Hogwarts Legacy 2 – szykujcie się na przesyłkę z Hogwartu

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Hogwarts Legacy 2 – szykujcie się na przesyłkę z Hogwartu

Jeśli liczyliście na to, że Hogwarts Legacy nie będzie jedynym powrotem do wspaniałego uniwersum Harry’ego Pottera, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Hogwarts Legacy 2 prawdopodobnie powstaje – póki co wskazują na to jedynie plotki, ale można było się tego spodziewać, biorąc pod uwagę ogromny sukces Hogwarts Legacy. Szykujcie się więc na przesyłkę z Hogwartu!

Hogwarts Legacy 2 podobno powstaje

Użytkownik platformy X (dawniej Twitter) o nicku MyTimeToShineH poinformował, że według jego źródeł Hogwarts Legacy 2 powstaje. Za projekt ponownie odpowiedzialne ma być Avalanche Studio – autorzy pierwszej odsłony. Post z informacją znajdziecie poniżej. Warto wspomnieć, że jest to dość wiarygodne źródło. Niejednokrotnie profil ten udostępniał informacje, które później były potwierdzane.

Sukces Hogwarts Legacy to dobry znak

Jeśli powyższa informacja zostanie zweryfikowana pozytywnie, nie będzie to szczególnie dużym zaskoczeniem, bo (mimo kontrowersji związanych z J. K. Rowling – twórczynią uniwersum Harry’ego Pottera), Hogwarts Legacy sprzedało się w bardzo dużym nakładzie – 12 milionów egzemplarzy w dwa tygodnie od premiery. Gra zebrała przy tym bardzo wysokie oceny – na tę chwilę średnia w serwisie Metacritic wynosi 84% dla wersji na PlayStation 5, 83% dla wydania PC i 85% dla wersji Xbox Series X/S.

Po kilku miesiącach (5 maja) gra zadebiutowała na konsolach poprzedniej generacji (PS4 i Xbox One), gdzie też została przyjęta ciepło. W przygotowaniu jest jeszcze wersja na Nintendo Switch, której premiera zaplanowana jest na 14 listopada 2023 roku. Najpewniej również ona przyciągnie wielu nabywców.


Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO