Kaeya Genshin Impact – poradnik budowania postaci

| autor: Aleksandra Wolna | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kaeya Genshin Impact – poradnik budowania postaci

Większość postaci Genshin Impact zdobywa się poprzez tzw. system gacha, jednak kilkoro z nich otrzymuje się praktycznie na początku gry, w trakcie pierwszego Archon Questu. Jednym z takich bohaterów jest Kaeya, Kapitan Kawalerii Rycerzy Fawoniusza. Mimo że jest 4-gwiazdkową postacią, to każda kolejna ulepszająca go konstelacja okazuje się dosyć trudna do zdobycia. Według wielu graczy postacie startowe, czyli Amber, Lisa i właśnie Kaeya, są jednymi z najcięższych do zdobycia w całym systemie gacha.

Spis treści:

Kaeya Genshin Impact – podstawowe informacje

  • Rzadkość: 4 gwiazdki
  • Broń: Miecz
  • Wizja: Cryo (Lód)
  • Rola w drużynie: Sub-DPS

Na początkowym etapie gry Kaeya dobrze radzi sobie jako Main-DPS, jednak szybko można zauważyć, że wiele innych postaci sprawdzi się w tej roli jeszcze lepiej. Ze względu na dosyć krótki cooldown jego Elemental Skill i Elemental Burst, Kaeya jest w stanie praktycznie bez przerwy aplikować Cryo na przeciwników. Elemental Burst Kaeyi, Glacial Waltz, tworzy krąg wokół aktywnej postaci, który nakłada Cryo na najbliższych przeciwników. Jako że efekt dotyczy aktywnej postaci, którą niekoniecznie musi być Kaeya, rola Sub-DPS wydaje się wręcz stworzona dla niego.

Kaeya build – talenty 

W przypadku Kaeyi kolejność ulepszania talentów powinna być zależna od jego roli w drużynie. Najbardziej polecana, czyli Sub-DPS, wymaga, aby w pierwszej kolejności skupić się na ulepszaniu Elemental Burst, następnie Elemental Skill, a na końcu normalnego ataku. Natomiast jeżeli chcemy, aby Kaeya był naszym Main-DPS, to kolejność jest tu dokładnie odwrotna – najpierw ulepszamy normalny atak, potem Elemental Skill i na końcu Elemental Burst.

Konstelacje dla Kaeya w Genshin Impact

U Kaeyi, pomimo że jest postacią 4-gwiazdkową, niesamowicie trudno ulepszyć konstelacje. Tutaj z pomocą graczom przychodzi sklep wewnątrz gry, Paimon’s Bargains, w którym co miesiąc pojawiają się 4-gwiazdkowe, stałe postacie, w tym Kaeya. Za walutę zwaną Masterless Starglitter jesteśmy w stanie zakupić konstelację dla postaci, a tym samym ją ulepszyć. Największym ulepszeniem dla Kaeyi jest jego konstelacja C2, która sprawia, że Elemental Burst za każdym razem, gdy eliminuje przeciwnika, wydłuża się o 2,5 sekundy – aż do 15 sekund.

Najlepszy build – Cryo Sub-DPS

Sub-DPS jest rolą, która w dużej mierze polega na zadawaniu obrażeń przeciwnikowi poprzez wsparcie postaci pełniącej funkcję Main-DPS. Kaeya, jako aplikator Cryo, najlepiej sprawdzi się, wywołując reakcje z żywiołami, takimi jak Pyro, Hydro czy Electro. W związku z tym, że ten build w dużej części opiera się na jego Elemental Skill i Elemental Burst, ważne jest, aby miał odpowiedni procent Energy Recharge. Zapewni mu to jak najbardziej efektywne używanie tych umiejętności. Optymalnie wartość ta powinna wynosić ok. 140%, co stosunkowo łatwo osiągnąć dzięki temu, że statystyką, która wzrasta wraz z poziomem postaci, jest właśnie Energy Recharge%. 

Kaeya w Genshin Impact - budowanie postaci

Jeden z zestawów artefaktów w grze, Blizzard Strayer, sprawdzi się idealnie dla Kaeyi. Założenie dwóch jego elementów dodaje 15% Cryo DMG, natomiast założenie czterech powoduje, że CRIT RATE% przy przeciwnikach, którzy zaaplikowane mają Cryo, wzrasta o 20%. Dodatkowo, jeżeli przeciwnik poddany zostanie reakcji Freeze, to wartość ta jest zwiększana o kolejne 20%. Przy użyciu Kaeyi w jednej drużynie z postacią, która aplikuje Hydro, powoduje to zadawanie o wiele większych obrażeń niż normalnie.

Opcjonalnie można użyć 2x Blizzard Strayer i 2x Noblesse Oblige. W takiej sytuacji Kaeya otrzymuje 15% bonusu do Cryo DMG, a także 20% więcej DMG przy użyciu swojego Elemental Burst. Główne statystyki, niezależnie od wybranego setu, powinny prezentować się następująco:

  • Sands: ATK%
  • Goblet: Cryo DMG Bonus
  • Circlet: Crit Rate/DMG

Priorytet w dodatkowych statystykach, które uzupełniają artefakt, wraz z podnoszeniem ich poziomu:

  1. CRIT RATE%/CRIT DMG%
  2. ATK%
  3. Energy Recharge%

W kwestii broni najlepiej sprawdzi się tu 5-gwiazdkowy Mistsplitter Reforged, który oprócz ATK dodaje także dodatkowe punkty do CRIT DMG%. Dodatkową cechą tej broni jest Elemental DMG Bonus, którego wysokość, w zależności od liczby żywiołów i poziomu Refinement, wynosi od 8% do nawet 56%. Jest to kolosalna wartość, która z pewnością wzbogaci każdą drużynę.

4-gwiazdkową opcją, która także sprawdzi się przy Kaeyi, jest Favonius Sword. Dodaje on jako drugą statystykę Energy Recharge%, przez co przy artefaktach można się całkowicie skupić na innych statystykach potrzebnych dla tej postaci. Dzięki niemu zyskujemy również umiejętność, która powoduje, że CRIT ataki mają szansę wygenerować dodatkowe punkty energii, pozwalające postaci szybciej użyć Elemental Burst w walce.

Najlepsze kompozycje z Kaeya

MAIN DPS – Ayaka / Healer / Support – Kokomi / Sub DPS – Kaeya / Support – Kazuha

Kaeya, jako aplikator Cryo, świetnie sprawdzi się w drużynie Perma Freeze, czyli skupionej na zamrażaniu przeciwników atakami. Dzięki swojej pasywnej umiejętności Ayaka również stosunkowo łatwo aplikuje Cryo, które w połączeniu z wizją Hydro Kokomi pozwala na szybkie i skuteczne zamrażanie przeciwników. Z nimi i Kaeyą w drużynie można utrzymać przeciwników w tym stanie przez praktycznie całą walkę. W tym zestawieniu Kazuha, dzięki swojemu Elemental Burst, zbiera przeciwników w jednym miejscu, co zdecydowanie ułatwia cały proces zamrażania i zwiększa potencjalne zadawane obrażenia.

MAIN DPS – Diluc / Support – Venti/Kazuha / Sub DPS – Kaeya / Healer/Support – Bennett

Ta drużyna skupia się z kolei na reakcji pomiędzy Cryo a Pyro, czyli Melt. W tym układzie Kaeya również sprawdza się jako Sub-DPS, nakładając Cryo na przeciwnika. Każdorazowo po nałożeniu Cryo warto zmienić aktywną postać na Diluca, bo ten, używając swoich Elemental Skill i Burst, jest w stanie spowodować reakcję Melt i zwiększyć obrażenia zadawane przeciwnikowi. Zarówno Venti, jak i Kazuha pełnią podobną funkcję w tej drużynie – zbierają przeciwników w jednym miejscu, co ułatwia zadawanie obrażeń wielu oponentom jednocześnie. Bennett natomiast jest tu typowym Supportem, który zwiększa ATK, a jednocześnie leczy całą drużynę. Dodatkowo poprzez utrzymanie dwóch postaci Pyro w jednej drużynie cała ekipa otrzymuje 25% więcej ATK.


Inne poradniki budowania postaci:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z grami jestem związana od dzieciaka, a aktualnie zajmuję się nimi zawodowo. Działam w marketingu gier niezależnych, a także piszę o różnorodnych tytułach - przede wszystkim tych, które sama szczerze lubię. Prywatnie gram głównie w jRPG, platformówki 3D i gry przygodowe, a najważniejsza jest dla mnie fabuła.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO