Giovanni w Pokemon GO – jak znaleźć i pokonać szefa zespołu R?

| autor: Karolina Myślińska |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Giovanni w Pokemon GO – jak znaleźć i pokonać szefa zespołu R?

Giovanni Pokemon GO to odpowiednik ostatecznego bossa w grze. Nie tylko jego pokonanie jest niezwykle trudne – już samo doprowadzenie do spotkania z nim kosztuje graczy wiele wysiłku. Szef zespołu R to wymagający przeciwnik, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie drużyny przed walką.

Dzięki pokonaniu Giovanniego możemy otrzymać wiele atrakcyjnych nagród, a najbardziej pożądaną jest możliwość złapania legendarnego Pokemona w wersji Shadow. Od poniedziałku 14 listopada 2022 roku do zdobycia jest Shadow Mewtwo, czyli najpotężniejszy stworek w całej grze.

Spis treści:

Jak znaleźć Giovanniego w Pokemon GO?

  1. Stoczenie walki z Giovannim wymaga przede wszystkim ukończenia jednego z zadań fabularnych Special Research o nazwie Field Notes: Team GO Rocket. Na jego czwartym etapie gracz musi pokonać jednorazowo każdego z trzech liderów Zespołu R, czyli Arlo, Cliffa oraz Sierrę. Nagrodą za ukończenie tego etapu jest Super Rocket Radar, niezbędny w szukaniu Giovanniego.
  2. Następnie odblokowany zostaje etap piąty, w którym musimy odnaleźć i pokonać w walce Giovanniego. Dzięki wcześniej otrzymanemu radarowi widzimy na mapie, gdzie potencjalnie może się znajdować ten przeciwnik.

Należy jednak uważać, gdyż bardzo łatwo natknąć się na tak zwanych decoyi, czyli pomocników Giovanniego utrudniających dostęp do swojego szefa. Ich drużyny zawsze składają się z tych samych Pokemonów, z Shadow Bellsproutem na leadzie.

Najefektywniejszą metodą na znalezienie Giovanniego jest poczekanie, aż przyleci w balonie zespołu R.

Gdy mamy aktywny Super Rocket Radar, następny balon zawsze będzie zawierał właśnie tego przeciwnika. Oczywiście metoda ta wymaga od nas odczekania na odpowiednią godzinę. Zawalcz z Giovannim i pokaż, na co Cię stać. Poniżej znajdziesz szczegółowe wskazówki, jak pokonać Giovanniego.

Walka z Giovannim w Pokemon GO – kontry

Pierwszy Pokemon Giovanniego – Persian

Pierwszy Pokemon Giovanniego – Persian
Persian

Mimo że skład Giovanniego zmienia się co miesiąc, to jego lead jest zawsze taki sam. Stałym wyborem szefa zespołu R jest bowiem Persian, czyli stworek w zasadzie ikoniczny dla tej postaci. Persian jest Pokemonem typu normalnego, co czyni go szczególnie podatnym na typ walczący. Najlepszą kontrą będzie więc Lucario, Conkeldurr, Machamp lub Hariyama z atakami typu walczącego (Counter oraz Dynamic Punch/Focus Blast czy Aura Sphere w przypadku Lucario).

Warto pamiętać, by umieścić tego Pokemona na drugim lub trzecim miejscu w swojej drużynie. Po rozpoczęciu walki z Giovannim od razu dokonaj zmiany pierwszego stworka na wybraną kontrę Persiana. W ten sposób Pokemon przeciwnika zostanie zablokowany na kilka sekund, podczas których gracz będzie mógł zadawać mu obrażenia.

Drugi Pokemon Giovanniego – Nidoqueen/Steelix/Rhyperior

Drugi Pokemon Giovanniego – Nidoqueen/Steelix/Rhyperior
Nidoqueen, Steelix, Rhyperior

Drugim wyborem Giovanniego będzie jeden z trzech stworków: Nidoqueen, Steelix bądź Rhyperior. Jest to korzystny dla graczy line-up, gdyż wszystkie trzy opcje Pokemonów Giovanniego łączy ze sobą typ ziemny. Niezależnie więc od tego, jakiego Pokemona wybierze Giovanni, uniwersalną kontrą będzie typ wodny. Dobrymi przykładami są Kyogre bądź Swampert z wodnymi atakami.

Świetnymi kontrami na Nidoqueen są również: Mewtwo (Psycho Cut oraz Psychic/Psystrike), Garchomp (Mud Shot i Earthquake) czy galariański Darmanitan (Ice Fang i Avalanche).

Dobrymi kontrami na Steeliksa, oprócz wodnych, są też Pokemony ogniste, takie jak: Reshiram, Darmanitan czy Entei. Dla wszystkich trzech najlepszy zestaw ataków to Fire Fang i Overheat.

Jeśli zaś trafimy na Rhyperiora, warto użyć typu trawiastego. Dobrym wyborem może być Torterra (Razor Leaf i Frenzy Plant), Shaymin w formie Sky (trawiasty Hidden Power oraz Grass Knot/Energy Ball) czy Zarude (Vine Whip i Power Whip).

Trzeci Pokemon Giovanniego – Mewtwo 

Trzeci Pokemon Giovanniego – Mewtwo 
Mewtwo

Czas na najsilniejszego stworka Giovanniego, czyli Mewtwo. Jest to Pokemon typu psychicznego, a zatem jest wrażliwy na ataki typu duchowego, mrocznego i robaczego.

Proponowanymi kontrami są: Darkrai (Snarl i Dark Pulse), Yveltal (Snarl i Dark Pulse), Tyranitar (Bite i Crunch), Guzzlord (Dragon Tail i Brutal Swing) czy Hydreigon (Bite i Brutal Swing).

Brak proponowanych powyżej Pokemonów kontrujących drużynę Giovanniego nie jest oczywiście powodem do paniki. W pojedynku równie dobrze sprawdzą się inne stworki. Ważne jednak, żeby miały one odpowiednie typy i zestawy ataków. Wtedy z łatwością można pokonać szefa zespołu R i uzyskać Shadow Mewtwo.

Jak często można walczyć z Giovannim?

Walki z Giovannim są bardzo ograniczone przez mechanikę gry. Aby go spotkać, należy oczywiście ukończyć fabularną, dedykowaną mu misję, jednakże odnawia się ona tylko raz na miesiąc. Nie istnieje żaden inny sposób na pozyskanie Super Rocket Radaru, dlatego gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, oczekując następnego pojedynku z Giovannim.

Nagrody za wygraną walkę z Giovannim

Za pokonanie Giovanniego w walce gracz otrzymuje następujące nagrody:

  • 5000 Stardusta
  • Trzy zestawy przedmiotów, takich jak Max Revive czy Max Potion
  • Jajko 12-kilometrowe (jeśli przed walką gracz posiada wolne miejsce na jajko)
  • Szansę schwytania najpotężniejszego stworka w grze – Shadow Mewtwo

Oprócz tego każdy wygrany pojedynek z Giovannim zalicza się w postępach do zdobycia medalu Ultra Hero. Za pokonanie „bossa zespołu GO Rocket” 5 razy gracz otrzymuje spodnie oraz buty wzorowane na stylu przeciwnika. Za 20 wygranych możemy zaś zgarnąć rękawiczki i marynarkę. Niestety ostatni próg, czyli 50 zwycięskich potyczek, nie gwarantuje żadnej nagrody. Być może zmieni się to w przyszłości. Warto pamiętać, że obecnie niemożliwym jest zdobycie platynowego medalu w tej kategorii, gdyż nie było jeszcze tylu Super Rocket Radarów dostępnych do zdobycia.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Karolina Myślińska
Z wykształcenia medio- i groznawca. Wielka fanka franczyzy Pokemon. Może pochwalić się znajomością każdego z 905 stworków. Oprócz tego interesuje się filmami, serialami i digital paintingiem.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO