Gothic II trafi na nową platformę jeszcze w tym roku

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gothic II trafi na nową platformę jeszcze w tym roku

Nieco ponad tydzień temu posiadacze Nintendo Switch mogli wreszcie położyć swoje ręce na kultowym, szczególnie w naszym kraju, Gothicu. Jeśli jest jakaś odsłona z tej zacnej niemieckiej serii bardziej uwielbiana przez fanów, to jest to Gothic II. I okazuje się, że w niego również będzie można wkrótce zagrać na przenośnej konsoli twórców Mario i Zeldy.

Gothic II na Switchu jeszcze w tym roku

Firma THQ, posiadająca obecnie prawa do marki, podała, że Gothic II trafi na Switcha 29 listopada 2023 roku. Zostanie ona wydana w wersji Complete, czyli razem z rozszerzeniem Noc Kruka, które mocno zmieniło balans „podstawki” oraz dodało nowy wątek fabularny, przeplatający się z tym głównym.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzedniczki, również „dwójka” zaoferuje na konsoli firmy Nintendo pełną polską wersję językową. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich graczy w naszym kraju, którzy darzą rodzimy dubbing Gothica podobnym kultem, co same gry. Zwłaszcza mowa tu o roli Jacka Mikołajczyka, który wcielił się w Bezimiennego.

Choć Gothic II w wersji przeznaczonej na Nintendo Switch z grubsza pozostanie nienaruszony względem pecetowego wydania, to jednak nie zabraknie w nim pewnych usprawnień. Chodzi przede wszystkim o wygląd i działanie interfejsu, a także sterowanie, które w swojej oryginalnej formie raczej nie byłoby zbyt wygodne na konsoli.

Gothic 2 na Nintendo Switch w dwóch wydaniach

Gothic II Classic na Nintendo Switch można już kupować w ramach zamówień przedpremierowych. Występuje on w dwóch wersjach: pudełkowej i cyfrowej. Tę pierwszą można obecnie nabyć w oficjalnym sklepie THQ za 29,99 euro (około 138 złotych). Z kolei wydanie elektroniczne jest dostępne na platformie Nintendo eShop i zostało wycenione tak samo, jak „jedynka”. W Polsce przyjdzie nam za nie zatem zapłacić zapewne 129 złotych.


Przy okazji zobacz akcesoria do Nintendo SWITCH:


O czym opowiada Gothic 2?

Bezimienny zmierzy się ze smokami na Switchu już niedługo

Akcja Gothica II rozpoczyna się tuż po finale „jedynki”. Po pokonaniu Śniącego, Bezimienny zostaje zasypany gruzami. Utrzymywany przy życiu przez magiczny pancerz w końcu zostaje przeteleportowany przez Xardasa do jego nowej wieży. Tam nekromanta informuje go o nowych zagrożeniach. Magiczna Bariera upadła, lecz Górniczą Dolinę zaatakowały smoki. Nasz protagonista musi się zmierzyć zarówno z nimi, jak i ich poplecznikami. W tym celu spróbuje namówić paladynów stacjonujących w pobliskim mieście, by oddali mu Oko Innosa – magiczny amulet pozwalający rozmawiać ze smokami.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO