Wszystkie skarbce w Hogwarts Legacy: jak się do nich dostać i je otworzyć?

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Wszystkie skarbce w Hogwarts Legacy: jak się do nich dostać i je otworzyć?

W Hogwarts Legacy skarbiec jest miejscem, w którym zawsze znajdzie się skrzynię z losowym przedmiotem w środku. Jeśli ma się szczęście, to dana szata lub szalik będą jakości legendarnej, tym samym oferując najlepsze bonusy do obrażeń i przeżywalności. Najpierw trzeba jednak podołać zagadkom – przeczytaj zatem nasz poradnik, a skarbce Hogwarts Legacy staną przed Tobą otworem.

Hogwarts Legacy: skarbiec – jak się do niego dostać?

Platforma runiczna

Jedna z najpopularniejszych zagadek, której rozwiązanie sprawia, że w Hogwarts Legacy skarbiec otwiera swoje wrota. Przy pomocy Revelio znajdź platformę i kostkę, a następnie użyj Wingardium Leviosa, żeby przenieść wspomnianą kostkę. Na niej zobaczysz symbol zaklęcia, z którego należy skorzystać. Będzie to Incendio, Levioso lub Glacius.

W Hogwarts Legacy skarbiec może skrywać atrakcyjne nagrody.
W Hogwarts Legacy skarbiec może skrywać atrakcyjne nagrody.

Zamknięte wrota

Aby otworzyć wrota skarbca, skorzystaj z Depulso lub Accio.

Hogwarts Legacy skarbiec - zamknięte wrota

Bariera z mechanizmem obrotowym

W przypadku takiej blokady użyj Depulso na obu mechanizmach, aż się odblokują. To będzie oznaczało, że droga jest wolna.

Bariera z mechanizmem obrotowym

Zawalone przejście

Zawalone przejście do skarbca można odgrodzić przy użyciu Confringo. Niezależnie od tego, czy będą to rośliny, pajęczyna, czy kupa gruzu.

Zawalone przejście

Wir wodny

To standardowe wejście, ale znajduje się w wodzie i nie zawsze od razu rzuca się w oczy.

Skarbce Hogwarts Legacy - wir wodny

Drzwi z kłódką

Do otwarcia tego skarbca potrzebne jest zaklęcie Alohomora. Różne kłódki wymagają jednak innego poziomu znajomości wspomnianego czaru. Na otwarcie tych, w przypadku których konieczny jest poziom trzeci, trzeba będzie poczekać.

Drzwi z kłódką

Kamienny blok z pierścieniem

Kolejne bardzo proste wejście do skarbca. Przy użyciu Revelio znajdź kamienny blok z pierścieniem i użyj na nim Accio, a przejście do skrzyni stanie się dostępne.

Kamienny blok z pierścieniem

Jak otworzyć skarbce Hogwarts Legacy? Sposoby na dodatkowe trudności

A co, jeśli skarbce Hogwarts Legacy mają wewnątrz dodatkową barierę? Pora na porady do kolejnych zagadek, jakie można spotkać wewnątrz skarbców.

Mechanizm obrotowy

W środku skarbca można też znaleźć mechanizm obrotowy. Jeśli na niego natrafisz, ponownie skorzystaj z Depulso, żeby tym razem stworzyć platformę, dzięki której wejdziesz po skrzynię.

Mechanizm obrotowy

Płonące kociołki

Wokół paleniska kręcą się kociołki, ale nie wszystkie są zapalone. Skorzystaj z Confringo, żeby je podpalić, a wtedy pojawi się skrzynia ze skarbem w środku.

Płonące kociołki

Obrotowe posągi

W przypadku tej zagadki ujrzysz dwa posągi. Jeden ma płonące palenisko, a drugi platformę do stanięcia. Żeby zdobyć skrzynię, trzeba najpierw użyć zaklęcia Glacius na palenisku, aby pojawiły się dwa posągi z platformą. Wtedy dostaniesz się do skarbu.

Obrotowe posągi

Kościana zagadka

W Hogwarts Legacy skarbiec może mieć mroczniejszą atmosferę. Tak się dzieje, gdy należy użyć Accio lub Wingardium Leviosa na stosach kości, żeby zbudować z nich platformę do wspinaczki albo klatkę przyzywającą skrzynię.

Kościana zagadka

Kostka z barierą

Kolejny w Hogwarts Legacy skarbiec, w którym przydaje się Wingardium Leviosa. Przy pomocy zaklęcia przerzuć kostkę na drugą stronę i gdy wyląduje na runicznej platformie, skorzystaj ze stosownego czaru. Bariera zniknie i będzie można zabrać skarb ze skrzyni.

Kostka z barierą

Kamienne bloki z pierścieniami

Na pierwszy rzut oka tego rodzaju skarbce Hogwarts Legacy mogą wydawać się skomplikowane, bo bloków jest dużo. Revelio ujawni, na których z nich użyć Accio, żeby można było zdobyć skrzynię.

Kamienne bloki z pierścieniami

Tańczące liście

To dość unikalna zagadka. W środku znajdziesz wir liści, w który trzeba wejść. Następnie pojawi się on w innym miejscu skarbca i całą czynność trzeba będzie powtórzyć kilka razy, aż w końcu zamiast wiru liści ukaże się skrzynka.

Tańczące liście

Ruchoma platforma z pudłem

Jedna z ciekawszych łamigłówek. Gdy przesuwasz pudło, podłoga podnosi się lub opada. Trzeba w ten sposób albo obniżyć podłogę na tyle, żeby ujawniła się skrzynia, albo podnieść podłogę, by móc wspiąć się do skarbu.

Ruchoma platforma z pudłem

Szachy czarodziejów

Ten obecny w Hogwarts Legacy skarbiec jest namiastką jednej z gier czarodziejów. W środku zobaczysz ustawione już figury. Przy pomocy Revelio znajdź przedmiot, który należy zaklęciem transmutacji zmienić w kolejną figurę. Potem, za pomocą Wingardium Leviosa, ustaw ją tak, żeby zrobić szach-mat wrogiemu królowi.

Szachy czarodziejów

Ukryte przejście

Puste pomieszczenie nie oznacza braku przejścia. Użyj Revelio, żeby znaleźć ukryty pokój, w którym jest skrzynia.

Ukryte przejście

Niewidzialna skrzynka

Kolejne teoretycznie puste pomieszczenie. Skorzystaj z Revelio, aby odnaleźć ukrytą w pobliżu skrzynkę.

Niewidzialna skrzynka

Kamienne kostki ze strzałkami

Najbardziej wymagająca zagadka. Przy pomocy Wingardium Leviosa podnieś kamienne kostki i ustaw je na pozostałych, aż otworzy się bariera. Metodą prób i błędów znajdź odpowiedni układ przy każdej z zagadek tego typu.

Kamienne bloki ze strzałkami

Wir kamieni

W Hogwarts Legacy skarbiec tego typu jest tylko jeden. Zestrzel zwykłym atakiem kręcące się kamienie, a pojawi się skrzynia.

Wir kamieni

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO