Hellblade 2 – kiedy premiera? Nowy zwiastun wygląda bardzo efektownie

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Hellblade 2 – kiedy premiera? Nowy zwiastun wygląda bardzo efektownie

Fani czekający na Hellblade 2 mogą powoli szykować się na powrót do swojego ulubionego świata. Senua’s Saga: Hellblade 2 zadebiutuje w 2024 roku na PC oraz konsoli Xbox Series X/S. W oczekiwaniu na premierę zostaliśmy uraczeni kolejnym zwiastunem tytułu, który bez wątpienia pobudza apetyt na więcej.

Nowy zwiastun Hellblade 2

Wspomniana zajawka została opublikowana przy okazji imprezy The Game Awards 2023. Możemy na niej zobaczyć zarówno fragmenty przerywników filmowych, jak i gameplay, w tym eksplorację oraz walkę. Ta ostatnia nie wygląda, jakby przeszła wielką rewolucję względem jedynki. Powróci nawet runa przy biodrze bohaterki, która po naładowaniu pozwala na chwilowe spowolnienie czasu. Całość wygląda bardzo efektownie, zwłaszcza pod względem modeli postaci.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie – premiera Hellblade 2 będzie mieć miejsce w 2024 roku. Gra ukaże się tylko na Xbox Series X/S oraz PC.

Dziennik z podróży na Islandię

Na początku 2023 roku, aby przygotować fanów na premierę Hellblade 2, ekipa ze studia Ninja Theory rozpoczęła publikację serii dzienników deweloperskich, obrazujących proces twórczy. Pierwszy odcinek skupiał się na tym, jak brytyjska ekipa budowała świat Senua’s Saga: Hellblade II w oparciu o prawdziwe lokacje na Islandii. Skanowali oni teren wyspy za pomocą kamer umieszczonych na dronach, a następnie przenosili je do gry za pomocą techniki fotogrametrii.

Łącznie przedstawiciele studia Ninja Theory spędzili na Islandii 11 dni i odwiedzili 21 różnych miejsc. Samo dotarcie na wyspę okazało się dość problematyczne. Przed startem prac wybuchła pandemia COVID-19, która zamroziła możliwość podróży na pewien czas. Nie tylko zmusiła ona twórców Senua’s Saga: Hellblade II do pracy zdalnej, lecz również do skorzystania z pomocy lokalnego fotografa, który przygotował wstępne materiały.

Hellblade 2 prezentuje rewolucyjne animacje twarzy

W Senua’s Saga: Hellblade II nie tylko teren ma się prezentować tak realistycznie, jak to tylko możliwe. Jednym z celów ekipy Ninja Theory jest również wyniesienie animacji twarzy w czasie rzeczywistym na nowym poziom. Takie stwierdzenie pojawiło się przynajmniej w opisie poniższego zwiastuna tytułu, który został zaprezentowany przy okazji imprezy Game Developers Conference 2023 odbywającej się w San Francisco.

Nie da się ukryć, że efekt, który możemy zaobserwować na rzeczonym trailerze, jest niemalże fotorealistyczny. Udało się go osiągnąć dzięki technologii MetaHuman napędzanej przez silnik Unreal Engine, na którym tworzone jest Senua’s Saga: Hellblade II. Twórcom udało się dokładnie przenieść mimikę twarzy Meliny Juergens, czyli niemieckiej aktorki wcielającej się w postać Senuy od pierwszej części, na wirtualny model bohaterki.

W tym momencie możemy zadać sobie pytanie, czy ta technologia na dłużej zagości w branży gier, czy stanie się jedynie chwilową ciekawostką, jak MotionScan znany z L.A. Noire? Na ten moment jest za wcześnie na odpowiedź. MetaHuman ma jednak jedną znaczącą przewagę nad MotionScanem – animacje twarzy nie odbiegają tak wyraźnie od animacji reszty ciała.

Saga Senuy w Hellblade 2

Główną bohaterką Senua’s Saga: Hellblade II, podobnie zresztą jak pierwszej części, będzie Senua, celtycka wojowniczka, która, jak już wspomnieliśmy na wstępie, cierpi na chorobę psychiczną. Poznajemy ją, gdy przybywa na tajemniczą wyspę, by stoczyć walkę o duszę swojego ukochanego, zamordowanego podczas najazdu wikingów.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO