Hogwarts Legacy Alohomora – jak zdobyć zaklęcie i otwierać zamki?

| autor: Aleksandra Wosz | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Hogwarts Legacy Alohomora – jak zdobyć zaklęcie i otwierać zamki?

Sztuka otwierania wszystkich zamków bez użycia klucza, znana jedynie nielicznym, z pewnością przynajmniej raz w życiu przydałaby się każdemu przeciętnemu człowiekowi. Niestety, nie należymy do świata magii. Tylko czarodzieje znają proste zaklęcie, które pokonuje prawie wszystkie strzegące niedostępnych pomieszczeń zamki. Zwie się ono w Hogwarts Legacy Alohomora.

Okazuje się, że mamy szansę poczuć się jak czarodzieje dzięki najnowszej produkcji studia Avalanche Software. Mowa o Dziedzictwie Hogwartu, które przenosi graczy wprost do magicznego świata wymyślonego przez J.K. Rowling. W Hogwarts Legacy otwieranie zamków jest banalnie proste dzięki zaklęciu Alohomora, a zamkniętych pomieszczeń i przejść w tej grze nie brakuje. 

A zatem jak otwierać zamki w Hogwarts Legacy? Przydatne w tym przypadku zaklęcie Alohomora zdobywamy podczas wykonywania jednej z misji. W niniejszym tekście podajemy wszystkie szczegóły związane z tym czarem – nie tylko, jak się go nauczyć i jak się nim posługiwać, ale także jak go ulepszyć.

Spis treści:

Jak zdobyć zaklęcie Alohomora oraz jego ulepszenia?

Już podczas pierwszej eksploracji gmachu Szkoły Magii i Czarodziejstwa można natknąć się na pomieszczenia zabezpieczone kłódkami poziomu pierwszego, drugiego lub trzeciego. Aby dostać się za owe tajemnicze drzwi, wymagane jest zaklęcie. Nie należy zrażać się liczbą ominiętych zamków, ponieważ w Hogwarts Legacy Alohomora odblokowywana jest dopiero z czasem – przy okazji głównej fabuły gry.

Aby zatem nasz bohater poznał zaklęcie Alohomora, umożliwiające w Hogwarts Legacy otwieranie zamków poziomu pierwszego, należy wykonać quest główny „Księżycowa niedola woźnego”. W tym rozdziale woźny szkoły Gladwin Moon uczy nas czaru otwierającego drzwi do strzeżonej części placówki, która nie jest dostępna dla uczniów. Tam nasze zadanie stanowi zebranie księżyców z zagadkowych statuetek Demimoza.

W Hogwarts Legacy Alohomora to zaklęcie, które zdobywamy podczas zadania z posążkami Demimoza.
W Hogwarts Legacy Alohomora to zaklęcie, które zdobywamy podczas zadania z posążkami Demimoza.

Po dostarczeniu woźnemu posążków zadanie się kończy, ale jednocześnie rozpoczyna się misja poboczna „Człowiek za księżycami”. Jej głównym celem jest zebranie i dostarczenie woźnemu kolejnych księżyców, które ukryte są na całej mapie i dostępne do zgarnięcia wyłącznie nocą. Przekazanie Moonowi najpierw 9, a potem 13 figurek odblokowuje odpowiednio drugi oraz trzeci poziom zaklęcia Alohomora w Hogwarts Legacy.

Jak zdobyć kolejne ulepszenia zaklęcia Alohomora w Hogwarts Legacy (w skrócie):

  • Poziom 1 zamków: ukończ zadanie główne „Księżycowa niedola woźnego”.
  • Poziom 2 zamków: zanieś woźnemu Gladwinowi Moonowi 9 księżyców Demimoza (misja poboczna „Człowiek za księżycami”).
  • Poziom 3 zamków: zanieś woźnemu Gladwinowi Moonowi następne 13 księżyców Demimoza (misja poboczna „Człowiek za księżycami”).

Jak otwierać zamki w Hogwarts Legacy?

W Hogwarts Legacy otwieranie zamków nie jest skomplikowane i polega na prostej minigrze. Aby otworzyć przejście, należy podejść do kłódki, a następnie wcisnąć przycisk interakcji, rzucając tym samym Alohomorę. Wtedy uruchomi się mechanizm, w którym naszym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego ustawienia pierścieni.

To mechanizm, który musimy rozpracować, jeśli chcemy dowiedzieć się, jak otwierać zamki w Hogwarts Legacy.
To mechanizm, który musimy rozpracować, jeśli chcemy dowiedzieć się, jak otwierać zamki w Hogwarts Legacy.

Duży zewnętrzny pierścień odpowiada za znajdujące się w prawym dolnym rogu elementy. Obracając go powoli, natrafimy na miejsce, w którym elementy zaczną się poruszać. Będzie to odpowiednie ustawienie. Wewnętrzna obręcz powiązana jest z elementami znajdującymi się pośrodku. Analogicznie należy obracać pierścieniem, aby odnaleźć miejsce, w którym centralne elementy zaczną pracować.

Wskazówka, jak poruszać obręczami, wyświetli się w dole ekranu – będzie się różnić w zależności od tego, czy gramy na konsoli, czy na komputerze.

W Hogwarts Legacy Alohomora to bardzo przydatne zaklęcie – niezbędne w przypadku entuzjastów przechodzenia growych produkcji na sto procent. Nawet jeśli ktoś nie ma zamiaru odkrywać wszystkich sekretów, jakie gra ma do zaoferowania, z pewnością wielu graczom niemałą satysfakcję sprawi dowiedzenie się, co znajduje się za niedostępnymi tajemniczymi drzwiami. Tym samym wiedza, jak otwierać zamki w Hogwarts Legacy, jest – można powiedzieć – uniwersalna.


Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w grudniu 2022 roku, wcześniej tworzyła teksty tylko hobbystycznie. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Posiadaczka bardzo różnorodnego gustu i talentu do odnajdywania w każdej, nawet słabej, produkcji jasnych stron.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO