Gothic Remake – ruszyła przedsprzedaż gry

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gothic Remake – ruszyła przedsprzedaż gry

Od jakiegoś czasu czekamy na gruntownie odnowioną wersję klasyki gatunku RPG – Gothic Remake. Aktualnie gorącym tematem jest informacja, że za ścieżkę dźwiękową do nowego Gothica odpowiadać będzie Kai Rosenkranz, czyli twórca niezwykle klimatycznego soundtracku z oryginału. Co jeszcze wiemy o grze? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat wyczekiwanej premiery Gothic Remake.

Spis treści:

Gothica zna chyba każdy gracz

Gothic to jedna z najważniejszych gier z gatunku RPG. Dużą sympatię zyskała przede wszystkim na polskim rynku. Nic dziwnego, gdyż mimo pewnej toporności, to świetny tytuł z dobrze skonstruowanym światem. Do tego okraszony został zapadającym w pamięć polskim dubbingiem. Całości obrazu dopełnia wciągająca, dobrze napisana opowieść i zadania poboczne, które chce się wykonywać. To wszystko sprawiło, że Ghotic dumnie reprezentuje najlepsze stare gry komputerowe, będąc kultową grą dla wielu pokoleń graczy.

Fabuła nowego Gothica

Gothic Remake jest na wczesnym etapie produkcji, dlatego nie wiemy o tej grze zbyt wiele. Nie powinniśmy jednak spodziewać się większych zmian w fabule. Gra opowiada o królestwie Myrtany, które zostało najechane przez armię orków. Żeby móc zaopatrzyć swoich żołnierzy w potężne uzbrojenie, król Rhobar II wykorzystuje więźniów, aby ci wydobywali dla niego magiczną rudę.

Gothic Remake premiera
Tak prezentuje się na ten moment Gothic Remake

Żeby wszystko przebiegało bez zakłóceń, postanowiono zamknąć kopalnie pod magiczną kopułą. Coś jednak psuje szyki magom i ostatecznie bariera rozszerza się bardziej, niż planowano, i więzi nie tylko złoczyńców. Król zmuszony jest teraz negocjować ze skazańcami, dostarczając im wszystko, czego sobie życzą. Jako gracze wcielamy się w nowo przybyłego więźnia. Na naszych barkach spocznie więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Gothic Remake – co nowego względem oryginału?

Gothic Remake oprócz odrestaurowanej grafiki zaoferuje też całkiem nowy system walki. Ma on jednak bazować na tym, co znamy z oryginału. Tyczy się to zresztą całego projektu, który ma być wierny pierwowzorowi. Oznacza to, że będzie to RPG ukazujące akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W walce skorzystamy z różnego rodzaju oręża (miecz, kusza itp.). Zakupić je będziemy mogli od kowali, a innego typu przedmioty (np. lecznicze) od pozostałych sprzedawców.

W Gothicu będziemy jednak nie tylko walczyć. Twórcy duży nacisk położyli również na eksplorację niebezpiecznego świata gry. Musimy jednak uważać, aby nie udać się zbyt daleko – natrafimy bowiem na przeciwników, którzy mogą okazać się zbyt silni. Nowe obszary krainy otworzą się przed nami wraz z rozwojem postaci. Jednocześnie nic nie stanie na przeszkodzie, aby pójść, gdzie chcemy. Możemy jednak gorzko tego pożałować.

Warto zaznaczyć, że seria Gothic w dużej mierze opiera się na wyborach podejmowanych przez gracza. Począwszy od dialogów, w trakcie których wskazujemy kolejne kwestie, a kończąc na tym, do której frakcji dołączymy. To ostatecznie wpływa na zakończenie gry. Możemy się spodziewać, że tak samo będzie w nowej wersji.

Warto też zaznaczyć, że nad muzyką w Gothic Remake czuwa kompozytor, który stworzył oryginalną ścieżkę dźwiękową. Informacja została potwierdzona w poście na Twitterze, który znajdziecie poniżej.

W wiadomości czytamy, że do ekipy twórców dołączył Kai Rosenkranz. Próbka jego twórczości trafiła do najnowszego zwiastuna, który zadebiutował niecałe dwa tygodnie temu.

Zwiastun Gothic Remake

Twórcy opublikowali niedawno nowy zwiastun Gothic Remake. Nie pokazuje on niestety zbyt wiele – tak, jak wspomniano wcześniej, projekt jest na wczesnym etapie prac. Świeży materiał nie przynosi też choćby przybliżonej daty premiery. Możemy natomiast ocenić, czy twórcom udało się dobrze oddać klimat klasyki z 2001 roku. Nie wiemy, kiedy pojawi się Gothic Remake, ale jeśli chodzi o platformy, to wiadomo, że gra trafi na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Gothic Remake – cena w przedsprzedaży

Jeśli materiały prezentujące remake Gothica przypadły Wam do gustu i już na tym etapie wiecie, że chcecie mieć tę pozycję w swojej kolekcji, to w polskich sklepach, wśród których możemy wymienić Media Expert, RTV Euro AGD, czy Media Markt, a także w zagranicznych pokroju game.co.uk czy Amazon, pojawiła się możliwość składania zamówień przedpremierowych.

Gothic Remake opracowywany przez studio Alkimia Interactive wyceniono na 249 złotych, niezależnie od platformy.

W komunikacie dla serwisu GRYOnline.pl. polski dystrybutor Gothic Remake, firma PLAION Polska, poinformowała, że oferty te zostały przygotowane w porozumieniu z firmą THQ Nordic, czyli wydawcą produkcji. Jest to o tyle istotne, że na kartach produktu w poszczególnych sklepach jest podany (bardzo ogólny) termin premiery – 2023 rok. Wcześniej twórcy unikali tematu choćby przybliżonej daty debiutu swojego dzieła, tłumacząc, że „nie potrzebujemy kolejnego niedokończonego Gothica”. Innymi słowy, gra wyjdzie, kiedy będzie gotowa.

Gothic Remake – cena

Przytoczone wyżej oferty dotyczą pudełkowych kopii Gothic Remake. Jeśli preferujecie cyfrowe, to jak na razie musicie uzbroić się w cierpliwość. Ani na Steamie, ani w PlayStation Store i Microsoft Store jak na razie nie ma możliwości przedpremierowego zakupienia gry.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO