Hogwarts Legacy Avada Kedavra, Crucio – jak odblokować zaklęcia niewybaczalne?

| autor: Aleksandra Wosz | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Hogwarts Legacy Avada Kedavra, Crucio – jak odblokować zaklęcia niewybaczalne?

Magiczny świat wymyślony przez J.K. Rolwing okazał się jednym z największych popkulturowych fenomenów, najpierw dzięki powieściom autorki, a później za sprawą ekranizacji studia Warner Bros. Fani marzyli, by uczęszczać do szkoły magii oraz ratować świat przed złem niczym sławny Harry Potter. 

Dziedzictwo Hogwartu pozwala urzeczywistnić tę wizję – i nie tylko tę, ponieważ nawet w uniwersum czarodziejów nie bywa wyłącznie kolorowo. Istnieją przecież w Hogwarts Legacy Avada Kedavra i Crucio – zaklęcia niewybaczalne, którymi posługują się wyłącznie adepci czarnej magii. Jako że gra opowiada własną historię, możemy w jej ramach zwrócić się ku tej bardziej mrocznej stronie. 

Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród graczy – w Hogwart Legacy Crucio i Avada Kedavra to jedne z najbardziej pożądanych czarów. W niniejszym artykule podajemy odpowiedzi na pytania: jakie istnieją zaklęcia niewybaczalne w Hogwarts Legacy, jak je odblokować oraz jakie konsekwencje wiążą się z ich użyciem.

Spis treści:

Avada Kedavra w Hogwarts Legacy

Avada Kedavra w Hogwarts Legacy to najcięższe z zaklęć niewybaczalnych powodujące natychmiastową śmierć. W grze pozostaje ono najsilniejszym czarem (zdającym najwięcej obrażeń), tym samym jest bardzo przydatne podczas rozgrywki i starć z trudnymi przeciwnikami. Zarówno Avada Kedavra, jak i Crucio oraz Imperio można odblokować wyłącznie w trakcie zadań pobocznych dotyczących ucznia Slytherinu – Sebastiana Sallowa.

W Hogwarts Legacy Avada Kedavra poznajemy dzięki Sebastianowi.
W grze Hogwarts Legacy Avada Kedavra oraz inne zaklęcia niewybaczalne poznajemy dzięki Sebastianowi.

W Hogwarts Legacy Avada Kedavra pojawia się najpóźniej. Można odblokować ten czar w trakcie towarzyszenia Sebastianowi w jego historii, po dotarciu do zadania o nazwie „W cieniu relikwii”. Do rozpoczęcia tego rozdziału wymagany jest co najmniej 28 poziom postaci, który oparto na punktach doświadczenia zdobywanych podczas gry. Należy pamiętać, że aby odblokować zaklęcie Avada Kedavra, podczas rozmowy z Sebastianem trzeba wybrać opcję dialogową, która wprost wyraża chęć nauczenia się wspomnianego właśnie czaru.

Crucio w Hogwarts Legacy

Cruciatus to silne zaklęcie, którego skutkiem jest potworny ból, nieprowadzący jednak do śmierci ofiary. Crucio w Hogwarts Legacy zadaje obrażenia i paraliżuje wroga, obezwładniając go na jakiś czas. Aby pozyskać to zaklęcie do swojej kolekcji, należy wziąć udział w misji pobocznej „W cieniu nauki” (wymagany 16 poziom postaci) i wraz z Sebastianem Sallowem oraz Ominisem Gauntem wybrać się do lochów w poszukiwaniu sekretnej komnaty. W pewnym momencie uczeń Slytherinu sam zaproponuje naukę tego zaklęcia.

W Hogwarts Legacy Crucio sieje ogromne spustoszenie.
W Hogwarts Legacy Crucio i pozostałe zaklęcia niewybaczalne potrafią siać ogromne spustoszenie.

Jak odblokować pozostałe zaklęcia niewybaczalne?

Pozostaje jeszcze ostatnie zaklęcie niewybaczalne – Imperius. Imperio pozwala na chwilowe przejęcie całkowitej kontroli nad umysłem przeciwnika, dzięki czemu będzie on walczył po naszej stronie. Po osiągnięciu 17 poziomu postaci można i tym razem dołączyć do Sebastiana – w zadaniu „W cieniu czasu” – aby nauczyć się zakazanego zaklęcia.

Co grozi za korzystanie z zaklęć niewybaczalnych?

Wiemy już, jak zdobyć wszystkie trzy zaklęcia niewybaczalne w Hogwarts Legacy. Pozostaje jednak pytanie: skoro są one zakazane, co grozi za ich użycie? W świecie magii – zarówno w książkach, jak i w filmowej serii – karano ten postępek dożywociem w Azkabanie.

Odpowiedź w odniesieniu do gry jest dość prosta i trochę rozczarowująca. Studio Avalanche Software niestety nie zaimplementowało systemu moralności w swoim dziele, a co za tym idzie – rzucanie najbardziej okrutnych zaklęć nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji. Można zatem bez przeszkód używać w Hogwarts Legacy Avada Kedavra, Crucio i Imperio.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w grudniu 2022 roku, wcześniej tworzyła teksty tylko hobbystycznie. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Posiadaczka bardzo różnorodnego gustu i talentu do odnajdywania w każdej, nawet słabej, produkcji jasnych stron.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO