Ghostrunner 2 nie będzie trudny dzięki tym 5 poradom

| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ghostrunner 2 nie będzie trudny dzięki tym 5 poradom

Ghostrunner 2 to trudna i niewybaczająca błędów gra, która wymaga zarówno zręczności, jak i skupienia. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka pomocnych porad. Zapoznajcie się z nimi, aby lepiej uporać się z wyzwaniami, na jakie traficie podczas zabawy.

1. Cierpliwość to klucz do sukcesu

Grajcie cierpliwie i nie przejmujcie się porażkami. Częste umieranie jest wpisane w rozgrywkę Ghostrunner 2. Nie ma nic złego w tym, abyście najpierw na próbę przebiegli przez arenę, zapoznali się z jej rozkładem i poznali rozmieszczenie przeciwników. Punkty kontrolne są rozsiane gęsto, a po śmierci wczytują się błyskawicznie. Wykorzystajcie to, aby ułatwić sobie kolejne podejście i odnieść zwycięstwo. Nie bójcie się powtarzać starć i nie irytujcie się porażkami, bo gra pozwala błyskawicznie nadgonić utracony postęp. Wyzwanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby praca włożona w jego zaliczenie została wynagrodzona.

2. Badaj w spokoju lokacje

Ghostrunner 2 podzielony jest w zasadzie na dwie główne sekcje – starcia z przeciwnikami i wyzwania platformowe. Po rozprawieniu się z grupą przeciwników zawsze macie czas, aby odetchnąć. To również idealny moment, aby w spokoju sprawdzić każdy zakątek. Dokładnie zwiedzajcie miejscówki i zwracajcie uwagę na znaczniki z minimapy. W szczególności powinniście rozglądać się za fioletowymi kośćmi pamięci, które wykorzystujecie, by rozwinąć płytę główną Jacka. Dzięki nim będziecie mogli zainstalować więcej umiejętności i tym samym ułatwić sobie rozgrywkę. Im więcej ich zbierzecie, tym szybciej rozwiniecie postać.

3. Dopasuj zdolności do swojego stylu gry

Tym razem postać Jacka możecie mocno rozwinąć, personalizując dobór zdolności pod preferowany styl rozgrywki. Chcecie korzystać z idealnego parowania ciosów, ale macie problem z jego wyczuciem? Warto zainstalować chip, który wydłuży okienko czasowe, a przy wykonaniu idealnej kontry tymczasowo spowolni akcję. Dobierajcie i kupujcie w pierwszej kolejności umiejętności, które usprawniają najczęściej wykorzystywane przez Was ruchy. Wiele z nich jest niezwykle praktycznych i zauważalnie ułatwia walkę z przeciwnikami.

4. Bądź ciągle w ruchu

Ruch i parkour to esencja Ghostrunner 2. Nie stójcie w miejscu, wykorzystujcie otoczenie, biegajcie po ścianach i stosujcie linkę, aby cały czas się poruszać. Dzięki temu unikniecie wrogich pocisków. Jack posiada wiele ruchów, by zręcznie unikać ataków przeciwników. Szybkie doskoki pozwalają błyskawicznie zbliżyć się do wroga, a przytrzymanie szarży w powietrzu spowolni czas, abyście mogli w spokoju zmienić kierunek lotu i wyminąć wrogi atak. Cel stojący w miejscu łatwo trafić, więc nie zatrzymujcie się, dopóki ostatni przeciwnik nie padnie trupem

5. Pamiętaj o dodatkowych umiejętnościach

Głównym narzędziem walki w Ghostrunner 2 jest katana, przez co łatwo zapomnieć o dodatkowym arsenale. Jack posiada kilka potężnych umiejętności, które po wykorzystaniu odnawiają się z czasem. Celnie rzucony shuriken zabije na odległość słabszych przeciwników, a większych ogłuszy i pozwoli użyć na nich linki, by błyskawicznie zmniejszyć dystans. Użycie niewidzialności pozwoli w spokoju zaplanować kolejną akcję, a laserowa wiązka zabije w mgnieniu oka całą grupę przeciwników. Pamiętajcie, że katana to tylko jedno z wielu narzędzi, do jakich macie dostęp.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO