Diluc Genshin Impact – poradnik budowania postaci

| autor: Aleksandra Wolna | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Diluc Genshin Impact – poradnik budowania postaci

Diluc to jedna z pięciogwiazdkowych postaci w Genshin Impact, która cieszy się dużą popularnością wśród fanów gry. Ci najczęściej wykorzystują go w swoich drużynach jako DPS – jest to rola nie tylko najbardziej optymalna dla tej postaci, ale również stosunkowo najprostsza do zbudowania.

Spis treści:

Diluc Genshin Impact – podstawowe informacje

 • Rzadkość: 5 gwiazdek
 • Broń: Claymore
 • Wizja: Pyro (Ogień)
 • Rola w drużynie: DPS

Jeśli decydujemy się na wykorzystanie Diluca w roli DPS, to podobnie jak w przypadku każdej z grywalnych postaci w Genshin Impact, dobrze jest zbudować go, mając w głowie konkretny plan działania. Najlepiej w jego przypadku skupić się na dwóch statystykach – ATK/ATK% i PYRO DMG. Najlepiej celować w ATK w okolicach 3000 punktów. Niestety, nawet na takim poziomie sam ATK nie jest w stanie uwolnić maksymalnego potencjału Diluca. Tutaj przyda się druga statystyka, czyli PYRO DMG. Diluc jako postać nie jest w stanie osiągnąć swojego maksymalnego poziomu zadawanych obrażeń poprzez czysto fizyczne ataki, za to jeżeli skupimy się też na jego wizji, czyli Pyro, potencjalne obrażenia staną się dużo większe.

Diluc build – talenty

Diluc jest jedną z nielicznych postaci, u których ciężko określić priorytet podnoszenia poziomów talentów. Warto w jego przypadku ulepszać wszystkie równomiernie, by jak najbardziej efektywnie zbudować tę postać. Ich nierówny rozwój może doprowadzić do odwrotnych skutków.

Konstelacje dla Diluca w Genshin Impact

Zdobycie konstelacji do 5–gwiazdkowych postaci jest dosyć trudnym zadaniem, jednak warto się o nie starać, bo zdecydowanie zwiększają komfort walki. Diluc wraz z C1 otrzymuje bonus w postaci zadawania 15% więcej obrażeń przeciwnikom, którzy mają więcej niż 50% HP. Jest to najbardziej przydatny bonus wśród konstelacji Diluca, choć warto postarać się też o C2. Ten poziom za każde otrzymane obrażenia zwiększa ATK DMG o 10%, a także prędkość ataków Diluca o 5% (maksymalnie 3 stacki).

Pyro DPS Build – najlepszy build

W przypadku postaci skupionych na obrażeniach warto zawsze wziąć pod uwagę CRIT RATE% i CRIT DMG% – oba na odpowiednim poziomie są w stanie zmaksymalizować zadawane obrażenia. Docelowo powinny one wynosić ok. 200% na CRIT DMG% i ponad 70% na CRIT RATE%. 70% w przypadku CRIT RATE% w zupełności wystarczy do osiągnięcia zadowalającego poziomu zadawanych obrażeń. Jest też dużo prostsze do zdobycia, niż powszechnie uważane za „idealne” 100%, które nie jest tu konieczne. Jako że CRIT RATE% wzrasta wraz z poziomem postaci (który przy przekroczeniu 80 LVL dodaje 24,1%), rozbudowywanie tej statystyki jest u Diluca nieco prostsze niż u innych bohaterów.

Diluc Genshin Impact – budowanie postaci

Pyro DMG jest główną statystyką, którą warto u Diluca podwyższać. Idealnym zestawem artefaktów będzie Crimson Witch of Flames, które zwiększa Pyro DMG postaci aż o 15%. W przypadku założenia czterech elementów tego zestawu zwiększają się też obrażenia zadawane przez reakcję żywiołów – Overload i Burning (40%) oraz Vaporize i Melt (15%). Również Elemental Skill dodaje mu połowę bazowej wartości Pyro DMG, co stanowczo zwiększa jego przydatność w drużynie. Dobór głównych statystyk artefaktów powinien wyglądać mniej więcej tak:

 • Sands: ATK%
 • Goblet: Pyro DMG Bonus
 • Circlet: Crit Rate/DMG

Priorytet w dodatkowych statystykach, które uzupełniają artefakt wraz z podnoszeniem ich poziomu:

 • CRIT RATE% / CRIT DMG%
 • ATK%
 • Elemental Mastery

Taki dobór statystyk artefaktów pozwala na zmaksymalizowanie zadawanych przez Diluca obrażeń, oczywiście skupiając się na budowie postaci pod Pyro DPS.

Jeżeli chodzi o idealną broń dla Diluca, to tutaj sprawy nieco się komplikują. Bronie 5–gwiazdkowe w Genshin Impact są trudne do zdobycia, szczególnie jeśli celujemy w ich maksymalne ulepszenie (Refinement). Z takich weaponów Diluc skorzysta szczególnie z Wolf’s Gravestone, który jako dodatkową statystykę, oprócz bazowego ATK jak każda broń, dodaje kolejne 20% wartości do ataku. Oprócz tego w przypadku starć z przeciwnikami, którzy mają już mniej niż 30% HP, na 12 sekund zwiększa DMG każdej postaci z drużyny o aż 40%.

Patrząc jednak na łatwiej dostępną broń, która również może spełniać swoją funkcję, warto zwrócić uwagę na Serpent Spine. Jako 4–gwiazdkowa broń jest dużo prostsza do zdobycia niż Wolf’s Gravestone. Dodatkową statystyką jest tu CRIT RATE%, co w połączeniu z Ascension Stat Diluca (również CRIT RATE%), sprawia, że przy wybieraniu statystyk artefaktów można skupić się bardziej na CRIT DMG%. Broń ta posiada też skill, który powoduje, że postać za każde 4 sekundy obecności na polu bitwy uzyskuje dodatkowe 6% do zadawanych obrażeń, jednak w zamian otrzymuje także 3% więcej obrażeń.

Istnieje również opcja dla graczy Free to Play, czyli Prototype Archaic. Jest on do zdobycia u Kowala za materiały, które można zebrać w grze. Powoduje to, że Prototype Archaic jest stosunkowo łatwy do zdobycia. Sama broń dodaje ATK% do statystyk postaci, a jej efekt zwiększa szanse na zadanie obrażeń przez ataki normalne bądź ataki „charge” o 240%.

Najlepsze kompozycje

MAIN DPS – Diluc / Healer / Support – Bennett / Sub DPS – Sucrose / Sub DPS – Xingqiu

Drużyna skupiona na reakcji Hydro i Pyro, czyli Vaporize. Xingqiu dzięki swojemu Elemental Burst nakłada żywioł Hydro na przeciwnika. Dzięki temu obrażenia zadane przez Pyro ataki Diluca są w stanie zaboleć jeszcze bardziej. Dodatkowo Bennett – również dzięki Elemental Burst – dodaje postaciom dodatkowe punkty do ataku, a Sucrose zapewnia całej drużynie bonusowe punkty Elemental Mastery, co również potęguje ataki powiązanie z żywiołami.

MAIN DPS – Diluc / Support – Kazuha / Sub DPS – Ganyu / Healer/Support – Diona

Ta ekipa skupiona jest na reakcji Pyro z Cryo, czyli Melt. Ganyu jest jedną z najlepszych Cryo postaci w grze i nawet samodzielnie, przy odpowiednim zbudowaniu, jest w stanie zadawać kolosalne obrażenia. W tym zestawieniu Diona, która wspiera drużynę, lecząc i nakładając na nią tarczę, jest „baterią” dla Ganyu i pozwala jej szybciej używać swoich elemental ataków. Ganyu, która dzięki wsparciu Diony może raz za razem atakować swoim Elemental Burst, niejako przygotowuje przeciwnika do tego, by Diluc zadał mu kolejne obrażenia przy wykorzystaniu reakcji żywiołów (Melt). Z kolei Kazuha zbiera przeciwników w jednym miejscu i zmniejsza ich Elemental Resistance, dzięki czemu ataki Ganyu i Diluca są znacznie silniejsze niż bez tego zabiegu, a całej drużynie  nadaje buff, który zwiększa zadawane przez obrażenia.


Inne poradniki budowania postaci:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z grami jestem związana od dzieciaka, a aktualnie zajmuję się nimi zawodowo. Działam w marketingu gier niezależnych, a także piszę o różnorodnych tytułach - przede wszystkim tych, które sama szczerze lubię. Prywatnie gram głównie w jRPG, platformówki 3D i gry przygodowe, a najważniejsza jest dla mnie fabuła.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO