GTA 5 za darmo – czy gra jest już dostępna bez opłat?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
GTA 5 za darmo – czy gra jest już dostępna bez opłat?

GTA 5 należy do największych hitów rynku gier. Popularność tej produkcji musi robić duże wrażenie, zwłaszcza że w przeciwieństwie do innych topowych tytułów, takich jak Fortnite czy Call of Duty: Warzone, produkcja od studia Rockstar Games jest płatna, co w oczywisty sposób ogranicza jej grono odbiorców. Ale może istnieje jakaś furtka, pozwalająca pobrać i zainstalować GTA 5 za darmo? W niniejszym artykule przyglądamy się tej kwestii. Odpowiadamy na pytanie, czy da się zdobyć GTA 5 za darmo, oraz przedstawimy inne związane z tym tematy.

Spis treści:

Darmowe GTA 5 – czy da się pobrać grę za darmo?

W chwili pisania tego artykułu żaden z cyfrowych i fizycznych sklepów nie oferuje GTA 5 za darmo. Tym samym niemożliwe jest legalne zdobycie gry bez żadnych opłat – chyba że w ramach prezentu od kogoś bliskiego.

W sklepach fizycznych można znaleźć jedynie Premium Edition, którą w najlepszym razie – dzięki dobrej zniżce – kupimy za mniej niż 100 złotych. Jest to wciąż nie lada gratka w porównaniu z cenami w cyfrowej dystrybucji, ponieważ na początku grudnia 2022 roku cena za GTA 5 w PlayStation Store wynosiła 169 złotych. Tyle samo kosztuje GTA 5 na PC w cyfrowym sklepie producenta, czyli firmy Rockstar Games.

GTA 5 za darmo

Czy GTA Online jest za darmo?

GTA Online również nie jest dostępne za darmo. Jeżeli zależy nam tylko na rozgrywce wieloosobowej, możemy kupić sam pakiet Grand Theft Auto Online, dostępny w sprzedaży od 15 marca 2022 roku. Nie zawiera on kampanii dla pojedynczego gracza, ale za to jego standardowa cena stale wynosi mniej niż 100 złotych.

Co z GTA 5 za darmo w Epic Games Store?

Jeśli śledzicie temat dostępności gangsterskiej gry Rockstara, to z pewnością pamiętacie, że GTA 5 było oferowane, jako darmowa gra w Epic Games Store w dniach od 14 do 21 maja 2020 roku. Ta oferta została definitywnie zakończona i nic nie zapowiada jej powrotu.

Tego typu okazje są wynikami umów między Epic Games Store a producentami gier. W przytoczonym przypadku sklep zdecydował się zapłacić Rockstar Games wielomilionową sumę, aby zaoferować swoim klientom GTA V za darmo. Powtórzenie takiej akcji wiązałoby się z dużymi kosztami.

GTA 5 za darmo na telefonach?

Niestety smartfony też nie przychodzą tu nam z pomocą. Wciąż czekamy na premierę mobilnej wersji GTA 5, więc o dostępie za free tym bardziej można tylko marzyć. Nasze nadzieje, że gra pojawi się na urządzeniach mobilnych podgrzewa fakt, iż inne tytuły z serii (GTA: San Andreas i GTA: Vice City) zadebiutowały już na tych platformach – oczywiście w płatnej dystrybucji.

Czy jest jeszcze szansa na GTA 5 za darmo?

Z pewną dozą ostrożności można założyć, że kiedyś piąta odsłona gangsterskiej serii pojawi się jeszcze w darmowej dystrybucji. Wtedy też będziemy mogli poinstruować Was, jak pobrać i zainstalować GTA 5 za darmo. 

Ten optymizm bierze się z tego, iż GTA 5 jest produkcją nastawioną także na rozgrywkę online, a jej twórcy zarabiają na sprzedaży waluty wewnątrz gry (tzw. Shark Cards). To oznacza, że w pewnym momencie Rockstar Games może uznać, że lepiej jest udostępnić GTA V za darmo i w ten sposób zwiększyć grono osób gotowych płacić za wirtualną walutę.

Jak zainstalować GTA 5 za darmo?

Poza tym kolejna odsłona serii Grand Theft Auto jest już w produkcji. Twórcy mogliby więc udostępnić GTA 5 za darmo w nadziei, że w ten sposób zwiększą liczbę graczy zainteresowanych premierą GTA 6. Na razie jednak nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić rynek i wyszukiwać najkorzystniejsze oferty, umożliwiające zabawę w wirtualnej gangsterskiej rzeczywistości.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.5/5 - (52 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO