Gran Turismo 7 na PC – czy doczekamy się tej wersji?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gran Turismo 7 na PC – czy doczekamy się tej wersji?

Gran Turismo istnieje niemal tak długo, jak samo PlayStation. Premiera każdej kolejnej odsłony to wielkie wydarzenie w branży. Najnowsza część, czyli Gran Turismo 7, pomogła serii sprzedać się w ponad 90 milionach egzemplarzy. To ogromny sukces, a przecież gry Polyphony Digital nigdy nie wyszły poza konsole Sony. I tak najwidoczniej pozostanie – studio nie pracuje nad wersją Gran Turismo 7 na PC.

Gran Turismo 7 na PC prawdopodobnie się nie pojawi

W listopadzie ubiegłego roku Kazunori Yamauchi, czyli ojciec serii Gran Turismo, przyznał, że możliwość powstania wersji PC najnowszej odsłony serii symulatorów wyścigowych jest brana pod uwagę. Wychodzi jednak na to, że na tym koniec.

Studio Polyphony Digital nie rozpoczęło prac nad portem, choć jego przedstawiciel wciąż nie wyklucza, że kiedyś może to nastąpić. Szanse na powstanie Gran Turismo 7 na PC nie są zerowe.

Dlaczego Gran Turismo 7 na PC nie powstaje?

Warto w tym miejscu przypomnieć o plotkach, które mówiły, że gra trafi do usługi GeForce Now. Kilka z nich się sprawdziło, więc może i w tym przypadku będzie podobnie. Twórca gry w grudniu poprzedniego roku w wywiadzie przeprowadzonym z okazji finału Gran Turismo World w Monaco przyznał, iż tworzenie gry pod niezliczoną ilość konfiguracji sprzętowych jest znacznie bardziej problematyczne, niż projektowanie jej na jeden system, nawet jeśli mowa o dwóch różnych generacjach.

Na PlayStation 5 trudniej jednak o osiągnięcie wyższej jakości – czyli 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K. PC jako urządzenie o znacznie wyższym potencjale sprawia, że coś takiego byłoby możliwe. Jednocześnie sprzęt tego typu wymaga aktywnego wkładu użytkownika, który musi zadbać o odpowiednie sterowniki i ustawienia. W przypadku konsol nie ma podobnych komplikacji.

Przypomnijmy, że Gran Turismo 7 pojawiło się 4 marca 2022 roku jedynie na PlayStation 5 i PlayStation 4. Premierze towarzyszyło trochę kontrowersji, głównie z uwagi na nieprzyjazną ekonomię gry i wybrakowaną zawartość. Kolejne aktualizacje poprawiły jednak sytuację.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO