God of War Ragnarok otrzymał tryb fotograficzny

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
God of War Ragnarok otrzymał tryb fotograficzny

Po blisko miesiącu po debiucie God of War Ragnarok na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, gra otrzymała funkcję, na którą czekało wielu graczy. Mowa tu o trybie fotograficznym, który zadebiutował wczoraj. Umożliwia on artystyczne „wyżycie się” w przerwach między uśmiercaniem kolejnych hord przeciwników i rozwiązywaniem zagadek. Z grubsza przypomina rozwiązanie, które było obecne w poprzedniku. Ciekawi szczegółów? Zostały one podane we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation.

Narzędzia trybu fotograficznego w God of War Ragnarok

Przede wszystkim gracze otrzymali możliwość edytowania wyrazu twarzy wybranych bohaterów podczas robienia im zdjęcia. Mowa tu o Kratosie, Atreusie, Freji, Broku, Sindri, Tyrze, Angrbodzie, Thorze oraz Thrúd. To właśnie ta opcja ma szansę sprawić, że w Internecie pojawi się całe mnóstwo zabawnych screenów prezentujących postacie, których ekspresja nie do końca pasuje do sytuacji, w których się znajdują. Bądź jest na tyle dla nich nienaturalna, że tworzy się efekt komiczny. Przykład stworzyli sami członkowie studia Santa Monica. Oto on:

Można się domyślić, że Kratos i Atreus będą głównymi bohaterami większości fotografii wykonanych przez graczy.

Jeśli jednak nie jesteście zainteresowani tworzeniem memów i Waszym celem jest uzyskanie po prostu ładnego screena, którym można się później pochwalić na przykład na Instagramie bądź Twitterze, to do Waszej dyspozycji oddano wiele innych narzędzi. Dostosować można m.in. pole widzenia, ogniskową, głębię ostrości, migawkę, jasność, ziarnistość oraz generalną intensywność filtrów. Ponadto istnieje opcja dodania do stworzonego obrazka pewnych elementów, takich jak logo czy obramowanie.

God of War Ragnarok - tryb fotograficzny
Tryb fotograficzny pozwoli tworzyć takie cudeńka.

Rady jednego z twórców

Aby nieco ułatwić Wam tworzenie swoich zdjęć, Tim Ward, szef działu jakości w studiu Santa Monica, dał kilka wskazówek co do tego, jak korzystać z trybu fotograficznego. Polecił on, by nie bać się korzystać z pochylenia kamery, zwłaszcza podczas scen walki, by nadać im odpowiednią dynamikę, dobierać oświetlenie i nasycenie kolorów oraz być cierpliwym w dobieraniu kadrów. Dostosowując się do tego i samemu eksperymentując, z pewnością w końcu uda Wam się stworzyć kadr, który z dumą będziecie mogli zaprezentować publicznie bądź nawet powiesić na ścianie.

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO