Wieloosobowe gry na imprezę na konsolę, komputer lub telefon

| autor: Ekipa Komputronik | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wieloosobowe gry na imprezę na konsolę, komputer lub telefon

Lada moment zawita do nas nowy rok. Wraz z nim impreza sylwestrowa. Zebraliście już grono znajomych. Kupiliście przekąski dla gości. Ostrzegliście sąsiadów o możliwym hałasie w nocy. To teraz czas zebrać pomysły na gry i zabawy, którymi umilicie wieczór, noc, poranek. Zebrałem najciekawsze gry na imprezę na 2 osoby lub więcej, abyście mieli z czego wybierać. Miłego czytania!

Najlepsze gry na imprezę, które testowałem ze znajomymi:

 • Just Dance 2021 – gra taneczna do 6 osób
 • To jesteś Ty! – gra na imprezę na PlayStation
 • Super Mario Party – gra na imprezę na Nintendo Switch
 • Czółko – gra na imprezę na telefon lub tablet
 • Gang Beasts – zabawna gra wieloosobowa
 • Keep Talking and Nobody Explodes – bombowa gra na imprezę

Zobacz także: Gry na 2 osoby na jednym komputerze – TOP 10

Just Dance 2021 – gra taneczna do 6 osób

 • Na czym zagrasz? Platformy: PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, Google Stadia
 • Gra płatna

Jedenasta już odsłona popularnej serii muzyczno-tanecznej od Ubisoftu, która oferuje ponad 40 piosenek największych gwiazd muzyki pop, a także wiele zróżnicowanych trybów rozgrywki dla wielu osób. Sprawdzony przez lata model rozgrywki pozostaje w JD2021 taki sam. Na początku wybieramy jedną z dostępnych piosenek.

W trakcie piosenki na ekranie zaczną wyświetlać się ruchy, które należy naśladować w rytm muzyki. Im lepiej wykonamy ruch, tym więcej punktów dostaniemy.

Do śledzenia ruchów graczy gra wykorzystuje kontrolery ruchu lub dedykowaną aplikację smartfonową. Szczególnie ciekawa jest ta druga opcja, bo z telefonem jako kontrolerem może grać do 6 graczy jednocześnie.

Dzięki tej produkcji mamy możliwość zatańczyć do takich popularnych utworów jak:

 • Dance Monkey – Tones And I
 • Juice – Lizzo
 • all the good girls go to hell – Billie Eilish

i kilkadziesiąt innych. Dzięki usłudze Just Dance Unlimited możemy powiększyć tę listę kilkudziesięciu piosenek do ponad 600.

To jesteś Ty! – gra na imprezę na PlayStation

 • Platformy: PS4, PS5 (gra wymaga zainstalowania aplikacji na urządzeniu z Androidem lub iOS)
 • Gra płatna

Towarzyska gra quizowa stworzona z myślą o PlayStation 4. Produkcja korzysta z mobilnej aplikacji PlayLink, więc każdy z uczestników musi mieć do dyspozycji smartfon lub tablet z systemem Android albo iOS. Podstawowym celem zabawy jest lepsze poznanie uczestników gry. Produkcja nie stawia przed graczami skomplikowanych wyzwań zręcznościowych i wymaga od nich jedynie podstawowych umiejętności posługiwania się smartfonem.

Podczas rozgrywki odpowiadamy na ponad 1000 pytań dotyczących innych osób. Od czasu do czasu wykonujemy również zdjęcia lub proste rysunki.

Choć produkcja jest kojarzona z grą lokalną przy jednym telewizorze to udostępnia również możliwość rozgrywki sieciowej.

Super Mario Party – gra na imprezę na Nintendo Switch

 • Platformy: Nintendo Switch
 • Gra płatna

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier zręcznościowych opracowana przez wewnętrzny zespół firmy Nintendo, specjalnie z myślą o konsoli Nintendo Switch.

Super Mario Party jest kompilacją rozmaitych minigier.

Znalazło się tu miejsce zarówno na pozycje, które pojawiły się już w poprzednich odsłonach, jak i na zupełnie nowe. Wśród tych nowych prym wiodą gry wykorzystujące tryb Toad’s Rec Room, pozwalający na rozgrywkę na dwóch konsolach jednocześnie, układając urządzenia obok siebie tworzymy jeden wspólny ekran.

Czółko – gra na imprezę na telefon lub tablet

 • Czółko zagrasz to gra na: telefon lub tablet z Androidem, iPhone, iPad
 • Gra darmowa (ograniczona wersja)

Czółko to odmiana klasycznej gry imprezowej, w której każdy gracz wypisywał na kartce nazwę postaci lub zwierzęcia i przyklejał ją na czoło drugiej osobie. Ta musiała odgadnąć kim jest zadając pozostałym odpowiednie pytania.

gra na imprezę na telefon

Zdjęcie: Aplikacja Czółko w sklepie Google Play

Wariant elektroniczny jest zdecydowanie bardziej urozmaicony. Do wyboru mamy tysiące haseł z dziesiątki kategorii.

Zasady gry Czółko na telefon są banalne – pierwszy gracz przykłada sobie do czoła smartfon, na którym pojawiać się będzie hasło. Reszta towarzystwa stara się sprawić, by gracz je odgadł.

Do wyboru są następujące tryby gry:

 • Opowiadanie – grupa ma 30 sekund na to, by przekazać ustnie graczowi jak najwięcej szczegółów dotyczących hasła
 • Pokazywanie – grupa ma 90 sekund na to, by zaprezentować hasło bez używania słów. Można odgrywać scenki, posługiwać się rekwizytami itd.
 • Rysowanie – grupa ma 75 sekund na narysowanie graczowi najlepszej podpowiedzi
 • Nucenie lub śpiewanie – opcja dostępna tylko w niektórych kategoriach. W ciągu 45 sekund grupa stara się zanucić melodię, ukazanej na ekranie, piosenki.

Oprócz opisanych wyżej trybów mamy możliwość wzięcia udziału w wyzwaniu, czyli próbie odgadnięcia jak największej ilości haseł w ciągu 2 minut.

Gang Beasts – zabawna gra wieloosobowa

 • W Gang Beasts zagrasz na: PC, Steam, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Gra płatna

Dedykowana głównie rozgrywce wieloosobowej zabawna zręcznościówka, będąca nietypowym rodzajem bijatyki, kładącą nacisk na fizykę ruchu postaci.

W grze przejmujemy kontrolę nad nieco pokracznymi postaciami, a celem zabawy jest rywalizacja z przeciwnikami poprzez walkę wręcz, zrzucanie z rozmaitych platform czy wpychanie na pułapki.

To z pozoru proste zadanie wymaga nie lada sprytu i umiejętności, gdyż nieco za bardzo przesadzona fizyka ruchu postaci powoduje liczne problemy z bezwładnością ciał.

Podobnym tytułem i jedną z najpopularniejszych gier 2021 jest Among US. Dowiedz się więcej: Among Us – dlaczego ta gra jest tak popularna? Jak grać, aby wygrywać?

Keep Talking and Nobody Explodes – bombowa gra na imprezę

 • Platformy: PC, Steam, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Android
 • Gra płatna

Jest to niezwykła kooperacyjna gra logiczna, w której zadaniem gracza jest rozbrojenie bomby według poleceń korzystającego z instrukcji współgracza.

Podczas zabawy jeden z graczy wciela się w rolę sapera, który zasiada przed komputerem z zadaniem rozbrojenia tykającej bomby złożonej z wielu zróżnicowanych modułów. Drugi gracz ma za zadanie przekazywać saperowi wytycznych co do kolejnych podejmowanych działań, aczkolwiek nie może widzieć co saper robi przy bombie. Powodzenie akcji zależy tylko od sprawnej komunikacji sapera i jego pomocników.

Najlepsze gry na imprezę – podsumowanie

To były najlepsze gry towarzyskie, w które grałem ze znajomymi i które mogę Wam z czystym sercem polecić. Pozostaje mi tylko życzyć Wam miłej zabawy.

Autorem artykułu jest Robert Andrzej Jankowski

Zastanawiasz się, czy kupić Nintendo? Zobacz:
Nintendo Switch: którą wersję wybrać? Porównanie 2024

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO