Wkrótce zadebiutuje symulator farmy prowadzonej przez wiedźmę

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wkrótce zadebiutuje symulator farmy prowadzonej przez wiedźmę

Niedługo na rynku zadebiutuje Homestead Arcana – nowa gra studia Serenity Forge, odpowiedzialnego za wydanie takich produkcji, jak Doki Doki Literature Club czy Death’s Gambit. W nowej grze wcielimy się w wiedźmę, prowadzącą farmę. W tym tekście znajdziecie najważniejsze informacje – począwszy od wymagań sprzętowych Homestead Arcana, a na charakterze rozgrywki skończywszy.

Homestead Arcana – wymagania sprzętowe

Poniżej znajdziecie informacje na temat wymagań sprzętowych Homestead Arcana. Warto wspomnieć, że nie są one jeszcze ostateczne. Nie ujawniono również, ile miejsca na dysku zajmie gra.

Minimalne wymagania Homestead Arcana na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)
  • Procesor: czterordzeniowy procesor Intel lub odpowiednik
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 lub odpowiednik

Zalecane wymagania Homestead Arcana na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)
  • Procesor: czterordzeniowy procesor Intel lub odpowiednik
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2060 lub odpowiednik


Homestead Arcana – cena i data premiery

Nie podano jeszcze ceny gry na Steamie i w Epic Games Store, ale można sprawdzić ją w sklepie Microsoftu – tam ustalono ją na poziomie 92,49 zł. Gra niestety nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Homestead Arcana zadebiutuje 21 kwietnia na PC, Xbox Series X/S oraz w usłudze Xbox Game Pass.

Gameplay i fabuła w Homestead Arcana

Czym właściwie jest Homestead Arcana? To symulator życia na farmie z wiedźmą w roli głównej. Jej zadaniem jest przywrócenie krainie dawnej świetności. W tym celu sadzi rośliny, które pozytywnie wpływają na jej magię i pomagają w ożywianiu środowiska. Zanim jednak bohaterka będzie mogła do tego przystąpić, musi od podstaw zbudować gospodarstwo.

Kraina, w której toczy się akcja gry, cierpi z powodu miazmatów. Eksploracja najbardziej niebezpiecznych terenów to ważna część rozgrywki, bo dzięki temu będziemy mogli nauczyć się nowych czarów i zdobyć cenne rośliny. Nie jest to jednak łatwe zadanie – samo przebywanie w tym miejscu naznaczone jest niebezpieczeństwami, które dodatkowo potęgują grasujące tam potwory.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO