Gwent: Rogue Mage – premiera nowej gry w świecie Wiedźmina

| autor: Adam Adamczyk | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gwent: Rogue Mage – premiera nowej gry w świecie Wiedźmina

Miłośnicy Gwinta, czyli gry karcianej z uniwersum Wiedźmina, mają powody do radości. Jakiś czas temu studio CD Projekt RED zapowiedziało dodatek do produkcji Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, który został stworzony z myślą o pojedynczym graczu.

DLC nosi nazwę Gwent: Rogue Mage (Gwint: Mag Renegat) i jest już dostępne. Dodatek wyceniono na 35,99 złotych (wersja Steam).

Warto zaznaczyć, że DLC, które na dobrą sprawę można traktować jako osobną grę, jest dostępne zarówno na PC, jak i na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Gwent: Rogue Mage – fabuła

CD Projekt RED od jakiegoś czasu pracował nad tajemniczym projektem „Złoty Nekker”. Teraz już wiadomo, że jest nim samodzielny dodatek do Gwinta. DLC opowiada historię maga Alzura, który był odpowiedzialny za tworzenie wiedźminów. Podczas rozgrywki dokonujemy wyborów moralnych na wzór tych z gier z serii Wiedźmin. Reżyser Maga Renegata powiedział też w wywiadzie, że tytuł bardziej skupia się na rozgrywce niż na narracji.

Rozgrywka w Gwent: Rogue Mage

Według Władimira Tortsowa, reżysera gry, rozgrywka w Magu Renegacie jest bliższa minigrze z trzeciej odsłony Wiedźmina niż z samodzielnego Gwinta. Nie jest to jednak kalka – zabawa została wzbogacona o wybrane mechaniki z Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Wraz z dokonywanym postępem gracz stopniowo otrzymuje dodatkowe karty do talii, aby nie przytłoczył go nadmiar informacji i mógł skupić się na grze, bez ciągłego dowiadywania się, co do czego służy dana karta.

Gwent: Rogue Mage rozgrywka

Gwent: Rogue Mage posiada elementy produkcji typu roguelike, co oznacza, że po porażce trzeba zacząć daną mapę od nowa. Na szczęście nawet po przegranej otrzymujemy możliwość zdobycia dodatkowej karty. Reżyser Gwinta ogłosił, że gra pozwala na około 30 godzin zabawy, co jest całkiem dobrym wynikiem jak na dodatek do gry karcianej.

Wersja zwykła i deluxe Gwent: Rogue Mage

Oprócz podstawowej wersji, której koszt zakupu wynosi wspomniane wcześniej 35,99 zł, można nabyć edycję Deluxe, w skład której wchodzą chociażby skórki. Cena takiego zestawu na Steamie to 71,98 zł.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Copywriter, miłośnik słowa pisanego i twórca tekstów traktujących o tematykach gamingowych i technologicznych. Prywatnie gitarzysta, kompozytor, gamer, fan armwrestlingu, natury i gotowania. Na co dzień współpracuje z GRY-OnLine.pl.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO