Ile godzin zajmuje przejście Hogwarts Legacy? Czas gry jest zaskakująco długi

| autor: Aleksandra Wosz | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ile godzin zajmuje przejście Hogwarts Legacy? Czas gry jest zaskakująco długi

Nie da się ukryć, że najnowsza produkcja studia Avalanche Software to pochłaniająca pozycja. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki w przypadku Hogwarts Legacy czas gry pozwala wyciągnąć z niej maksimum.

Spis treści:

W Hogwarts Legacy czas gry to indywidualna kwestia

Produkcje z gatunku RPG z każdym rokiem zachwycają coraz bardziej. Większość nowych tytułów zaprasza do ogromnych, otwartych światów, gwarantując obszerne fabuły główne, całą masę zadań pobocznych oraz pełną tajemnic i niespodzianek eksplorację.

Historia wspomnianej wcześniej gry, znanej także jako Dziedzictwo Hogwartu, osadzona jest w czarodziejskim świecie stworzonym przez brytyjską pisarkę – J.K. Rowling. Dzięki powieściom o Harrym Potterze oraz filmom studia Warner Bros. to magiczne uniwersum zdobyło całą rzeszę fanów.

Hogwarts Legacy to niesłychanie rozbudowana produkcja, która pozwala zanurzyć się głęboko w świat magii. Eksplorujemy tu zakamarki czarodziejskiej szkoły i otaczających ją terenów. Dodatkowo tytuł ten oferuje liczne misje główne i poboczne. Z tego właśnie względu nasuwają się dość uzasadnione pytania o Hogwarts Legacy i czas gry – ile godzin należy zarezerwować sobie na przygodę oraz pilną naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa?

W Hogwarts Legacy czas gry zależy od tego, jak gramy i na jakie misje decydujemy się podczas rozgrywki.
W Hogwarts Legacy czas gry zależy od tego, jak gramy i na jakie misje decydujemy się podczas rozgrywki.

Hogwarts Legacy – ile godzin?

Zasiadając do Hogwarts Legacy, na ile godzin rozgrywki należy się przygotować?

Przejściu głównej fabuły Hogwarts Legacy trzeba poświęcić około 30 godzin.

Wynik ten może jednak być zarówno niższy, jak i wyższy. Wpływ ma na to sposób rozgrywki, to, ile uwagi poświęca się zadaniom, a nawet poziom trudności, od którego zależy, czy przeciwnicy będą łatwiejsi, czy trudniejsi do pokonania, co przełoży się na czas spędzony na walkach.

Jak wspominaliśmy wcześniej, produkcja ta oprócz fabuły głównej zapewnia również szereg rozbudowanych misji i historii dodatkowych, a te rozsiane są po nieprawdopodobnych rozmiarów otwartym świecie. W jego skład wchodzą ogromny zamek, w którym mieści się szkoła, wioska Hogsmeade, Zakazany Las oraz otaczające je rozległe tereny. 

W Hogwarts Legacy czas gry może zmienić się diametralnie, gdy tylko podejmie się decyzję o wykonywaniu misji pobocznych i dokładnej eksploracji. I w tym przypadku czas spędzony z HL może się różnić – zależnie od naszego zaangażowania w eskapady oraz stylu rozgrywki.

Jeśli zdecydujesz się odkryć wszystko i przejść grę na sto procent, to w Hogwarts Legacy czas gry może wynieść nawet 70 godzin.

Jak na współczesne standardy – zdecydowanie świetny wynik!

W Hogwarts Legacy czas gry wypełniają głównie zadania, których łącznie znalazło się tu ponad sto. W sumie dostępne są 42 główne misje fabularne, 57 pobocznych oraz 12 zadań wyznaczonych przez nauczycieli. Ponadto na odnalezienie czeka cała masa znajdziek.

W przerwach pomiędzy ratowaniem świata i lekcjami czarowania możemy oddać się udzielaniu pomocy magicznym stworzeniom, a także hodowaniu roślin, aby później przygotowywać z nich różnego rodzaju wywary oraz eliksiry. Jeśli ktoś lubi ładne widoki i tego typu aktywności, z pewnością nieraz zatraci się w odkrywaniu i podziwianiu klimatycznych lokacji. 

Wszystko to sprawia, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć w przypadku Hogwarts Legacy, na ile godzin zabawy powinniśmy się szykować. Jest to tytuł, który może okazać się przygodą na naprawdę długi czas.


Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w grudniu 2022 roku, wcześniej tworzyła teksty tylko hobbystycznie. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Posiadaczka bardzo różnorodnego gustu i talentu do odnajdywania w każdej, nawet słabej, produkcji jasnych stron.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (13 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO