Giovanni w Pokemon GO – jak znaleźć i pokonać szefa zespołu R?

| autor: Karolina Myślińska | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Giovanni w Pokemon GO – jak znaleźć i pokonać szefa zespołu R?

Giovanni Pokemon GO po aktualizacji z 25 marca 2023 r. to odpowiednik ostatecznego bossa w grze. Nie tylko jego pokonanie jest niezwykle trudne – już samo doprowadzenie do spotkania z nim kosztuje graczy wiele wysiłku. Szef zespołu R to wymagający przeciwnik, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie drużyny przed walką.

Dzięki pokonaniu Giovanniego możemy otrzymać wiele atrakcyjnych nagród, a najbardziej pożądaną jest możliwość złapania legendarnego Pokemona w wersji Shadow. Od soboty 25 marca 2023 roku do zdobycia jest Shadow Regice, czyli najpotężniejszy stworek w całej grze.

Spis treści:

Giovanni Pokemon GO – Jak znaleźć?

  1. Stoczenie walki z Giovannim wymaga przede wszystkim ukończenia jednego z zadań fabularnych Special Research o nazwie Field Notes: Team GO Rocket. Na jego czwartym etapie gracz musi pokonać jednorazowo każdego z trzech liderów Zespołu R, czyli Arlo, Cliffa oraz Sierrę. Nagrodą za ukończenie tego etapu jest Super Rocket Radar, niezbędny w szukaniu Giovanniego.
  2. Następnie odblokowany zostaje etap piąty, w którym musimy odnaleźć i pokonać w walce Giovanniego. Dzięki wcześniej otrzymanemu radarowi widzimy na mapie, gdzie potencjalnie może się znajdować ten przeciwnik.

Należy jednak uważać, gdyż bardzo łatwo natknąć się na tak zwanych decoyi, czyli pomocników Giovanniego utrudniających dostęp do swojego szefa. Ich drużyny zawsze składają się z tych samych Pokemonów, z Shadow Bellsproutem na leadzie.

Najefektywniejszą metodą na znalezienie Giovanniego jest poczekanie, aż przyleci w balonie zespołu R.

Gdy mamy aktywny Super Rocket Radar, następny balon zawsze będzie zawierał właśnie tego przeciwnika. Oczywiście metoda ta wymaga od nas odczekania na odpowiednią godzinę. Zawalcz z Giovannim i pokaż, na co Cię stać. Poniżej znajdziesz szczegółowe wskazówki, jak pokonać Giovanniego.

Giovanni Pokemon GO – jakie ma pokemony (Marzec 2023)

Ekipa Giovanniego ulega zmianom z czasem, a obecnym czołowym członkiem jego zespołu jest Shadow Regice. Jeśli pokonasz tego pokemona, będziesz miał możliwość go schwytać.

Oto aktualna lista odpowiadająca na pytanie: jakie pokemony ma giovanni:

Ostatnie wydarzenie Team Go Rocket Takeover odbyło się 25 marca 2023 r., podczas którego skład Giovanniego zmienił się, obejmując między innymi Shadow Regice. Zaktualizujemy tę stronę, jeśli w przyszłości nastąpią dalsze zmiany.

Jak pokonać Giovanniego w Pokemon GO

Pokemon Giovanni to niezwykle potężny oponent w Pokemon Go, dlatego aby z nim zwyciężyć, musisz przygotować kilka potężnych kontrataków, które będą w stanie wykorzystać słabe strony jego zespołu.

Na początkową walki Giovanni zawsze wysyła na pole bitwy swojego rozpoznawalnego Pokemona, Persiana. Następnie drugi Pokemon, którego używa, jest losowo wybrany spośród trzech dostępnych. W końcowej fazie bitwy zmierzasz się z Shadow Regice.

Giovanni Pokemon GO runda 1

Pierwszy Pokemon Giovanniego – Persian
Persian

Pierwszy Pokemon Giovanniego – Persian

Mimo że skład Giovanniego zmienia się co miesiąc, to jego lead jest zawsze taki sam. Stałym wyborem szefa zespołu R jest bowiem Persian, czyli stworek w zasadzie ikoniczny dla tej postaci. Persian jest Pokemonem typu normalnego, co czyni go szczególnie podatnym na typ walczący. Najlepszą kontrą będzie więc Lucario, Conkeldurr, Machamp lub Hariyama z atakami typu walczącego (Counter oraz Dynamic Punch/Focus Blast czy Aura Sphere w przypadku Lucario).

Warto pamiętać, by umieścić tego Pokemona na drugim lub trzecim miejscu w swojej drużynie. Po rozpoczęciu walki z Giovannim od razu dokonaj zmiany pierwszego stworka na wybraną kontrę Persiana. W ten sposób Pokemon przeciwnika zostanie zablokowany na kilka sekund, podczas których gracz będzie mógł zadawać mu obrażenia.

Giovanni Pokemon GO runda 2

Nidoking, Kingler, Kingdra

Drugi Pokemon Giovanniego – Nidoking / Kingler / Kingdra

Drugim wyborem Giovanniego będzie jeden z trzech stworków: Nidoking, Kingler bądź Kingdra. Jest to niekorzystny dla graczy line-up, gdyż wszystkie trzy opcje Pokemonów Giovanniego są innego typu, pierwszy jest Trująco/Ziemny, drugi Wodny, a trzeci Smoczo/Wodny. W zależności od tego, jakiego Pokemona wybierze Giovanni, przygotowaliśmy dla was kontry na każdego z pokemonów.

Nidoking Kontry

Dobrymi kontrami na Nidokinga, który jest pokemonem trująco/ziemnym są pokemony Ziemne, Lodowe i Psychiczne. Proponowanymi kontrami są: Mewtwo (Psycho Cut oraz Psychic/Psystrike), Kyogre (Waterfall i Surf), Garchomp (Mud Shot i Earthquake), Glaceon (Ice Shard i Avalanche), Garchomp (Mud Shot i Earthquake), Espeon (Confusion i Psychic) czy galariański Darmanitan (Ice Fang i Avalanche).

Kingler Kontry

Dobrymi kontrami na Kinglera, który jest pokemonem wodnistym są pokemony Elektryczne i Ziemne. Proponowanymi kontrami są: Xurkitree (Thunder Shock i Power Whip), Zekrom (Charge Beam i Wild Beam), Raikou (Thunder Shock i Wild Charge), Electivire (Thunder Shock i Wild Charge), Roserade (Bullet Seed i Leaf Storm) czy Magnezone (Spark i Wild Charge).

Kingdra Kontry

Jeśli zaś trafimy na Kingdra, warto użyć typu Smoczego albo Wróżkowego. Proponowanymi kontrami są: Rayquaza (Dragon Tail i Outrage), Dialga (Dragon Breath oraz Draco Meteor), Salamence (Dragon Tail i Outrage), Garchomp (Dragon Breath oraz Draco Meteor), Dragonite (Dragon Breath oraz Draco Meteor) czy Gardevoir (Charm oraz Dazzling Gleam).

Giovanni Pokemon GO runda 3

Shadow Regice

Trzeci Pokemon Giovanniego – Shadow Regice

Czas na najsilniejszego stworka Giovanniego, czyli Shadow Regice. Jest to Pokemon typu lodowego, a zatem jest wrażliwy na ataki typu fizyczne, ogniste, kamienne i stalowe.

Shadow Regice Kontry

Proponowanymi kontrami są: Terrakion (Double Kick i Sacred Sword), Reshiram (Fire Fang i Fusion Flare), Metagross (Bullet Punch i Meteor Mash), Chandelure (Fire Spin i Overheat), Lucario (Counter i Aura Sphere) czy Conkeldurr (Counter i Dynamic Punch).

Brak proponowanych powyżej Pokemonów kontrujących drużynę Giovanniego nie jest oczywiście powodem do paniki. W pojedynku równie dobrze sprawdzą się inne stworki. Ważne jednak, żeby miały one odpowiednie typy i zestawy ataków. Wtedy z łatwością można pokonać szefa zespołu R i uzyskać Shadow Mewtwo.

Jak często można walczyć z Giovannim?

Walki z Giovannim są bardzo ograniczone przez mechanikę gry. Aby go spotkać, należy oczywiście ukończyć fabularną, dedykowaną mu misję, jednakże odnawia się ona tylko raz na miesiąc. Nie istnieje żaden inny sposób na pozyskanie Super Rocket Radaru, dlatego gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, oczekując następnego pojedynku z Giovannim.

Nagrody za wygraną walkę z Giovannim

Za pokonanie Giovanniego w walce gracz otrzymuje następujące nagrody:

  • 5000 Stardusta
  • Trzy zestawy przedmiotów, takich jak Max Revive czy Max Potion
  • Jajko 12-kilometrowe (jeśli przed walką gracz posiada wolne miejsce na jajko)
  • Szansę schwytania najpotężniejszego stworka w grze – Shadow Mewtwo

Oprócz tego każdy wygrany pojedynek z Giovannim zalicza się w postępach do zdobycia medalu Ultra Hero. Za pokonanie „bossa zespołu GO Rocket” 5 razy gracz otrzymuje spodnie oraz buty wzorowane na stylu przeciwnika. Za 20 wygranych możemy zaś zgarnąć rękawiczki i marynarkę. Niestety ostatni próg, czyli 50 zwycięskich potyczek, nie gwarantuje żadnej nagrody. Być może zmieni się to w przyszłości. Warto pamiętać, że obecnie niemożliwym jest zdobycie platynowego medalu w tej kategorii, gdyż nie było jeszcze tylu Super Rocket Radarów dostępnych do zdobycia.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia medio- i groznawca. Wielka fanka franczyzy Pokemon. Może pochwalić się znajomością każdego z 905 stworków. Oprócz tego interesuje się filmami, serialami i digital paintingiem.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO