Zagadka z drzwiami w Hogwarts Legacy – jak otworzyć drzwi z łamigłówką?

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zagadka z drzwiami w Hogwarts Legacy – jak otworzyć drzwi z łamigłówką?

Jak przystało na magiczny świat, szkoła czarodziejów w Hogwarts Legacy pełna jest tajemnic. Drzwi z zagadką są jednym z tych elementów, które od razu przykuwają uwagę gracza. Wyróżniają się zwierzęcymi wizerunkami, a ukryte w środku skarby motywują do ich otwarcia. Z naszym poradnikiem nie trzeba się już kłopotać wpisywaniem w wyszukiwarkę frazy takiej jak „Hogwarts Legacy zagadka z drzwiami”, aby dowiedzieć się, jak otworzyć drzwi z symbolami. Na pierwszy rzut oka zagadka z drzwiami może wydać się czymś skomplikowanym, ale w rzeczywistości cały mechanizm okazuje się dość banalny i nie powinien sprawić większych problemów.

W Hogwarts Legacy drzwi z symbolami to zagadka, której rozwiązanie można odłożyć na później, ponieważ gra nie podsuwa tu żadnej oczywistej podpowiedzi. Nie warto się jednak poddawać. Rzeczona łamigłówka jest jedną z szybszych do rozwikłania. Wystarczy prosta matematyka i jedna wskazówka, ukryta gdzieś w zakamarkach zamku Hogwart.

Spis treści:

Hogwarts Legacy i drzwi zagadka – gdzie one są?

W Hogwarts Legacy „drzwi zagadka” nie są oznaczone na minimapie, toteż gracz zmuszony jest zwracać uwagę na wszystko wokół. Na szczęście nie jest to trudne zadanie. Tajemnicze drzwi naprawdę nie sposób przegapić, ponieważ są one wielkie i otoczone wizerunkami zwierząt. Z całą pewnością rzucą się w oczy również najmłodszym czarodziejom, nawet jeśli tylko przez chwilę migną na ekranie.

Hogwarts Legacy zagadka z drzwiami
Dla graczy Hogwarts Legacy zagadka z drzwiami powinna być łatwa do zauważenia.

Poza wypatrywaniem samej łamigłówki warto zwracać uwagę na element, który jest powiązany z matematycznymi drzwiami. Na pobliskich ścianach towarzyszą im zawsze otoczone trójkątnym zdobieniem kostki z jednym oraz dwoma znakami zapytania. Jeśli się je zobaczy, to wiadomo, że gdzieś w okolicy znajduje się interesująca fanów Hogwarts Legacy zagadka z drzwiami.

Hogwarts Legacy – jak otworzyć drzwi z łamigłówką?

Patrząc na pojawiające się w Hogwarts Legacy drzwi z symbolami, można dostrzec kilka rzeczy. Po pierwsze nad nimi rozpościera się łuk z wizerunkami zwierząt. Natomiast na samych drzwiach widnieją trzy trójkąty – po jednym na cyfrę, wizerunek zwierzęcia i znak zapytania. Żeby drzwi się otworzyły, trzeba przeprowadzić proste działanie matematyczne polegające na dodawaniu.

Do otwarcia drzwi z łamigłówką potrzebne są wspomniane wcześniej kostki ze znakami zapytania. Po użyciu na nich różdżki będą pokazywać różne symbole. Do każdego z nich przypisana jest konkretna cyfra, a żeby ją poznać, wystarczy spojrzeć na umieszczony nad wejściem łuk z wizerunkami zwierząt. Przedstawione tam w postaci rysunków znaki od lewej do prawej odpowiadają kolejno cyfrom od 0 do 9.

Rozwiązanie łamigłówki może wydawać się na początku trudne i stąd wynika zainteresowanie frazą „Hogwarts Legacy jak otworzyć drzwi z symbolami”.
Rozwiązanie łamigłówki może wydawać się na początku trudne i stąd wynika zainteresowanie frazą „Hogwarts Legacy jak otworzyć drzwi z symbolami”.

Mając tę wiedzę, wystarczy udać się do odpowiadających znakom zapytania kostek, a następnie za pomocą różdżki ustawić odpowiednie symbole. Należy je ustawić tak, aby uzyskać sumę działania zobrazowanego na drzwiach z łamigłówką. Jeśli gracz wykonał zadanie poprawnie, tajemnicze drzwi od razu się otworzą, a wraz z nimi dostęp do skarbów.

Hogwarts Legacy – jak szybko otwierać drzwi z zagadką? Porady

Istnieje kilka wskazówek, które pomogą Wam otwierać drzwi z zagadkami jeszcze szybciej. Do odnalezienia ich przyda się jedno z podstawowych zaklęć. Chodzi oczywiście o Revelio, którego można użyć zawsze i wszędzie. Dzięki niemu podświetlone zostaną znajdujące się w pobliżu „drzwi zagadki” oraz urządzenia ze znakami zapytania, które służą do ich rozwiązywania. Warto zainwestować punkty talentów w zwiększenie zasięgu Revelio. Dzięki temu wykryjemy łamigłówkę z jeszcze większej odległości.

W Hogwarts Legacy drzwi z symbolami należą do grupy bardzo pomysłowych, ale banalnych łamigłówek. Tak naprawdę wystarczy prosta matematyka, aby sobie z nimi poradzić. Należy pamiętać, że symbole nad drzwiami oznaczają cyfry od 0 do 9, a kostki, na których ustawiamy brakujące cyfry (wizerunki zwierząt), zawsze znajdują się gdzieś w pobliżu. Teraz już znacie rozwiązanie tej trudności w Hogwarts Legacy – tj. jak otworzyć drzwi zagadkę.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO