zarządzamy więc stadniną koni, hodujemy te piękne zwierzęta i możemy rozwinąć swoje umiejętności biznesmena. To popularna darmowa gra przeglądarkowa, której producentem jest Ubisoft, co w pewnym stopniu zapewnia jej wysoką jakość. I rzeczywiście tak jest – Przeglądając różne gry w konie, Howrse okazuje się być jedną z najciekawszych!

Spis treści:

Howrse, czyli najpopularniejsza gra o koniach

Miłośnicy koni z całego świata – łączcie się! Gra Howrse, czyli internetowy symulator zarządzania stadniną i hodowlą koni, istnieje na rynku już od ponad 15 lat. Jej początki sięgają 2005 roku, kiedy gra Howrse miałą swoją premierę. Od tego czasu wiele się zmieniło. Gra wygląda coraz lepiej pod względem graficznym. Pojawiło się wiele nowych funkcji, a i samych koni do wyboru jest coraz więcej. Tak – w tej grze o koniach online to gracz wybiera rasę i umaszczenie swojego rumaka.

Twórcy gry (francuskie studio Owlient) sami byli prawdopodobnie zaskoczeni ogromną popularnością gry. Dobrze ją jednak wykorzystali. Między innymi nawiązali współpracę z towarzystwem ochrony zwierząt (Gut Aiderbichl). Dodatkową promocję przyniosła kooperacja z najlepszymi dżokejami, między innymi Ludger Beerbaum reklamował Howrse.

Na czym polega gra w Howrse?

O co chodzi w grze w konie Howrse? Zadaniem gracza jest opieka nad końmi.

W Howrse rozwijasz swoją hodowlę i stadninę koni.

Wierzchowce mogą być wystawiane na konkursy, co podnosi ich prestiż. Wtedy uda nam się sprzedać je za wyższą cenę. Zyski osiągane ze sprzedaży koni przeznaczamy na rozwój swojego gospodarstwa.

Z biegiem gry otrzymujemy kolejne możliwości. Najlepsze konie możemy nawet trenować w ośrodku jeździeckim.

gry konne

Podstawowym zadaniem gracza jest jednak wciąż zapewnienie koniom opieki. Codzienność w Howrse polega na karmieniu i czesaniu koni. Aby były zadowolone, trzeba czasami wypuszczać je na wybieg lub wyprowadzać na przejażdżkę.

Dlaczego w Howrse gra aż tyle osób? Rozgrywka jest bardzo relaksująca, a gracz na bieżąco widzi postępy swojej hodowli.

Dodatkowym atutem Howrse jest możliwość rywalizacji z innymi graczami z całego świata.

Jak grać w Howrse? Porady dla początkujących

Gra Howrse, czyli jedna z najlepszych gier o koniach online, polega na klikaniu w wyznaczone miejsca. Sterowanie odbywa się przy użyciu myszki lub dotykowo – gry gramy na urządzeniu z Androidem lub iOS. Dużym plusem jest prosta rozgrywka i intuicyjne sterowanie. Ta gra świetnie nadaje się więc także dla najmłodszych.

Jaki jest cel gry w Howrse?

Chodzi tu o zostanie najlepszym hodowcą koni w świecie gry i sprzedawanie swoich czempionów po jak najlepszych cenach.

Początek gry oczywiście wymaga rejestracji, która jest bezpłatna. Po rejestracji w Howrse, zaloguj się podanymi danymi i możesz rozpocząć rozgrywkę. Początkowo trzeba wybrać naszego pierwszego konia lub kucyka. Zwierzę musi posiadać imię, wpisujemy je więc w odpowiednim polu.

gra o koniach Howrse

Wybierając konia lub kucyka do dyspozycji gracza udostępniono wiele ras. Wszystkie z nich posiadają pewien zbiór parametrów opisanych w formie gwiazdek:

  • wytrzymałość
  • prędkość
  • ujeżdżanie
  • galop
  • kłus
  • skoki

Na późniejszym etapie gry rozwijamy umiejętności konia. Po wybraniu rasy możemy także zdecydować o jego umaszczeniu.

W trakcie gry w Howrse musimy pamiętać o zapewnieniu swoim podopiecznym podstawowych potrzeb. Kupujemy więc odpowiedni zapas jedzenia (jest kilka rodzajów do wyboru), a następnie karmimy zwierzęta. Każdy koń poza wspomnianymi wcześniej właściwościami ma także trzy kluczowe parametry:

  • energia
  • zdrowie
  • morale
gra o koniach online Howrse

Naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników. Pomagają w tym odpowiednie karmienie, czyszczenie, czesanie, sen oraz trening koni.

Czy Howrse to darmowa gra online?

Rejestracja i gra Howrse są darmowe.

Użytkownik ma bezpłatny dostęp do wielu funkcji, choć niektóre mogą wymagać uiszczenia niewielkiej opłaty. Podobnie, jak w wielu innych grach przeglądarkowych i mobilnych, mikropłatności są sposobem na przyspieszenie naszych postępów. W żadnym momencie nie ma jednak konieczności wykupienia abonamentu lub płacenia za jakiekolwiek usługi.

Jako darmowa gra przeglądarkowa Howrse jest świetnym zabijaczem czasu. Mało które podobne do Howrse gry, o których wspomnimy w ostatniej części wpisu, mają aż tyle opcji.

Minusy Howrse, czyli pay2in

Howrse to świetna gra o koniach. Przeglądając opinie użytkowników, często trafiamy jednak na pewien zarzut.

Gracz korzystający z bezpłatnej wersji gry prawdopodobnie nigdy nie osiągnie takich wyników, jak osoby płacące.

Dostępne za dodatkową opłatą w Howrse konie są po prostu lepsze i przynoszą większe zyski właścicielowi stadniny. Można więc powiedzieć, że miłośnicy gry o koniach Howrse muszą pogodzić się z tą sytuacją. Mają bowiem dwie opcje – płacić za ulepszenia i lepsze konie i wygrywać lub “grać w drugiej lidze” wraz z innymi graczami nie wykonującymi opłat.

Trzeba jednak zaznaczyć, że mikropłatności w grze nie są wysokie.

Howrse gra

Na czym zagrasz w Howrse?

Ta gra o koniach online została zaprezentowana w 2006 roku jako gra przeglądarkowa. Oznacza to, że nie trzeba jej pobierać, kupować, ani instalować. Wystarczy wejść na adres https://www.howrse.pl/ zalogować się i cieszyć rozgrywką. Dzięki temu możliwość gry w konie Howrse jest dostępna nawet dla osób z dość słabym komputerem.

Trzeba natomiast pamiętać, aby posiadać aktualną wersję przeglądarki internetowej, która będzie wspierana przez samą grę.

Howrse na telefon

W trakcie istnienia Howrse, gra o koniach przeszła wiele zmian. Została nieraz udoskonalona, co w większości przypadków spodobało się graczom. Jednym z takich przełomów było uruchomienie mobilnej wersji gry Howrse. Od 2011 roku działa gra o koniach Howrse na iOS. W 2014 dołączyłą do niej wersja gry na Android.

To wielkie udogodnienie dla graczy! Dzięki dostępności zarówno z poziomu komputerowej przeglądarki, jak i smartfona, można w każdym miejscu zarządzać swoją stadniną.

Wersja przeglądarkowa i mobilna działają równolegle, także gracz ma dostęp do postępów swojej hodowli na dwa sposoby.

Howrse – kogo przekona ta gra o koniach?

Howrse jest grą dla wszystkich. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest idealna dla osób, które poszukują spokojnej, odprężającej rozrywki. Skuteczna gra w Howrse wymaga logowania kilka razy dziennie, aby zadbać o swoje konie. Ta gra o koniach online nadaje się także dla dzieci. Ma walory edukacyjne i jest dla nich bezpieczna.

Pamiętajmy jednak o tym, że Howrse jest grą pay2win. Bez wydawania w niej pieniędzy nie możemy więc liczyć na najlepsze wyniki.

Gry podobne do Howrse

Dla miłośników gier o koniach w Internecie dostępne są także inne ciekawe tytuły:

Star Stable

W tej grze zadaniem gracza jest dbanie o konia i przemierzanie na nim świata gry. Na obszernej mapie znajduje się tam wiele zadań do wykonania. Co ważne, możliwa jest gra wieloosobowa. Ta gra o koniach online posiada trójwymiarową grafiką i bardzo proste sterowanie. Jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej i bezpłatna.

My Free ZOO

Przeglądarkowa gra My Free ZOO jest nieco podobna do Howrse. Wcielamy się w niej w rolę osoby zarządzającej ogrodem zoologicznym. Musisz zadbać o wszystkie zwierzęta, ale także zapewnić odpowiednie atrakcje odwiedzającym. Gdy przyjdą licznie do Twojego zOO i kupią bilety, będziesz móc rozwijać to wspaniałe miejsce.

Horse Racing Winner 3D

Osoby kochające konie, ale nie mające zacięcia przedsiębiorcy, powinny zainteresować się tym tytułem. Horse Racing Winnder 3D jest prostą i szybką grą online. Ścigamy się w wyścigach koni, co wymaga nie lada umiejętności zręcznościowych. Ta przeglądarkowa gierka jest prosta, nadaje się także dla dzieci. Wraz z pokonywaniem kolejnych leveli gra staje się jednak coraz bardziej wymagająca.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO