Fani wielkich robotów powinni zagrać w tego shootera

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Fani wielkich robotów powinni zagrać w tego shootera

Hawken Reborn to coś dla fanów wielkich robotów. Nie jest to pierwszy raz, kiedy spotykamy się z marką Hawken. Pierwsza odsłona serii pojawiła się w 2012 roku na PC i była rozwijana przez dwa lata. Następnie w roku 2016 została wydana na PlayStation 4 oraz Xboxa One. Niedługo pojawi się nowa odsłona, również darmowa. 505 Games odpowiedzialne za stworzenie gry opublikowało pierwszy zwiastun, informacje oraz wymagania sprzętowe.

Hawken Reborn – wymagania sprzętowe

Na ten moment dostępne są jedynie minimalne wymagania sprzętowe. Znajdziecie je poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe Hawken Reborn na PC

  • System operacyjny: Windows 7 (wersja 64-bitowa)
  • Procesor: Intel Core i5-4430 lub AMD FX-6300
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB lub AMD Radeon R7 370 2GB
  • DirectX: wersja 11
  • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni


Kiedy premiera Hawken Reborn?

Hawken Reborn zadebiutuje najpierw we wczesnym dostępie. Gra będzie aktywna od 17 maja 2023 roku jedynie na PC. W Steam Early Access pozostać ma przez 18 miesięcy, ale tylko pod warunkiem, że jej rozwój będzie przebiegać zgodnie z planem. Twórcy chcą, aby społeczność graczy brała czynny udział w powstawaniu gry – ich zdaniem jest to kluczowe dla zapewnienia odpowiedniej jakości. Hawken Reborn ma pozostać grą darmową również po wyjściu z fazy wczesnego dostępu.

Czym jest Hawken Reborn?

W odróżnieniu od pierwowzoru Hawken Reborn skupi się na współpracy graczy zamiast na rywalizacji – przynajmniej początkowo. Jest to strzelanina FPP o charakterze PvE (Player vs Environment). Ważnym aspektem rozgrywki ma być tryb kooperacji. Na początek dostępnych jest sześć misji fabularnych, dodatkowe zadania, które można wykonywać dowolną ilość razy, oraz pięć modyfikowalnych mechów. Z czasem zawartość zostanie rozbudowana.

Akcja Hawken Reborn rozgrywa się na planecie Illal, mającej niegdyś służyć ludzkości za nowy utopijny dom. Zamiast tego stała się ona jednak miejscem zniszczonym przez chciwość. Eksploatowanie powierzchni skończyło się wybuchem plagi o nazwie Giga. Teraz co najmniej połowa planety jest wyniszczona, a naszym zadaniem – jako najemnika – jest odkrycie prawdy. Przy okazji zdobędziemy sławę i mocno się wzbogacimy.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO