Horizon Forbidden West na PC – kiedy premiera?

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Horizon Forbidden West na PC – kiedy premiera?

Horizon Forbidden West wreszcie zostało oficjalnie zapowiedziane na PC! Po kilku miesiącach plotek i domniemywań, w końcu potwierdzono wydanie portu od studia Nixxes Software na tę platformę. Chyba nikt nie wątpił, że dalsze przygody Aloy zawitają w pewnym momencie na komputery osobiste. Pytanie brzmiało: kiedy? Z radością informuję, że to ważne wydarzenie odbędzie się na początku 2024 roku!

Horizon Forbidden West PC – kiedy?

Horizon Forbidden West: Complete Edition na PC pojawi się na platformach Steam oraz Epic Games Store. Będzie to kompletne wydanie gry, zawierające podstawową grę oraz dodatek Burning Shores. Poza tym w zestawie znajdzie się cyfrowy soundtrack, artbook, komiks, a także przedmioty do odblokowania w grze. Premiera zaplanowana jest na początek 2024 roku. Na ten moment nie znamy wymagań sprzętowych, a cena wynosić ma około 60 dolarów.

Warto dodać, że Horizon Forbidden West: Complete Edition pojawi się również na PlayStation 5 i to znacznie wcześniej, bo 6 października. Jeśli liczysz na kolejne przygody Aloy, to ucieszy Cię wieść, że deweloperzy szykują nową grę. W planach jest również sieciowa produkcja, a rzekomo także remaster pierwszej części – Horizon Zero Dawn.

Dlaczego Forbidden West PC nie miał premiery razem z wersją PS4/PS5?

Pewnie zadajesz sobie to pytanie – skoro Sony wiedziało, że Horizon Zero Dawn na PC było sukcesem, to dlaczego premiera Horizon Forbidden West na PC nie odbyła się w tym samym momencie, co debiut wersji konsolowej? Otóż japońska firma bardzo mocno pilnuje ekskluzywności swoich gier. Z tego powodu premiery gier od Sony prawie nigdy nie odbywają się na obydwu platformach jednocześnie.

Przy okazji zobacz:
Gry ekskluzywne tylko na PS5
Ekskluzywne gry tylko na PS5
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO