Hogwarts Legacy z patchem usprawniającym rozgrywkę na PC i Xbox

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Hogwarts Legacy z patchem usprawniającym rozgrywkę na PC i Xbox

Mimo gigantycznego sukcesu, jakim okazała się premiera gry Hogwarts Legacy (w Polsce znanej również jako Dziedzictwo Hogwartu), nie da się ukryć, że tytuł, zwłaszcza w wersji PC, dręczy kilka problemów technicznych. Ekipa ze studia Avalanche Software pracuje w pocie czoła, aby je wyeliminować. Efektem ich działań jest patch, który wczoraj zadebiutował na PC oraz Xboksie Series X/S.

Co poprawia patch do Hogwarts Legacy?

Aktualizacja do Hogwarts Legacy przede wszystkim poprawia wydajność i stabilność tytułu na PC oraz Xboksie Series X/S.

Ponadto eliminuje ona szereg błędów, jakie można znaleźć w grze. Chodzi tu między innymi o:

  • problemy z eksportowaniem osiągnięć do portalu Wizarding World po sparowaniu konta,
  • inicjowaniem misji po otrzymaniu poczty sowiej,
  • zawieszaniem się gry przy pomijaniu cutscenek,
  • nieprawidłowym wczytywaniem stanów gry,
  • zanikaniem dźwięków czy wyświetlaniem opisów misji.

Co ciekawe, dodano również wsparcie dla kontrolera Switch Pro. Przypominamy, że tytuł ten ma zadebiutować na konsoli Nintendo pod koniec lipca bieżącego roku. Ciekawi dodatkowych szczegółów? Spis wszystkich elementów, jakie oferuje omawiana aktualizacja do Hogwarts Legacy, znajdziecie w tym miejscu.

Co z aktualizacją do Hogwarts Legacy na PS5?

A co z osobami bawiącymi się w Hogwarts Legacy na PlayStation 5? Muszą oni uzbroić się w cierpliwość. Na ich platformie patch zadebiutuje później w tym tygodniu. Jest to spowodowane pewnymi problemami technicznymi. Co jednak istotne, gracze na konsoli firmy Sony, prócz wymienionych wyżej poprawek, mogą się również spodziewać naprawy błędu, który uniemożliwiał zaliczenie osiągnięcia Edycja Kolekcjonerska (ang. Collector’s Edition), przyznawanego za zebranie wszystkich kolekcji.


Przypominamy, że Dziedzictwo Hogwartu można obecnie kupić wyłącznie na trzy platformy:

Dopiero 4 kwietnia tytuł ukaże się również na PlayStation 4 oraz Xboksie One, natomiast 25 lipca, jak już wspomnieliśmy, także na Nintendo Switch. Na wszystkich tych platformach gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO