Guerrilla Games potwierdza prace nad Horizon 3

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Guerrilla Games potwierdza prace nad Horizon 3

Horizon, czyli seria z rudowłosą Aloy w roli głównej, istnieje od 2017 roku. Na rynku pojawiły się dwie główne odsłony i po jednym fabularnym dodatku do każdej z nich. Poza tym dostępna jest też gra Horizon Call of the Mountain – poboczna część stworzona z myślą o PlayStation VR 2. To, że trzecia główna odsłona kiedyś powstanie, było niemal pewne, ale w końcu nie musimy się tego jedynie domyślać. Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że studio Guerrilla Games pracuje nad Horizon 3. Wiemy też, że powstaje wieloosobowy spin-off serii.

Horizon 3 potwierdzony

O powstawaniu Horizon 3 dowiedzieliśmy się za sprawą oficjalnego komunikatu, w którym poinformowano o zmianach zachodzących w Guerrilla Games, czyli u twórców nie tylko serii Horizon, ale także marki Killzone. Angie Smets, która piastowała stanowisko reżyserki oraz producentki wykonawczej, przechodzi do PlayStation Studios, gdzie będzie decydować o strategii rozwoju grupy.

W tym samym artykule pojawiła się wzmianka o przyszłych projektach:

„Mamy pełne zaufanie do nowego kierownictwa i tego, jak prowadzą Guerrilla ku świetlanej przyszłości, rozszerzając świat Horizona o nową przygodę Aloy oraz ekscytujący sieciowy projekt. Michiel van der Leeuw (dyrektor techniczny) skupi się na przyszłych technologiach i planach obejmujących silnik Decima”.

Pierwsze wzmianki o Horizon 3 pojawiły się co prawda ponad rok temu, ale zawsze lepiej jest mieć oficjalne potwierdzenie. Komentarz o sieciowej grze może natomiast być potwierdzeniem dotychczasowych plotek o tym, że studio tworzy MMO osadzone w tym uniwersum.

Wraz z tymi informacjami nie pojawiły się jednak żadne szczegóły na temat gier – nieznana jest choćby przybliżona data premiery. W międzyczasie dowiemy się zapewne, czy wspomniane wyżej MMO wyjdzie również na urządzenia mobilne. Mówi się też o ulepszonym Horizon Zero Dawn, mającym pojawić się na PlayStation 5 – z poziomem wykonania niczym z Horizon Forbidden West.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO