Subskrybujesz Netflixa? Już niedługo możesz zagrać w kultową serię gier

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Subskrybujesz Netflixa? Już niedługo możesz zagrać w kultową serię gier

Netflix coraz śmielej nęci swoich użytkowników ofertą gamingową. Już teraz za pomocą aplikacji mobilnej można uruchomić gry na Netflixie – przeszło 50 interesujących tytułów na smartfony i tablety, takich jak Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge czy Twelve Minutes, a ponadto trwają testy funkcji uruchamiania tych produkcji również na telewizorach. Ostatnio w sieci pojawiły się kolejne doniesienia, mogące zwrócić jeszcze większą uwagę miłośników elektronicznej rozrywki na Netfliksa. Według nich wkrótce do oferty streamingowego giganta ma trafić seria GTA, a przynajmniej jakiś jej przedstawiciel.

Starsze części czy nowa produkcja?

Jak podaje strona internetowa gazety The Wall Street Journal (vide RockstarINTEL), przedstawiciele Netfliksa prowadzą rozmowy z firmą Take-Two, czyli wydawcą kultowego cyklu trzecioosobowych gier akcji z otwartym światem. Chodzi o „plany wydania gry z popularnej serii Grand Theft Auto”. Zwrot jest dość enigmatyczny i wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę oznacza.

Po pierwsze, może on wskazywać na dodanie którejś z istniejących już części GTA do oferty Netfliksa. Na urządzeniach mobilnych można już zagrać w wiele jej odsłon, na czele z Vice City oraz San Andreas. Warto też przypomnieć, że w planach jest wydanie na smartfonach i tabletach kontrowersyjnej zremasterowanej trylogii Grand Theft Auto, w skład której, prócz wymienionych wyżej dwóch produkcji, wchodzi także GTA III. Być może to o tę pozycję zabiegają przedstawiciele streamingowego giganta.

Po drugie, istnieje również szansa, że pod skrzydłami Netfliksa może powstać zupełnie nowa produkcja sygnowana marką GTA. Raczej na pewno byłaby to jakaś mniejsza odsłona, będąca w stanie zarówno przyciągnąć nowych abonentów samym tytułem, jak i podsycić ich apetyty na nadchodzące GTA VI.

Czekamy na potwierdzenie 

Pamiętajcie jednak, że są to jedynie spekulacje. Miejmy nadzieję, że zostaną one rozwiane wcześniej niż później i faktycznie jakaś gra z serii GTA pojawi się w aplikacji Netfliksa. Z pewnością byłaby to miła niespodzianka i kolejny pretekst, by spędzić kilka miłych chwil, wcielając się w któregoś z bohaterów uznanego cyklu studia Rockstar.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO