Horizon Zero Dawn na PC – na jakim komputerze lub laptopie zagrasz?

| autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Horizon Zero Dawn na PC – na jakim komputerze lub laptopie zagrasz?

7 sierpnia 2020 roku zadebiutowało Horizon Zero Dawn na PC. To oznacza, że nie trzeba już mieć konsoli, by udać się w podróż po postapokaliptycznym świecie, którym rządzą maszyny. Spróbować odkryć tajemnice cywilizacji, kierując poczynaniami młodej, wojowniczej, płomiennowłosej Aloy. Nie każdemu dane będzie jednak trafić do niezwykłego świata stworzonego przez ekipę Guerrilla Games i spróbować swoich sił w roli wojowniczej protagonistki. Sprawdź, czy twój komputer poradzi sobie z tym tytułem.

Horizon Zero Dawn na PC – wymagania sprzętowe

Oczywiście byle jaki komputer nie wystarczy, żeby pograć w perełkę, jaką bez wątpienia jest Horizon Zero Dawn. Pecet musi spełnić wymagania, które może nie są najwyższe, ale nie należą też do najniższych. Nie obejdzie się choćby bez 8GB pamięci RAM i procesora z rodziny Intel Core i5. Jeśli wciąż korzystasz z systemu starszego niż „Dziesiątka”, to też nie ma opcji, by poznać historię Aloy i upadłej cywilizacji…

Minimalne wymagania Horizon Zero Dawn:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-2500K @ 3,3 GHz lub AMD FX 6300 @ 3,5 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Miejsce na dysku: 50-100 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 290
 • Wersja DirectX: DirectX 12

Zalecane wymagania Horizon Zero Dawn:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 • Procesor: Intel Core i7-4770K @ 3,5 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X @ 3,5 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Miejsce na dysku: 50-100 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580
 • Wersja DirectX: DirectX 12


Miej tylko na uwadze, że są to wymagania uwzględniające desktopowe wersje podzespołów. Laptop z grafiką GTX 1060 może więc okazać się zbyt słaby, by poradzić sobie z Horizon Zero Dawn na wyższych ustawieniach graficznych. Znacznie rozsądniej będzie postawić na sprzęt z GTX 1070, a RTX 2060 już w ogóle byłby optymalny.

Dlaczego czekaliśmy na Horizon Zero Dawn na PC?

Pecetowcy zazdrościli konsolowcom – teraz jest na odwrót! Gra Horizon Zero Dawn zadebiutowała na PlayStation 4 w 2017 roku jako exclusive i wywołała sensację. Od razu stała się jedną z tych produkcji, której pecetowcy i xboksiarze  zazdrościli posiadaczom PS4. Ta trzecioosobowa gra akcji studia Guerilla Games (w przeszłości dało nam serię Killzone), zachwycała i wciąż zachwyca grafiką, opowieścią i złożoną mechaniką rozgrywki. Na tę ostatnią składają się eksploracja wspaniałego świata, skradanie się, bezpośrednia walka oraz tworzenie broni i pułapek.

Horizon zero dawn na komputer

Nie dziwi więc fakt, że gracze przez długie miesiące wpisywali w Google zapytanie „Horizon Zero Dawn kiedy premiera na PC”. I pecetowcy nie mogli być szczęśliwsi niż wtedy, gdy zapowiedziano, że po trzech latach Horizon Zero Dawn faktycznie trafi na komputery.

Mało tego, z jeszcze ładniejszą oprawą wizualną i teksturami w rozdzielczości 4K. Nielimitowanymi klatkami na sekundę i z rozszerzonymi opcjami graficznymi. Z pełną obsługą klawiatury i myszki, oraz w pakiecie z olbrzymim dodatkiem The Frozen Wilds.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO