Klee Genshin Impact – poradnik budowania postaci

| autor: Aleksandra Wolna | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Klee Genshin Impact – poradnik budowania postaci

Klee jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w Genshin Impact. Jej matka, Alice, pozostawiła małą Klee pod opieką Zakonu Fawoniusza. Alice owiano nutą tajemnicy, co podkusiło wielu graczy do stworzenia własnych teorii na temat tego, kim właściwie ona jest. Klee natomiast to istna piromanka, która uwielbia wysadzać w powietrze własnoręcznie tworzone bomby.

Spis treści:

Klee Genshin Impact – podstawowe informacje

  • Rzadkość: 5 gwiazdek
  • Broń: Catalyst
  • Wizja: Pyro
  • Rola w drużynie: DPS

Klee jest stosunkowo trudną postacią, jeśli chodzi o wykorzystanie jej w walce. Największe znaczenie w sterowaniu dziewczynką ma anulowanie animacji ataku, co pomaga zaoszczędzić czas i zwiększyć ilość zadawanych obrażeń. Najłatwiej to zrobić poprzez przytrzymanie klawisza kierunkowego i atakowanie dopiero wtedy. Anuluje to końcówkę animacji, pozwalając przejść do kolejnego ataku. Opanowanie tej mechaniki sprawia, że Klee zadaje o wiele więcej obrażeń w krótkim czasie, w związku z czym jeszcze lepiej sprawdza się na pozycji Main-DPS.

Klee – talenty, konstelacje

W przypadku najpopularniejszej roli dla Klee priorytet ulepszania talentów powinien wyglądać następująco: Normal Attack, Elemental Skill i Elemental Burst. Przy konstelacjach ujawnia się natomiast największa wada Klee – może ona, nie będąc na polu walki, regenerować energię reszty drużyny dopiero przy ostatniej, szóstej konstelacji.

Najlepszy build – Pyro DPS build

Najważniejszą statystyką, jaka wspomaga build Klee jako Pyro DPS, jest ATK%. Wiele broni czy setów artefaktów zwiększa tę statystykę nie tylko dla postaci, która ich używa, ale także dla reszty drużyny. Dzięki temu stosunkowo łatwo zapewnić Klee ten wskaźnik na wysokim poziomie. Ona sama najbardziej efektywnie działa z setem Crimson Witch of Flames, który polecany jest dla większości Pyro postaci w grze. Przy założeniu czterech elementów tego zestawu postać uzyskuje +15% Pyro DMG. Dodatkowo zwiększą się obrażenia z reakcji Overload i Burn o 40% oraz Vaporize i Melt o 15%. Ponadto użycie Elemental Skill dodaje 50% Pyro DMG na 10s. W kwestii głównych statystyk artefaktów warto zwrócić uwagę na:

  • Sands: ATK%
  • Goblet: Pyro DMG Bonus
  • Circlet: CRIT RATE% / CRIT DMG%

Także dodatkowe statystyki są ważne, więc gracz powinien je uwzględniać przy składaniu zestawu artefaktów w następującej kolejności: CRIT DMG%, CRIT RATE%, ATK% i Elemental Mastery.

Klee w Genshin Impact

W przypadku Klee, będącej użytkowniczką Catalyst, najlepiej sprawdzi się broń Lost Prayer to the Sacred Winds. Jest ona dedykowana postaciom DPS, dodając CRIT RATE%, a budowanie tej, istotnej dla DPS, statystyki jest z nią łatwiejsze niż przy wykorzystaniu samych artefaktów. Umiejętność nabyta dzięki tej broni polega na dodawaniu Elemental DMG (6-24%) co każde 4 sekundy, maksymalnie cztery razy. Wysokość tego bonusu zależna jest od poziomu Refinement broni, a jako że jest ona 5-gwiazdkowa, dosyć trudno osiągnąć wysoką wartość wzmocnienia. Dodaje ona również 10% SPD do ruchu postaci. 

Odrobinę łatwiejszą do zdobycia i zmaksowania potencjału jest The Widsith – broń czterogwiazdkowa, która dodaje postaci CRIT DMG%. Dzięki swojej umiejętności daje też bohaterowi losową piosenkę na 10 sekund, dorzucając spory bonus do statystyk, takich jak Elemental Mastery, Elemental DMG czy bazowy ATK. Wydarzyć się to może co 30 sekund. Choć nie jest to dedykowana broń dla Klee, to sprawdza się u niej całkiem nieźle.

Najlepsze kompozycje z Klee

Main-DPS – Klee / Sub-DPS – Xiangling / Support – Kazuha / Support/Healing – Bennett

Ta drużyna skupia się przede wszystkim na zadawaniu obrażeń Pyro. Kazuha jako support swoją reakcją Swirl (Anemo + Pyro) i wysokim Elemental Mastery maksymalizuje zadawane obrażenia. Xiangling pełni tu rolę przede wszystkim Off-field DPS dzięki swojemu Elemental Burst, który działa na aktywną postać w drużynie (czyli najczęściej Klee). W tym zestawieniu sprawdzi się również konstelacja C6 Bennetta, jako że jedynie zwiększy Pyro obrażenia zadawane przez drużynę. Jednak jego główną rolą wciąż powinno być leczenie i zwiększanie ATK.

Main-DPS – Klee / Sub-DPS  – Xingqiu / Support/Shield – Zhongli / Support – Kazuha

W tym przypadku drużyna skupia się na reakcji Vaporize (Hydro + Pyro), która potęguje zadane przez Klee Pyro obrażenia. Xingqiu jest najlepszym w grze Hydro Sub-DPS, ponieważ jego Elemental Burst niejako dodaje Hydro do ataku każdej aktywnej postaci. Kazuha, podobnie jak w poprzednim przypadku, dzięki Swirl i Elemental Mastery dodatkowo zwiększa obrażenia. Zhongli służy drużynie jako świetna tarcza, a przy użyciu zestawu Tenacity of Millelith zwiększa także ATK całej drużyny.


Inne poradniki budowania postaci:

Zobacz także inne postaci:
Genshin Impact – TOP 20 postaci
Najlepsze postacie w Genshin Impact

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z grami jestem związana od dzieciaka, a aktualnie zajmuję się nimi zawodowo. Działam w marketingu gier niezależnych, a także piszę o różnorodnych tytułach - przede wszystkim tych, które sama szczerze lubię. Prywatnie gram głównie w jRPG, platformówki 3D i gry przygodowe, a najważniejsza jest dla mnie fabuła.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO