Zagadki Merlina w Hogwarts Legacy – jak rozwiązać łamigłówki?

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zagadki Merlina w Hogwarts Legacy – jak rozwiązać łamigłówki?

Do najważniejszych aktywności pobocznych należą w Hogwarts Legacy zagadki Merlina lub inaczej łamigłówki Merlina. Ich zaliczenie zwiększa udźwig postaci, dzięki czemu może ona nosić ze sobą więcej przedmiotów. Na mapie świata Hogwarts Legacy zagadki Merlina są oznaczone symbolem liścia – znacznik ten pojawi się nawet wtedy, gdy po prostu przelecisz w ich pobliżu na miotle. Kiedy już będziesz zaliczać którąś z nich, pamiętaj o używaniu zaklęcia Revelio, które oznacza elementy związane z próbą Merlina niebieskim kolorem.

Hogwarts Legacy Zagadki Merlina – rodzaje i sposoby rozwiązania

Poniżej znajdziesz porady, które pomogą Tobie rozwiązać wszystkie zagadki Merlina.

  1. Podpalanie pochodni
  2. Duża kula
  3. Niewielkie kule
  4. Naprawianie posągów
  5. Platformy do skakania
  6. Kamienne tablice do zniszczenia
  7. Kule do zniszczenia
  8. Motyle i kryształy
  9. Obracane filary

1. Podpalanie pochodni

To zadanie dotyczy trzech palenisk znajdujących się na filarach o różnej wysokości. W celu jego poprawnego wykonania należy rozpalić w nich ogień – najlepiej w kolejności od najwyższego do najniższego filaru (płonące zaczynają się bowiem powoli zapadać). Do tego idealne okazuje się zaklęcie Confringo, ponieważ ma duży zasięg i jest zaklęciem ognia.

Hogwarts Legacy zagadki Merlina z pochodniami

2. Duża kula

W przypadku tej występującej w Hogwarts Legacy łamigłówki Merlina należy toczyć ogromną kulę, tak by wpadła do niewielkiego dołu. Najczęściej znajduje się on wysoko na pobliskim wzgórzu, dlatego warto wykorzystać Revelio, żeby go namierzyć. Używaj zaklęcia Depulso, aby popychać kulę w odpowiednim kierunku.

Zagadki Merlina – duża kula

3. Niewielkie kule

W Hogwarts Legacy zagadki Merlina z małymi kulami rozpoznasz po trzech platformach, z których każda ma cztery wgłębienia. Należy odnaleźć porozrzucane lub pochowane grupki pięciu kul i przy pomocy Accio poprowadzić je do każdej z platform. Kule same ułożą się w wyznaczony sposób.

Hogwarts Legacy zagadki Merlina z malymi kulami
W Hogwarts Legacy zagadki Merlina stanowią jedno z ciekawszych wyzwań.

4. Naprawianie posągów

Ta łamigłówka Merlina związana jest z trzema posągami znajdującymi się niedaleko głównej platformy do próby. Gdy aktywujesz ową zagadkę, rzeźby się rozsypią – Twoim zadaniem będzie naprawienie ich przy pomocy zaklęcia Reparo. Niektóre posągi są porządnie ukryte, więc trzeba czasem wytężyć wzrok i dobrze rozejrzeć się po okolicy, aby je znaleźć.

Zagadki Merlina – naprawianie posągów

5. Platformy do skakania

To prawdopodobnie najlepsza ze wszystkich łamigłówek Merlina, ponieważ nie wymaga żadnego zaklęcia. W przypadku tej zagadki zawsze występują kamienie ustawione w specyficzny sposób sugerujący skakanie. W trakcie próby nie można ani razu spaść na ziemię, ponieważ postępy się zresetują. Zadanie zostanie zaliczone po przeskoczeniu na ostatnią z platform.

Zagadki Merlina – platformy do skakania

6. Kamienne tablice do zniszczenia

W Hogwarts Legacy łamigłówki Merlina wymagają trochę czasu, ale ta akurat jest jedną z najszybszych do rozwiązania. Rzeczone tablice są bardzo duże, większe od postaci gracza, toteż łatwo je zauważyć – nawet bez Revelio. Łącznie należy zniszczyć ich pięć, żeby wykonać zadanie, a przydatne w tym celu okaże się zaklęcie Confringo.

Hogwarts Legacy lamiglowki Merlina z niszczeniem tablic

7. Kule do zniszczenia

W pewnym sensie ta łamigłówka Merlina to prostsza wersja próby z kamiennymi tablicami. W tym przypadku trzeba zniszczyć dziewięć kul stojących na filarach podzielonych na trzy grupy. Wystarczy skorzystać z zaklęcia podstawowego, czyli zwykłego „strzału” z różdżki, a każda z kul od razu zostanie wysadzona.

Hogwarts Legacy lamiglowki Merlina z niszczeniem kul
W Hogwarts Legacy łamigłówki Merlina wymagają różnego podejścia. Nie istnieje jedna uniwersalna metoda rozwiązania pasująca do wszystkich zagadek.

8. Motyle i kryształy

Ta łamigłówka Merlina wymaga największej spostrzegawczości. W okolicy występują trzy kamienne latarnie z kryształami w środku. Do każdej z nich trzeba doprowadzić grupę białych motyli, które zapalą kryształy. Motyle złapiesz zaklęciem Lumos, ale nie zawsze łatwo zauważyć rój tych owadów, co może sprawić, że tej próbie Merlina poświęcisz więcej czasu.

Hogwarts Legacy zagadki Merlina z motylami

9. Obracane filary

Ostatnia na liście jest łamigłówka Merlina, którą wypada także rozwiązać jako ostatnią ze względu na zaklęcie, jakiego wymaga. Ta próba dotyczy trzech kamiennymi filarów z kamienną, ruchomą kostką u góry. Na filarze i na kostce znajdują się różne wzory – Twoim zadaniem jest używanie Flipendo w taki sposób, żeby na górze pojawił się identyczny wzór jak ten występujący na dole.

Hogwarts Legacy lamiglowki Merlina z ukladaniem wzoru

To już wszystkie obecne w Hogwarts Legacy zagadki Merlina, z jakimi będziesz mieć do czynienia. Rozsiane są po całej mapie – pamiętaj, żeby mieć przy sobie zapas liści malwy, ponieważ to one pozwalają rozpocząć aktywność związaną z wielkim magiem. Malwy możesz hodować w sali zielarstwa lub Pokoju Życzeń albo kupować u handlarzy dostępnych na mapie świata gry.

Inne popularne artykuły w tej tematyce:

Komputronik Gaming Google News
Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO