God of War: Ragnarok wyjdzie jeszcze w tym roku. Co z wersją PC?

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
God of War: Ragnarok wyjdzie jeszcze w tym roku. Co z wersją PC?

Minęły dwa lata od pierwszej zapowiedzi God of War: Ragnarok, czyli piątej głównej odsłony kultowego cyklu trzecioosobowych gier akcji od studia Santa Monica, wydawanych przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł pierwotnie miał ukazać się w 2021 roku, lecz w wyniku różnych zawirowań, w tym problemów zdrowotnych aktora odgrywającego rolę Kratosa, tak się nie stało. Premierę przeniesiono na ten rok, ale z powodu braku konkretnych informacji gracze obawiali się, że może nastąpić kolejne opóźnienie. Na szczęście tak się nie stanie.

W sieci pojawił się nowy zwiastun God of War: Ragnarok. Poinformowano w nim, że produkcja zadebiutuje 9 listopada 2022 roku na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Rzecz jasna gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi). 

Fabuła God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok opowiada historię Kratosa, spartańskiego wojownika po dość traumatycznych przejściach, który po pokonaniu boga wojny Aresa zajmuje jego miejsce. Niestety zostaje on zdradzony przez Zeusa. W efekcie heros morduje cały grecki Panteon, na czele z jego przywódcą, który okazuje się być ojcem wojownika. 

Po tych wydarzeniach Kratos osiada w nordyckim Midgardzie, gdzie stara się odciąć od przeszłości. Znajduje żonę i rodzi mu się syn, Atreus. Niestety jego towarzyszka życia wkrótce umiera, a ostatnią rzeczą, o którą prosi jest to, by Kratos rozrzucił jej prochy na najwyższej górze wszystkich dziewięciu światów. Podczas wspólnej podróży z Atreusem, zorganizowanej w celu załatwienia tej sprawy, bohaterowie narażają się nordyckim bogom i inicjują wydarzenia, które prowadzą do Ragnaroku – wielkiej bitwy pomiędzy bogami i olbrzymami, mającej doprowadzić do końca świata. 

Nowa odsłona cyklu God of War rozpoczyna się w momencie, gdy do Midgardu dociera Wielka Zima (Fimbulvinter), poprzedzająca wspomniany kataklizm. Kratos stara się zrobić wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo synowi, któremu przeznaczone jest odegrać niebagatelną rolę w nadchodzącej awanturze.

Rozgrywka w God of War: Ragnarok

Model zabawy w God of War: Ragnarok ma stanowić rozwinięcie tego, co mieliśmy okazję zaobserwować w poprzedniej odsłonie. Akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Główny bohater przemierzy w towarzystwie syna kolejne lokacje pełne zagadek i przeciwników do pokonania, umiejscowione w różnych światach.

God of War Ragnarok

Eksterminować wrogów będziemy m.in. za pomocą ikonicznych Ostrzy Chaosu przyczepionych łańcuchami do przedramion Kratosa oraz topora o nazwie Lewiatan, posiadającego moce lodowe. Z kolei przed atakami skryjemy się za specjalną tarczą.

Na przestrzeni rozgrywki pojawi się opcja zdobywania nowego sprzętu oraz ulepszeń do niego. Będzie można również nabywać nowe zdolności dla bohatera i zwiększać jego potęgę.

Przedsprzedaż God of War: Ragnarok

Przedsprzedaż nowej odsłony God of War ma rozpocząć się 15 lipca. Jak na razie nie znamy dokładnych cen. Ujawniono za to, że produkt będzie dostępny w czterech edycjach:

God of War Ragnarok Launch Edition

God of War Ragnarok Launch edition

Podstawowe wydanie oferowane w ramach przedsprzedaży zawiera grę oraz dwa dodatkowe pancerze dla bohaterów. Mowa tu o Risen Snow Armor (dla Kratosa) oraz Risen Snow Tunic (dla Atreusa).

God of War Ragnarok Digital Deluxe Edition

God of War Ragnarok Digital Deluxe edition

God of War: Ragnarok Digital Deluxe Edition zaoferuje:

 • grę God of War: Ragnarok (w przypadku wydań fizycznych – na płycie)
 • Darkdale Armor dla Kratosa
 • Darkdale Attire dla Atreusa (strój)
 • Darkdale Blades Handles (uchwyty) dla Ostrzy Chaosu
 • Darkdale Axe Grip (uchwyt) dla Lewiatana (topora Kratosa)
 • ścieżkę dźwiękową God of War: Ragnarok
 • minialbum z grafikami koncepcyjnymi od wydawnictwa Dark Horse Comics
 • pakiet awatarów do PSN i motyw dla PS4

God of War Ragnarok Collector’s Edition

God of War Ragnarok Collectors edition

God of War: Ragnarok Collector’s Edition zaoferuje:

 • kod na God of War: Ragnarok, możliwy do zrealizowania w PSN (na PS4 i PS5)
 • steelbook (bez płyty)
 • 2-calowe rzeźby bliźniąt Vanir (ang. Vanir Twins) – styl ich wykonania ma przypominać figurki dołączone do edycji kolekcjonerskiej God of War z 2018 roku
 • zestaw krasnoludzkich kości
 • 16-calową replikę Mjolnira – młota, który będzie dzierżył Thor w God of War: Ragnarok
 • komplet cyfrowych dodatków z Launch Edition i Digital Deluxe Edition

Uwaga! Wydanie to nie zawiera fizycznej płyty.

God of War Ragnarok Jotnar Edition

God of War Ragnarok Jotnar edition

God of War: Ragnarok Jotnar Edition można określić jako bardziej ekskluzywną wersję kolekcjonerską. Prócz elementów opisanych wyżej zaoferuje ona:

 • 7-calową płytę winylową z dwoma utworami Beara McCreary’ego (kompozytora ścieżki dźwiękowej m.in. God of War i God of War: Ragnarok)
 • zestaw trzech przypinek (ang. pin) z wizerunkami sokoła, niedźwiedzia i wilka, mającymi symbolizować Faye, Kratosa oraz Atreusa
 • Legendarny Pierścień Draupnir, zapakowany w czerwoną, materiałową torebkę
 • zestaw kości Broka
 • płócienną mapę drzewa Yggdrasil, przedstawiającą wszystkie dziewięć światów z mitologii nordyckiej

W tym przypadku również musicie mieć na uwadze fakt, że wydanie to nie zawiera fizycznej płyty.

Jeśli chcecie dokładnie przyjrzeć się elementom obecnym w Collector’s Edition i Jotnar Edition, to zapraszamy Was do obejrzenia poniższego nagrania przygotowanego przez twórców. Otwierają oni na nim oba wydania.

Czy God of War: Ragnarok pojawi się na PC?

Osoby reagujące alergicznie na słowo „konsola” zapewne są ciekawe, czy istnieją plany wydania God of War: Ragnarok na PC. Jak na razie nic o tym nie wiadomo, a tytuł zmierza wyłącznie na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. 

Trzeba jednak pamiętać, że Sony ostatnimi czas zmieniło strategię biznesową i coraz chętniej wydaje swoje produkcje na komputerach osobistych, choć ze sporym opóźnieniem. Jednym z ostatnich tego typu portów była poprzednia odsłona cyklu God of War, która ukazała się na początku 2022 roku, niecałe cztery lata po oficjalnym debiucie na PlayStation 4. Biorąc to wszystko pod uwagę, istnieje spore prawdopodobieństwo, że za kilka lat również God of War Ragnarok ukaże się na „pecetach”.

Google News KTG

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej