Ten mod do Hogwarts Legacy sprawi, że na nowo pokochacie tę grę

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ten mod do Hogwarts Legacy sprawi, że na nowo pokochacie tę grę

Bez wątpienia jedną z najwyżej ocenianych gier tego roku, zarówno przez media branżowe, jak i graczy, jest Hogwarts Legacy – gra akcji z otwartym światem osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera, w której możemy wcielić się w ucznia tytułowej szkoły i zwiedzać zarówno ją samą, jak i okoliczne tereny. Tytuł ten jest wypełniony po brzegi zawartością. Jeśli to jednak dla Was za mało, to jak zwykle z pomocą przychodzą moderzy. Projekt jednego z nich, noszącego pseudonim dvcons, powinien przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom czarowania.

Mod Spell Master 3.0 – co zmienia w Hogwarts Legacy?

Spell Master 3.0, gdyż tak się owa modyfikacja nazywa, daje dostęp do sześciu zaklęć. W większości są to ulepszone wersje już występujących w grze czarów, ale znalazło się również kilka bardziej kreatywnych. Oto ich krótkie opisy:

  • Pestis Incendium – ulepszona wersja Incendio. Oferuje dwa typy ataków: ognisty wir, podobny do tego używanego przez niektórych przeciwników, oraz ognistą kulę.
  • Diffindo Maxima – w gruncie rzeczy to zwykłe Diffindo, czyli zaklęcie przecinające, jednak z o wiele większym zasięgiem i nieco potężniejszym działaniem.
  • Stupefy – zaklęcie, które do tej pory działało automatycznie jako kontratak. Dzięki modyfikacji można z niego skorzystać w dowolnym momencie, by zniszczyć tarcze przeciwników i zadać im trochę obrażeń.
  • Petrificus Totalus – zaklęcie, które normalnie działało wyłącznie w trybie skradania się, a dzięki modyfikacji, podobnie jak w przypadku Stupefy, można z niego skorzystać w każdej chwili. Natychmiast obezwładnia przeciwników.
  • Obliviate – zaklęcie, które na krótki czas sprawia, że przeciwnicy zapominają, iż poszukują postaci gracza bądź z nią walczą. Czar przydatny zwłaszcza w sekcjach skradankowych.
  • Confundo – zaklęcie sprawiające, że przeciwnicy przez jakiś czas są zdezorientowani. W konsekwencji mogą nawet zacząć atakować swoich towarzyszy.
Źródło: Nexus Mods

Zaintrygowani? Jeśli tak, to samą modyfikację, jak i dokładną do niej instrukcję tłumaczącą proces instalacji, znajdziecie w tym miejscu. Musicie jednak, rzecz jasna, pamiętać, że jest ona dostępna wyłącznie na PC.

Dodatek do nowych przygód

Podsumowując, modyfikacja Spell Master 3.0 wydaje się doskonałym dodatkiem, jeśli przymierzacie się do kolejnego podejścia do Hogwarts Legacy. Powinna mocno urozmaicić, a nawet przyspieszyć walkę, dzięki czemu będzie można bardziej bezstresowo skupić się na eksploracji rozległych okolic zamku Hogwart.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO