Czy w Hogwarts Legacy będzie polski dubbing? Jaki poziom trzyma spolszczenie?

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Czy w Hogwarts Legacy będzie polski dubbing? Jaki poziom trzyma spolszczenie?

W Polsce do dzisiaj jest bardzo dużo fanów Harry’ego Pottera. Książki i filmy przełożono na nasz język, dlatego w Hogwarts Legacy polski dubbing także jest ważną kwestią. W Hogwarts Legacy spolszczenie zostało zaimplementowane, ale nie na tak dużą skalę jak w filmach. Na szczęście taka forma lokalizacji tej produkcji wciąż pozwala na przyjemną rozgrywkę przez wiele godzin.

Spis treści:

Hogwarts Legacy – czy polski dubbing jest w grze? 

Dla części fanów podczas rozgrywki w Hogwarts Legacy polski dubbing mógłby być kluczowym aspektem, pozwalającym cieszyć się całą grą. Nie spotkamy tu jednak dialogów wypowiadanych w naszym rodzimym języku.

W Hogwarts Legacy polski dubbing niestety nie został wprowadzony.
W Hogwarts Legacy polski dubbing niestety nie został wprowadzony. Dialogi w naszym języku możemy tylko przeczytać.

Niemniej nie trzeba się martwić, ponieważ w Hogwarts Legacy spolszczenie występuje w postaci napisów. Wszelkie nazwy lokacji, przedmiotów itp. są po polsku, tak jak zostało to wcześniej przedstawione w książkach.

Hogwarts Legacy po polsku zadowoli fanów

Lokalizacja gry przebiegła bardzo sprawnie, co widać w trakcie rozgrywki. W Hogwarts Legacy spolszczenie oddaje klimat z książek. Różne ciekawostki i przedmioty nazywają się tak jak w powieściach.

Hogwarts Legacy po polsku nie budzi żadnych zastrzeżeń.
Hogwarts Legacy po polsku nie budzi żadnych zastrzeżeń.

W trakcie rozgrywki każdy z fanów od razu zwróci uwagę między innymi na myślodsiewnię lub szafę bogina. To pokazuje, że Hogwarts Legacy po polsku jest wartościową produkcją, szanującą naszą wersję językową tego uniwersum.

Hogwarts Legacy – czy będzie po polsku w pełni?

Część fanów wciąż może się zastanawiać, czy Hogwarts Legacy będzie po polsku – w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nic jednak nie zapowiada, by miał się pojawić Hogwarts Legacy polski dubbing – tak przez nas wymarzony.

Prace nad tą produkcją zostały zakończone, a zatrudnienie rodzimych aktorów głosowych wiązałoby się z ogromnymi kosztami, na które deweloperzy najwyraźniej nie mogą sobie pozwolić. Na szczęście w Hogwarts Legacy spolszczenie stoi na bardzo wysokim poziomie.

Pozostaje jednak kwestia Hogwarts Legacy 2 – czy będzie po polsku? Na razie nic na ten temat nie wiemy, ale mamy nadzieję, że druga odsłona serii otrzyma już nie tylko napisy, lecz także dubbing w naszym rodzimym języku. Więcej informacji o dwójce znajdziesz tutaj: Kiedy zagramy w Hogwarts Legacy 2? Podsumowanie przecieków

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO